Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok és a szlovákok a...

A románok és a szlovákok a magyarokon kívül mely szomszédjukkal nincsenek még jó viszonyban? Miért?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Például a szerbekkel.

Azért, mert rengeteg történelmi összetűzésünk volt. Tömeggyilkosságok, elnyomás, stb...

2013. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A szlovákok mindenkinek nyalnak, de őket még a csehek is lenézik.
2013. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A lengyelek sem szeretik a szlovákokat. Meg egyébként, sokszor hallom, hogy a nem szomszédos országok sem szeretik a szlovákokat, mert nem tartják őket túl kedvesnek, barátságtalanok. (de azért vannak köztük jófejek is!)
2013. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Szlovákokkal tudtommal senkinek semmi baja. A tapasztalatom az, hogy a magyaroknak sincs semmi baja velük. Csak a politikai palettának az egyik része kelti a feszültséget, mert érdeke. Nyugaton is bírják őket. Ellentétben a lengyelekkel.

A románoknak meg - bár nem szomszédok - de az oroszokkal rossz a viszony. A szerbekkel és a bolgárokkal sem a legjobb, de nem olyan szintű, mint a magyar-román vagy a szerb-bosnyák konfliktus.

2013. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A 4-es válaszadónak teljesen igaza van ebben! A politikusok egymást szidják, egymásra uszítják a népüket. Nekem magyar létemre sosem volt bajom a szlovákokkal meg a románokkal. Romániában egy csomó kedves emberrel találkoztam. Szlovákiában csak egy olyan emberrel találkoztam, aki nem szerette a magyarokat, a többiek meg mind kedvesek voltak. Van egy szlovák barátom. Szereti a magyarokat és halálosan utálja Slotát. Nemcsak azért, mert folyton bennünket szekált, hanem azért, mert semmi értelmeset nem csinált. Tisztára úgy viselkedett, mint akinek pánikrohamai vannak.
2013. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Szlovákokkal tudtommal senkinek semmi baja"

Akkor rosszul tudod, én felvidéki vagyok, beszélek szlovákul, csehül és egy kicsit megértem a lengyelt is. Szoktam ezeken a nyelveken fórumokat is olvasni és figyelem a médiát, kikérem az emberek véleményét Sok cseh ismerősöm van és néhány lengyel, persze sok szlovák is. És határozottan állíthatom, hogy nem sokan bírják a szlovákokat, messze külföldön pedig azt sem tudják, hogy létezik ilyen állam.

Azzal viszont egyetértek veled, hogy ezeket a konfliktusokat, az antipatikát főleg a politika gyártja.

2013. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Érdekes, hogy a magyarokat minden szomszédjuk utálja. Ez biztos nem véletlen, hogy egy nép minden másik népből, akivel hosszabb ideig érintkeznek, ilyen negatív érzelmeket vált ki...
2013. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 7/7

Ásdd el magad, ott a helyed!

2013. szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
a románok és a moldávok között sem épp rózsás a hangulat.
2013. szept. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem szeretnek a szomszédaink, még mindig félnek, hogy egyszer felébredünk és visszakérjük a kölcsönadott földet. Épp külföldön tanulok és találkoztam itt egy román lánnyal, akivel egyébként semmi baj nincs, de első szava hozzám az volt, hogy hogy megvertek minket a románok a vb-selejtezőn és hogy milyen minősíthetetlenül viselkedtek a magyar szurkolók. Én erre mondom fordítva ugyanez lett volna, ha tavasszal nem zárt kapus a meccs akkor a román szurkolók is megpróbálták volna szétverni Budapestet. Mondom ez van, a két nép nincs túl jóban. Erra aszondja persze, mert el akarjátok venni tőlünk Erdélyt. Na itt felment picit a pumpa és mondtam, hogy azt ti vettétek el, mi csak visszakérnénk azt, ami mienk volt 1000 évig. Ezen meg megsértődött, hogy mi az, hogy "vissza", mert hogy az eredetileg az övék volt és mi vettük el tőlük régebben, a háború után csak visszakapták. Na és itt volt az a pillanat amikor mondtam, hogy ezt zárjuk le mert csak összeveszés lesz, arra meg most semmi szükségem. Ezzel csak azt akartam érzékeltetni mennyire megy még mindig a magyarellenes propaganda és a történelemhamisítás a környező országokban...
2013. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!