Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek a palesztinoknak...

Szerintetek a palesztinoknak el kellene fogadni Izrael békeajánlatát?

Figyelt kérdés

[link]


A békeajánlat inkább békediktátum jellegű, de legalább elhozhatná a békét. Izrael egyoldalúan kijelölte már a határokat a biztonsági fal építésével, a menekülteknek megtiltja a hazatérést Izraelbe, el kellene fogadni Izraelt a zsidók nemzetállamának és a Palesztin államnak tilos lenne hadsereg fenntartása.


Azért engedményeket is tennének a zsidók. Hajlandók lemondani Palesztina megszállásáról és felszámolnák a falon túli zsidó telepeket. Az annektált területekért cserébe adnának területeket, igaz ezek nagyobb része sivatag.

Hajlandók lennének lemondani Kelet-Jeruzsálem arabok lakta részeiről, mely lehetne a palesztin főváros.



2013. aug. 17. 12:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

De azért még nyugtával dicsérjük a napot, egyelőre még semmit nem tudunk arról, h valóban ezek a tervek kerülnek-e terítékre, benne van sajnos az is a pakliban, h Izrael még kevesebbet ígér, az is, h vmiért megint megszakadnak a tárgyalások, és bár nagyon kevés reményt fűzök hozzá, az sincs persze kizárva, h Olmert egykori ajánlatánál némileg többel rukkolnak elő.


Én drukkolok az izraelieknek, és a palesztinoknak is, h sikerüljön végre egy olyan megoldást találni, amivel mindkét fél élni tud, és ezáltal megkezdődjön egy új éra!

2013. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Olmert terve szerint lenne egy összekötő folyosó Palesztinához, ezáltal megszűnne a mostani teljes elszigeteltség. Mint mondtam, nem ideális, de a mostani helyzetnél ezerszer jobb.
2013. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
29%

8as írta hogy a palesztinok olyanok mint a cigányok és hogy mi is elkívánnánk őket, akkor kérdem én újfent zsidó politikusok miért védik itthon ennyire a cigányokat?

Akkor menjenek szépen haza Izraelbe és védjék inkább a palesztinokat. Mi innen az Eu-ból nem szólhatunk bele az ügyeikbe, akkor ők se a mienkbe !

2013. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Azért Izrael is erősen megosztott ám a palesztin kérdésben. Akikkel én kint beszéltem (ezek nyilván nem ilyen jobboldali felsőbbrendű cionisták voltak, mert azokkal gojként elég nehéz lenne szóbaelegyedni) azok azt mondják, hogy pontosan tudják, hogy ez a kerítés csak az átmeneti biztonságot szolgálja, hosszú távon többet árt, mint használ. Mindenki pontosan tudja, hogy azok az emberek, akik a kerítés túloldalán nőnek fel, azok sosem fognak tudni integrálódni a társadalomba és tényleg nem nagyon van más lehetőségük, mint beállni a hamaszba molotov koktélt dobálni.

Nagyon sokan védik a palesztinokat kint is, és tényleg nagyon hasonló a helyzetük az itthoni cigányokhoz.

2013. aug. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

"Te itt most több olyan dolgot mosol össze, amiknek nemigen van közük egymáshoz. Egy háború utáni újrafelosztás teljesen más tészta, különösen a "győztesek" és "vesztesek" viszonylatában."


Dehogynem.


"A te logikád szerint amíg a keresztények vannak többen, addig Jeruzsálem keresztény város, onnantól kezdve pedig, hogy a náluk gyorsabban gyarapodó (nem tudom biztosan, elméleti szint!) muszlimok lesznek többen, onnantól már muszlim városnak minősül. Ha utána teszem azt kitör a Közel-Keleten egy nagy járvány, amiben százmillió muszlim meghal (elméleti szint megint, nem kívánok ilyet), akkor megint keresztény város lesz Jeruzsálem. Hát, te tudod..."


A helyzet abszurditására igyekeztem felhívni a figyelmet.

