Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azok az emberek, akik újkori...

Azok az emberek, akik újkori diktátorokká váltak, mi hajtotta őket, hogy saját kezükbe vegyék nemzetük irányítását? Kivétel nélkül vérszomjas, hataloméhes szörnyetegek, vagy a nemzetük felemelkedését szemük előtt tartó emberek voltak?

Figyelt kérdés
A diktátorok (akár általánosságban, egyes személyeket nézve, vagy legkülönfélébbeket összehasonlítva, pl. Hussein, Chavez, Kim Jong Ill, stb...) miért akarhattak az állam élére kerülni. Mind egy szálig csak hataloméhség céljából, vagy így akarták jobbá és erősebbé tenni országukat, nemzetüket?

2013. júl. 20. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem, kezdetben jót akartak. Idealista emberek voltak. Aztán, miután hatalomra kerültek három dolog megrontotta őket: A hatalom, (pénz, gőg) az emberek gyarlósága (hogy az eszme, aminek az életüket szentelték, nem megvalósítható.), és a félelem. (A hatalom elvesztésétől.)
2013. júl. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Is-is, voltak diktátorok akik a nemzetüket akarták felemelni, hogy az ő népüknek jobb legyen, csak ez más népek rovására megy.Viszont a diktátorok nagy része nyomorba taszítja a népét csak hogy hatalmat szerezzen és azt megtartsa, esetleg pénzért tesz mindent vagy hogy beteljesítse az ideológiáját.
2013. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hitler és Lenin a épűket akarták fell emelni .A rosz módszerekkel mindent elkővetek a céljaik érdekében és a hatalműkért mert azt hitték hogy amit tesznek jó és megg kell teni és árúlónak tartoták akik nem értenek egyet vellűk. Erre az Alkaida a legjobb példa


Stállin a hatalom miat lehetséges hogy Ő őllete meg lennit .

2013. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rémuralom ***** válasza:
100%

A szovjet kommunisták (az első generáció, Leninék) még elhitték, hogy ők meg tudják csinálni, amit Marx megálmodott. Meg is próbálták, éhínség stb. lett a vége. Az eszme és a hatalom közül választania kellett a pártnak: ha ragaszkodnak az eszméhez, elsöpri őket egy forradalom; ha meg akarják tartani a hatalmat, fel kell adniuk az eszmét, legalább részben. Természetesen az utóbbit választották. Innentől kezdve pedig már teljesen mindegy, ki mennyire hitt a kommunizmus eszméjében a Szovjetunióban. Az, hogy a proletáruralom nevében Istent faragunk magunkból (sztálinizmus), sokkal inkább hatalommánia, mint eszmehűség.


Egyébként ez általában keveredik, a hataloméhség (küldetéstudattól függetlenül) nem alakul ki csak úgy egyik napról a másikra. Akiből hatalommániás, őrült diktátor lesz, abban mindig is megvolt a hataloméhség csírája. Csak aztán elragadták az események, és nem tudta kontroll alatt tartani.

2013. júl. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!