Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Venezuela milyen alapon...

Venezuela milyen alapon követeli Guyana-nak több mint a felét?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszik Guyana, mint ország, angol nyelvű, szívesen élnék is ott. De valamin megakadt a szemem.


Ugye önmagában Guyana így néz ki:


[link]



Venezuela, és a csíkozott terület az, amit követel. (legalábbis az van ott h reklamación)


[link]


Az angol szöveg ez a kép alatt :

Venezuela, in colour including a modern and extended part of "Venezuela Guayana" the area of Guyana being claimed by Venezuela (striped red).


Akkor most hogy van? Tényleg megszűnhet Guyana létezni? Hisz egy darab spanyol anyanyelvű sem él ott.


A másik, Suriname. Annak is ilyen :


[link]


A világosabb, szaggatott vonalú az a terület, ami régen hozzá tartozott, most nem.

Akkor Guyana felé 2 országnak is területi igénye van? Vagy hogy van ez?



Nem értem. Valaki érti?



2013. júl. 23. 13:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Guyana a leglepukkantabb ország a környéken, rengetegen menekülnek a többi karib-szigeteki országokba!!


ott van Saint Lucia, Antigua, Barbados, Dominikai közösség (hírtelen ezek jutottak eszembe) amik európai embernek is élhetőek, de angolul beszélnel, és önálló (ami neked ugye fontos)

2013. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Akkor a mellette lévő Suriname?
2013. júl. 23. 17:00
 13/15 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam, h a térségben Vezenuela vagy Kolumbia a leggázabb.
2013. júl. 23. 17:04
 14/15 A kérdező kommentje:
*Venezuela
2013. júl. 23. 17:04
 15/15 anonim ***** válasza:
Közbiztonságot tekintve biztosan.
2013. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!