Oroszországra miért mondják, hogy nem demokrácia?
,,ahol a gyerek börtönbe juttathatja a szüleit, mert azok nevelni merészelték"
Ha a szülő veri a gyereket és ezért a gyerek feljelenti és emiatt börtönbe kerül, miért ne? Joga van hozzá.
A demokráciát nem lehet egyetlen tulajdonsággal jellemezni. Sőt, a tulajdonságoknak rangsoruk is van. Ha egy állam a legfőbb jellemzőket nem tartja be, vagy formálisan betartja ugyan, de tartalmában nem, akkor egyre kevésbé demokrácia. Ez tehát nem jellemezhető úgy, hogy igen - nem. Hanem azt mondhatjuk, hogy igen - egyre kevésbé (és itt sok eset van, egyre rosszabbodó állapottal) - nem.
Oroszországban sok alapvető demokrácia-jellemzőt csak formálisan valósítanak meg, ezért nem igazi demokrácia, de egy csomót viszont megvalósítanak, ezért nem diktatúra.
Én onnan közelíteném meg, hogy nálunk vajon demokrácia van - e? Azt mondják. Kádár idejében az volt? Azt mondták.
NDK, Német Demokratikus Köztársaság, az volt?
Tojok én a demokráciára, mi van a borítékban, az számít. Aztán érdekel engem mikor mennek nyugdíjba az alkotmánybírák, vagy lesz - e melegfelvonulás. Tőlem mind elmehetnek követ bányászni.
A Szovjetúnió szétesett, szerencse, hogy nem lett valami ronda polgárháború, vagy épp világháború belőle. Sokáig vergődtek, kínlódtak, ott volt a vén iszákos Jelcin. Putyin gatyába rázta azt az óriási országot, s bár még sok gondjuk van, de már rég nem az ami volt.
Van jövőjük az oroszoknak, nekünk magyaroknak ugyan van - e? De van legalább melegfelvonulás, az is valami.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!