Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen új országok fognak...

Milyen új országok fognak létrejönni a következő évtizedekben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 10 évben mindössze 3 új nemzetközileg elismert ország jött létre: Kelet-Timor, Montenegró, Dél-Szudán.

Szerintetek melyek lesznek a következők?


2012. szept. 11. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Közel-Kelet nagyon elharapódzik és Szíria és Törökország között komolyabb katonai konfliktus ütné fel a fejét, akkor Assad úgy döntene, hogy a viszonylag kisebb északi területeit, amit kurdok laknak inkább feláldozza és támogatná a kurd munkáspártot, ugyanis Törökország nagy részét lakják kurdok és Assad többre menne egy nagyon erős szövetségessel, mint egy olyan kis földterülettel amit katonailag képtelen az uralma alatt tartani, így szerintem Kurdisztán lenne a következő legvalószínűbb, ámbár itt még sok a ha a képletben.
2012. szept. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt látható, hogy Szíria ezen nem vesztene sokat, de Törökország nagyon sokat bukna rajta:

[link]

2012. szept. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg csak Irakban van kurd autonómia, de a nagyhatalmak ellenzik a függetlenedését, ezért szerintem a következő évtizedekben még nem lesz kurd önálló állam.
2012. szept. 11. 19:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Skócia esélyes. Aztán hallottam arról, hogy a bajorok is nagyon morgolódnak és inkább külön államként boldogulnának. De szerintem egy spanyol csőd még talán Katalán és Galíciai mozgolódásokat is elindíthatna. A már említett Kurdisztán: hát nem tudom, eléggé sokan vannak, de ugyanakkor senkit nem érdekel; egyedül nem hiszem, hogy ki tudnák vívni a függetlenségüket, hacsak nem folyamatos terrorral gyakorolnának nyomást az államokra.

Oroszországon belül is vannak mozgolódások: Dagesztán, Csecsenföld, Ingusföld, Tatárföld, Jakutföld, stb. Ha az oroszok valamit elcsesznek, már pedig elfognak, akkor szilánkosra törik az egykori orosz birodalom... Elég beszédes az is, hogy volt egy-két ex-szovjet tagköztársaságban többségben voltak az oroszok, ma már az alkoholizmus és demográfiai krízis van, akármit is mesél Putyin elvtárs.

Ami valószínű: Belgium felbomlik Vallóniára és Flandriára, sőt lehet, hogy Brüsszel EU-s szövetségi kerület lesz, mint Washington, vagy Brazíliaváros esetében. Az is lehetséges, hogy egy szakítás után Vallónia csatlakozik Franciaországhoz. Ki tudja?!


Egyenlőre ennyi jutott eszembe.

2012. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
70 év múlva Magyarország keleti részén: Cigányország, nem vicc, nézd meg a népességi mutatókat és a szaporulatot!
2012. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Cigánia,Zsidónia
2012. szept. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Cigányia már van. Sajnos nem külön állam, bár ha az lenne, rövid úton belül éhenhalnának. Leginkább Szabolcs-Szatmár-Bereg megye és Somogy megye egyes részei pályázhatnának a Cigányföld létrejöttére, bár felénk, Békés megyében is vannak szép számmal.
2012. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Skócia, Baszkföld, Katalónia, Galícia, Seborga Hercegség, Sealand, Wales, Anglia, Észak-Írországot visszakapnák az írek, Feröer, Grönland, Abházia, Dél-Oszétia, Athosz-hegyi Köztársaság, Dnyeszter-menti Köztársaság, Hegyi-Karabah, Csecsenföld, Máltai Lovagrend (egy római palotában)...ennyi jutott eszembe
2012. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az Athos-hegy mint külön állam nekem is eszembe jutott.
2012. szept. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!