USA vagy a német haderő volt minőségileg jobb a világháborúkban?
A minőség a fogyasztó ez esetben a gadsereg igényeinek ki elégitését jelenti.
A német fegyverek hatásosabak voltak tigris tank mg 42 W1 W2
Viszont nem állt akora menyiség a rendelkezésükre mint kellet volna. Pl a tigris killőt 4sőrment mire killőte az 5. de 10szer anyi darab nolt belőlűk .
Német ország igényeit nem tudták kielégiteni a hadserege viszont nem is 1v1 volt a háborű.
Bár én valószinünek tartom hogy erőseb lett vlna német ország mint az usa. Viszont otvoltak az oroszok angolok franciák .
"A minőség a fogyasztó ez esetben a gadsereg igényeinek ki elégitését jelenti.
A német fegyverek hatásosabak voltak tigris tank mg 42 W1 W2
Viszont nem állt akora menyiség a rendelkezésükre mint kellet volna. Pl a tigris killőt 4sőrment mire killőte az 5. de 10szer anyi darab nolt belőlűk . "
Nyilván nagy szakértője vagy a témának, ha nem tudod leírni, azt hogy V-1, V-2 és azt, hogy Sherman.
"Német ország igényeit nem tudták kielégiteni a hadserege viszont nem is 1v1 volt a háborű.
Bár én valószinünek tartom hogy erőseb lett vlna német ország mint az usa. Viszont otvoltak az oroszok angolok franciák ."
Franciák már nem voltak sehol, az angoloknak és az USA-nak meg ott volt Japán, az oroszok ellen pedig gyakorlatilag Európa majd minden nemzete küldött csapatokat, még semleges országok is.
A minőség volt a kérdés. Ebben a tekintetben messze a 3. Birodalom a listavezető. Lehet magyarázni a Sherman tankok létszámát és strapabíróságát de ajánlom figyelmedbe a Kelly hősei c. filmet. Ott szépen elmagyarázzák milyen körülmények között nem totális öngyilkosság Shermannel szembeszállni egy Tigrissel.
Az USA által vívott kétfrontos háborúhoz hozzátenném, hogy Japán nem említendő egy lapon a Szovjetunióval. Az USA gyakorlatilag fél frontos háborút vívott. Egy technikailag elmaradott országot legyűrt utána egy évekig hadban álló hadsereget amely valódi kétfrontos háborút vívott valódi ellenfelekkel többszörös túlerőben lerohant.
Ez közel sem technikai fölény csak számbeli.
"A minőség volt a kérdés. Ebben a tekintetben messze a 3. Birodalom a listavezető. Lehet magyarázni a Sherman tankok létszámát és strapabíróságát de ajánlom figyelmedbe a Kelly hősei c. filmet. Ott szépen elmagyarázzák milyen körülmények között nem totális öngyilkosság Shermannel szembeszállni egy Tigrissel. "
És akkor megint előkerül a Tigris, ami aztán minden volt, de nem egy fejlett tank. Elmondjam mi volt a Tigris? Fogtak egy böhöm nagy fémdarabot, ráraktak egy böhöm nagy ágyút, itt böhöm nehéz lett, amit aztán a böhöm motorja nem bírt és folyamatosan lerohadt az egész úgy ahogy volt. Technikailag egy teljesen elmaradott tank volt a nem döntött páncélzatával. Semmi extra nem volt benne. Ha német tankot akarsz dicsérni, akkor a Párduc szériát fényezd, mondjuk az meg egy felturbózott T-34-es. Egyébként a Kelly hősei az egyik kedvenc filmem, de ott is mozgásképtelen volt az egyik Tigris.
De nem muszáj leragadnunk a tankoknál. Ott vannak a repülők, ahol végig a szövetséges repülők voltak hatékonyabbak, a britek a túlerőben lévő német gépeket verték meg az angliai légi csatában, de ugyan úgy a bombázóik is jobbak voltak az angoloknak és a jenkiknek. Egyedüli újítás a németeknél a sugárhajtású gép volt, persze ez is annyira drága technológia volt, hogy talán többre mentek volna, ha helyette normális légcsavaros gépet gyártanak.
A Párducnak az égvilágon semmi köze nem volt a T-34-hez.Ennyi erővel minden döntött páncélzatú tank annak a másolata.A Daimler-Benz egyik prototípusát volt hasonló a T-34-hez, de az nem a Párduc.
A Tigris és az összes változata tényleg pénzkidobás volt.
Az angliai csatát nem a technika hibája miatt vesztették el a németek, hanem a Luftwaffe vezetése, Göring baklövései miatt.Az angol radarhálózatot nem rombolták le, mielőtt más célpontokat támadtak volna.A német repülők tényleg sokkal rosszabbak voltak a háború nagy részében, de ha a sugárhajtású gépeket hamarabb elkezdik sorozatgyártani (ahogy megtehették volna már 1942 végén), és havi 1000-et készítenek, mint ahogy az amerikai ipar egész biztos tudott volna, 1943 közepére már nem lett volna angol/amerikai gép Európa felett.Lehet, hogy drágák voltak a sugárhajtású gépek, de a túlerő ellenében is 4-5 német győzelem jutott egy amerikaira az Me 262 esetében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!