A határhúzáskor, sőt most is állandóan az etnikai elvet hangoztatják, statisztikákat bújnak és számológépek kattognak, melyik városban hány magyar, szlovák, román, szerb él, melyik országrészt lehetne visszavenni, hol kéne autonómiát adni. Magukat magyarnak mondó politikusok visszhangozzák, hogy pl. Nagyvárad, Kolozsvár, Marosvásárhely, Kassa nem magyar város, mert kisebbségben élnek magyarok.


Ezen logika szerint:


Ha Jeruzsálemben él

- 34 keresztény, 33 muszlim, 33 zsidó = J. keresztény

- 34 muszlim, 33 keresztény, 33 zsidó = J. muszlim város

- 34 zsidó, 33 muszlim, 33 keresztény = J. zsidó város



Tisztában vagyok vele, hogy a fenti vallások mindegyikében milyen fontos szereppel bír Jeruzsálem, de ha Trianonban a területrendezéskor nem azt nézték, a MAGYAR történelem, kultúra mennyire szerves részét képezik azon elcsatolt városok, országrészek (ERDÉLY!), ahol már kisebbségbe került a magyarság, akkor legyünk következetesen a mennyiség szolgái.


Esetleg alkalmazhatunk kettős mércét, ami abból áll, hogy mindig minden helyzetből mi jövünk ki vesztesen.

2013. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Ha eszük lenne, elfogadnák, de nincs, ahogy eddig sem volt. Most is fognak találni valamilyen ( hajánál fogva elõráncigált, ficamodott ) ürügyet a tárgyalások megszakítására. Ahogy eddig is mindig találtak.


( A nol cikkétõl elképesztõ pimaszság, hogy a térképvázlaton "ciszjordániának" ( Jordánia innensõ részének ) nevezi Juda és Somron ( latinosan Judea és Samária ) õsi földjét, azt a területet, amir~il a zsidók ( 'judeaiak' ) a népnevüket kapták. Csak azérr, mert 19 évig ( 1949-tõl '67-ig ) Jordánia tertotta megszállás alatt.


A mi Jeruzsálemet illeti: az ÚR ( áldott Õ ) Jeruzsálemet jelölte meg, hogy oda helyzze a Nevét. Ezt 3000 évvel ezelõtt Dávid keze által valósította meg, azóta az ÚR akaratából Jeruzsálem Izrael fõvárosa ÖRÖK IDÕKRE.

Nincs, nem létezhet a Földön senki ember fia, akinek joga, módja lenne, hogy ezt megváltoztassa, hogy az ÚR rendelése ellen cselekedjék.

2013. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ehhez képest az ultraortodoxok meg nem vonulnak be az izraeli seregbe katonának, mert Izrael, mint világi állam létezésével sem értenek egyet :)

Azért ez az ügy ez az ügy olyannyira nem feketefehér, hogy szerintem a szürke minden árnyalata jelen van. Nem hiszem, hogy van olyan ember, aki innen Magyarországról el tudja dönteni, hogy itt kinek van igaza, kinek mit kéne tennie, egyáltalán, aki érti és átlátja ezt a helyzetet.

A helyiek is ahányan vannak, annyi félét gondolnak.

2013. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"Dehogynem."


Azt a q, micsoda érvelés, máris padlót fogtam ettől a logikától! Még egyszer elmondom, az izraeliek és palesztinok JELENLEGI konfliktusának nincs köze a Magyar Királyság MÚLTBÉLI szétszabdalásához, és utóbbi nem is precedensértékű. Tudom, te ezt nem tudod feldolgozni, de Trianon egy elveszített háború utáni békediktátum következménye, amit nem lehet a zöld asztal mellett semmissé tenni. Ez van, ha tetszik, ha nem.


Bocs az offért. Ma egyébként beszéltem egy német tanárommal, aki azt mondta, teljesen mindegy, mivel takaróznak, alapvetően úgyis a vízért megy a harc, beszéljenek akár vallásról vagy politikáról vagy terrorizmusról.

2013. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Mercedes jelre osztani!

Három vallás szent helye!

Nincs alternatíva!

3 !

2013. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

7. válaszoló

a holokauszt tagadása bűncselekmény...gondolkozz már el és ne legyél ennyire begyöpösödött, síklátószögű.

2013. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!