Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehetseges, hogy Izrael az...

Lehetseges, hogy Izrael az egyetlen demokrácia a Közel-Keleten, (papiron)... DEEEE mégis kevés barátja van. Miert?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 00:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Aggresszív terjeszkedési politikájával (Palesztin területekre zsidó családok nagyüzemi telepítése) egyre több országot elidegenít magától. Már az ENSZ-el is összetűzésbe került, ugyanis az ENSZ elismerte Palesztinát. Én is régebben Izrael-kedvelő voltam a kérdésedben említett ok miatt, de mióta tudok erről a terjeszkedő politikájáról, már én se nagyon szívlelem.


Szerintem még 20-30 év és az egyetlen megmaradt barátját, az USÁ-t is el fogja idegeníteni magától és egyfajta közel-keleti Észak-Korea válik belőle, míg az arab ország sorban demokratizálódni fognak és felhagynak a szélsőséges iszlámmal, a Nyugat fenyegetésével.

2013. szept. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
mi ez a kóser írás??
2013. szept. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj kerdezö, de amit 01:12kor irtal vegytiszta rasszizmus és hülyeség is.

Bármennyire azt hiszed, nem ismered föl 100%ig a zsidókat, bár átlagban lehet, hogy még különböznek, de az az átlag. Fél családom zsidó származású, nem mondanám meg róluk. Arról a pár barátomról se mind, akiröl tudom, hogy nagyrészt zsido származásuak (mármint vallásosból nemigen van).

Persze ismerek olyat is, akiröl világos. Lányok között valahogy sokszor pont ök jönnek be nekem, bár ez most kicsit off:)



Ja, a kérdés: Izrael demokrácia, nem tudom az egyetlen-e KK-n. Az utóbbi évek jobboldali (palesztinellenes militarista) politikáját nem kedvelem, de föleg nem ismerem.

2013. szept. 6. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Igen, ezen a kerdesen a Palesztinok is naponta gondolkodnak

Vajon mi lehet az ok ? Vajon mi ?

2013. szept. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"keves baratja van"

Hat ez messze nem egyertelmu.

Pld van 22 arab orszag, (es ez ccsak arab, van meg egy csomo nem-arab muzulman orszg is) - zsido allam viszont csak egy van.

Amikor az Izrael-barat orszagokt szamolod, akkor a muzulman orszagok nyilvan nincsenek a sorban. Na es az arab allamok EGYMAS KOZOTT olyan nagy baratok?

Nyilvan te is tudod, hogy nem.

2013. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2:30as vagyok


"Szerintem még 20-30 év és az egyetlen megmaradt barátját, az USÁ-t is el fogja idegeníteni magától és egyfajta közel-keleti Észak-Korea válik belőle,"

Ezt a mi eletunkben nem erzem realisnak, az USAban eleg nagy izrael tamogatottsaga, de mondjuk a tul szelsoseges militarista lepeseket ok sem dijaztak. Azt hiszem az is a fo ok, hogy majdnemeuropai orszagkent, Izrael az Usa legmegbizhatobb szovetsegese a regioban. Nem csak erdekek, hanem kulturalis es lakossagi kapcsolataik vannak, (kicsit hasonlo, ahogy mi NOhoz vs Kinahoz kapcsolodunk, az utobbihoz ugye csak politikai szinten, alig van kozos kultura, mig NO nekunk lassan munkahellye valik ok meg nyaralni jarnak ide fel evszazada)

Tehat az elhidegules feltetele, h Usanak legyen egy masik ennyire megbizhato szovetsegese a regioban, amire igy fejbol nem ismerek jeloltet, akarmekkora is a Saudi kiralyi csaladdal valo (erdek?)baratsag.

A masik lehetoseg, h elfogy az olaj, es a regio tok erdektelen lesz, de ez nem a mi eletunkben lesz, ugy tudom.


" míg az arab ország sorban demokratizálódni fognak és felhagynak a szélsőséges iszlámmal, a Nyugat fenyegetésével"

A Profeta beszeljen beloled... felek, hogy a demokracia igenis vezethet radikalis kormanyzathoz,

A bekesseghez szvsz hosszu tavon pl. magasabb iskolazottsag kell, az meg sajnos lassan valtozik (20ev?). De ugye nem ismerek egy arab tarsadalmat sem belulrol, sajnos,

igy csak europai normakban tudok gondolkodni az meg nem feltetlenul ad helyes eredmenyt.

2013. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A zsidók egy része tagadja a zsidóság faji különállóságát és azt hangoztatja, hogy a zsidóság csak vallásfelekezet. A másik részük (az őszintébbek) - különösen az ún. cionisták viszont nyíltan megvallja, amit egyébként minden egyes zsidó tud és érez, hogy a zsidóság különálló fajta.


Nem kell semmi különösebb tudomány annak a megállapításához, hogy a zsidóság külön faj. Honnan van az, hogyha elmegyek egy teljesen idegen városba, ahol senkit sem ismerek, a zsidókat - éppen úgy, mint a cigányokat - egytől-egyig felismerem. Nem a vallásukat olvasom le az arcukról, hanem a fajukat, mert a felekezeti sajátságok (bélyegek) sohasem öröklődnek, hanem csak a fajiak. Különben is lehetséges, hogy a kérdéses zsidók valamelyik keresztény felekezetnek a "buzgó" hívei. Nincs olyan ember a világon, aki az én arcomról le tudná olvasni a vallásomat.

2013. szept. 7. 18:45
 8/11 A kérdező kommentje:

Most olvastam, megosztom:


Amikor a dél-tel-avivi gyermekek kedden óvodába mennek, azt fogják tapasztalni, hogy faji alapon különítik el őket: a menedékkérő fekete-afrikaiak gyermekei ugyanis Izrael legliberálisabb városa önkormányzatának döntése értelmében nem járhatnak ugyanabba az intézménybe, amibe a többiek - adja hírül a Háárec című izraeli lap héber nyelvű kiadása.

2013. szept. 8. 01:08
 9/11 A kérdező kommentje:
Valaki ismer olyan vallast ami kizarolag anyai agon oroklodik? (nem faji agon)
2013. szept. 8. 23:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Uh, azért az megvan, hogy az ember (Homo sapiens) egy faj? mindenki tud mindenkivel egészséges gyereket csinálni. Persze vannak kisebb különbségek.


Az általad idézett hírt (azt hiszem ez egy liberális ujság) biztos hogy nem azért hozták le mert fölháborodtak rajta? Ismerni kell a kontextust is ám, mielött interpretálunk egy hírt...


A zsidoság NEM egységes, vallásilag sem. Egyáltalán nem általánosan elfogadott az anyai vonal folytonosságának megkövetelése, ugy hallottam a nagyon ortodox irányzatok között is egyre kevésbé az.


[link]


"According to the simplest definition used by Jews for self-identification, a person is a Jew by birth, or becomes one through religious conversion. However, there are differences of opinion among the various branches of Judaism in the application of this definition, including

"

stb. stb.

2013. szept. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!