Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg diktatira felé sodrodi...

Prométeum kérdése:

Tényleg diktatira felé sodrodik Egyesült államok? és europa?

Figyelt kérdés

#Amerika #diktatúra #egyesült àllamok
2013. aug. 2. 22:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

A nagyobb állami szerepvállalás nem jelent diktatúrát.

Obamát is ezzel vádolja a jobboldal, hogy szocializmust épít, de ettől még Amerika demokratikus ország.

Európában sincs jel arra, hogy változna a demokratikus rend. Magyarországot szokták rossz példaként emlegetni a liberálisok. Hazánkban az állam terjeszkedése (például nyugdíjpénztárak újraállamosítása) vagy az alkotmánybíróság jogkörének korlátozása sem jelenti azt, hogy diktatúra lenne, ezt csak az ellenzék hangoztatja.

2013. aug. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az US-ben már régóta diktatúra van, Európa meg egy kontinens van 1-2 olyan ország ahol komolyabban regnál az állam mint pl. nálunk a 2/3, és van ahol lazább.
2013. aug. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Persze, hisz mindenki jogai bővülnek csak épp az enyémek nem.


Bárkit megvéd a jogvédő aki bajban van bezzeg én nem kapok, pedig jól jönne, ha egyszer bajba kerülnék. Bárki lehallgathat, akinek megfelelő felszerelése és bátorsága van hozzá, akár a nyilvános információimhoz is hozzáférhet bárki, akárcsak az elmúlt százezer évben, de ez mellékes szál, nekem jogom van a magánélethez. Ja mellékesen másoknak nincs ezért ha valamely megátalkodott, mondjuk a szomszéd, vagy Bill Gates a mellékhelyiség felé szándékozik menni egy két oldalas objektív cikk és egy harminc perces műsor és sajtótájékoztató is jár nekem róla. Az objektivitásra még visszatérek később is.


Nem kapok fillérekért bőven az előállítási költség alatt minőségi élelmiszer, ami igazodna a keresetemhez, nem mellesleg jó állást és ész sem jár nekem alanyi jogon, pedig azzal lehetne egyet és mást kezdeni, de mégse adnak pedig ezzel mindenki jól járna feltéve ha nem kell főnököt kijelölni, mert akkor a sok zseni egymás torkának esik ebben a diktatúrában. Megváltoztatják a kémiai törvényszerűségeket egy oltás meg egyéb mérgező szerek kedvéért, hogy likvidáljanak, bár a törvényszerűségek változása miatt én se vagyok képes egyenlőre feldobni a talpam és egyesek vannak olyan arcátlanok hogy merészelnek ezekben a dolgokban nem velem egyetérteni.


Ezért olyan dolgoktól esek el mint az amúgy alanyi jogon járó saját tévécsatorna, saját újság meg hasonlók, kénytelen vagyok saját pénzből ilyeneket összehozni. Nem érdekel a hogy a mostani médiamogulok is így kezdték nekem jár egy saját tévé, hiszen én a médiakonglomerátumokkal már versenyeznem kell és egy demokráciával tutit előnybe hozna velük szemben vagy legalábbis megtoldana egy párszázmilliárdos induló tőkével haveri alapon. Ráadásul még ekkor sem ismerik fel az én nagyszerűségemet és egyesek még még mindig merészelik azt gondolni, hogy nekik van igazuk és nem nekem. Pedig egészen nyilvánvaló, hogy a nézettségükre és a bevételükre nekem kizárólagos jogom van, hisz ki másé lehetne egy állítólagos demokráciában. Csak ezek az idióták nyomják el a zsenialitásomat ezen a rohadt földrészen a diktatúra posványában.


Sőt még igencsak jellemző módon a diktatúrákra jellemző módon létezik a többpárti választási rendszer, vérre menő csatározások mennek az összes fronton, az amúgy lószart sem érő szavazatomért. Nem is beszélve arról hogy a tájékozódási lehetőségeim lekorlátozzák, az internetre, nyomtatott irodalomra és a televízióra valamint a személyes tapasztalatokra és látomásokra, ahol szinte csak véleményeket és tényeket olvashatok/nézhetek amik óhatatlanul megerősítik vagy megváltoztatják az álláspontomat. Ezt az elnyomást egyszerűen nem lehet elviselni!


Pedig olyan szeretnék olvasni esetleg nézni hallani, ízlelni, ami nem befolyásol, sőt nem is érdekel. Csak valahogy ez sohse jön össze, de nem is engedik, mert ha engednék, tuti hogy összejönne.


Szar hely a világ, de az utána jövő helyek sem látszanak demokratikusabbnak. Kénytelen leszek ebben a siralomvölgyben leélni az életem és neked is csak ennyit tudok javasolni, kedves kérdező.

2013. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Sajnos az elmúlt idők lehallgatási és megfigyelési botrányai nem éppen arra engednek következtetni, hogy jó irányba haladnának a dolgok.
2013. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Antimod ***** válasza:

"Európa meg egy kontinens van 1-2 olyan ország ahol komolyabban regnál az állam"


Nem csak az állam építhet ki diktatúrát! Sőt, talán még rosszabb, ha már az állami irányítás is egyes cégkonszernek, pénzügyi körök kezében van. Ők így képesek fenntartani a demokrácia látszatát.


Hogyan szerzik meg ezt a befolyást?

- saját emberek hatalomba ültetésével

- ott lévők megvásárlásával (akár csak adott kis ügyletekre, hogy ne álljon össze a kép)

- hitelezéssel (a legtöbb nyugati állam is súlyosan eladósodott)

- tömegmanipulációval a média révén ("társadalmi nyomásgyakorlás", azaz a média segítségével felhergelik a társadalom aktívabb részét, amely természetesen az aktuális kormányt tekinti főbűnösnek egy adott helyzetben)

- stb.

2013. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!