Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor alapították Franciaorszá...

Mikor alapították Franciaországot?

Figyelt kérdés
Melyik évtől lehet tekinteni a független Franciaország létrejöttét? A Frank Birodalom mennyiben tekinthető "Franciaországnak"? Több dátumot is olvasni, egyik szerint Róma bukása után nem sokkal már megalakult, mások szerint valamikor a 9. században a frankok állama is már "francia" volt... Melyik igaz?

2013. aug. 16. 13:05
 1/5 anonim válasza:
Szerintem a Nyugati Frank Királyság létrejöttétől beszélhetünk Franicaországról.
2013. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Az 5-9. század között az ország területe a Frank Birodalom részét képezte, amelynek legnagyobb uralkodója Nagy Károly volt. Utódai 843-ban a birodalmat három részre osztották, ennek nyugati részéből, a Nyugati-Frank Királyságból alakult ki Franciaország, amely nevét a mai Île-de-France tartományról kapta."

[link]

2013. aug. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Frank Birodalmat Franciaország közvetlen elődjének lehet tekinteni, de sokan már a római korban itt élő gallokat is aként kezelik, de alapvetően nagyon sokáig széttagolt királyságok (Burgundia, Armagnac, Normandia, Orléans) voltak a területen, amik egyébként ugyanúgy franciának számítottak, de külön területként működhettek (kb. mint Erdély Magyarországnak). Ezek a középkorban aztán szépen becsatlakoztak a Francia királyságban, a francia forradalomra meg már szinte mindegyik az állam tagja volt, s létrejött a ma ismert formája. Hogy ha hivatalos dátumot kéne mondani, én a Ny-római Birodalom felbomlását adnám meg, 843, szerintem a legtöbben ezt használják, de ez nem egy olyan folyamt volt, mint a mi Honfoglalásunk, hogy idejöttünk egy adott évben és kész is az állam (igaz, a mi esetünkben is sokan vitatják ezt a ma még elfogadott teóriát).
2013. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugatrómai-Birodalom felbomlása 843-ban? Nem a Frank Birodalom három részre tagolására gondolsz?
2013. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Őőő, de, kösz a javítást, későn írtam :)
2013. aug. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!