Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Angliában az uralkodó családna...

Angliában az uralkodó családnak van beleszólása az angol politikába?

Figyelt kérdés
2008. jún. 29. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
papíron igen, az királynö mond áment mindenre. de úgy tudom nem szol bele a politikába nem hoz javasöatokat vagy döntést. az érdekes hogy ugye a skotok az angolok alá tartoznak de külön parlamentjük van és ott is az angol királynö mondja mindenre az áment.
2008. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

nana

a kiralynonek van veto joga is, amelyet egyszer egy evben BARMIRE felhasznalhat, ez kevesnek tunik ugyan, de jol belegondolva szinte tejhatalom.

azert altalaban egy eletfogytiglanosra pazarolja el vagy ilyesmi :)

2008. jún. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A királynő írja alá az összes brit, vagy a Brit Nemzetközösségben (pl. Kanada, Ausztrália) elfogadott törvényt, kb. olyan joga van, mint nálunk a köztársasági elnöknek (megteheti, hogy nem írja alá a törvényeket, illetve visszaküldi a parlamentnek újratárgyalásra, kb. mint Sólyom László a biztosítási törvényt idén januárban). Más tészta, hogy igazából nem szokott beleszólni a törvénykezésbe, amit elé nyomnak aláírásra, el szokta fogadni. Ezen kívül joga van amnesztiát hirdetni (jogerős börtönbüntetéseket megváltoztatni), ő, vagy a királyi család más tagja patronálja a legtöbb angol királyi társaságot és szervezetet, képviseli a Nemzetközösség érdekeit nemzetközi szinten (szintén kb. mint Sólyom), valamint az uralkodó az anglikán egyház feje, VIII. Henrik óta (kb. mint a pápa, csak kicsiben).
2008. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind igaz, viszont a királynőnek nincs szavazati joga... Gondolom azért, h. pártatlan legyen.
2008. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Alkotmányos monarchia van ott, ami azt jelenti, hogy az uralkodónak, ez esetben a királynőnek a hatalma csupán formális. A meghozott törvényeket csupán szentesiti, nem vétózhatja meg. Ez az angol polgári forradalom után, 1688-ban alakult ki (Bill of rights), azért, hogy elkerüljék az abszolutizmust, tehát azt, hogy az uralkodó mindenkit mellőzve kormányozzon. Ezért van királynő, de kormány is, és alkotány alapján kormányzik a hatalmon lévő párt, a királynő meg csak kis túlzással disznek van.
2009. dec. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!