A Szovjetunió jogilag sosem egy ország volt, hanem egy államszövetség, amely a rövid nevében is ott van: SzovjetUNIÓ ugyebár, de a teljes neve Szovjet Szocialista Köztársaságok Szövetsége volt. Ennek egyik tagországa volt pl. Ukrajna, azokkal a határokkal, amelyek ma vannak neki. Az elszakadás e határok mentén ment, mint ahogy Jugoszlávia esetében is, nem pedig etnikai határok mentén.
2013. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
A Szovjetunió a belső tagköztársasági határai mentén vált szét. Az a rengeteg orosz az említett országokban többnyire a szovjet időkben lett betelepítve, nem őslakos.
2013. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Ahogy esett, úgy puffant.
2013. júl. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 Meeszaaros válasza:
Mi sem harcoltuk ki, hogy Kárpátalját visszakapjuk. Persze ezen nem is lehet csodálkozni, mert a magyar olyan fajta, amely semmilyen nemzeti célt nem mer megvalósítani. Évtizedek alatt belenevelték, hogy alsóbbrendű más népeknél, így fontosabb lett számára a román-szlovák-ukrán-szerb nácik lelki békéje, mint saját kultúrája.
2013. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 gazi válasza:
Ukrajnához a mai keleti területei soha se tartoztak(nem számított ukrajna szerves részének sem a Krím félsziget se Harkov, sem pedig Donyeck megye). Sztálin csatolta ezeket a területeket hozzá(toldozgatta) hasonlóan Fehéroroszországhoz. Plusz szavazatokat akart az ENSZ-ben. Ugyanis a Szovejtunióban a fent említett két ország szinte teljesen független szövetségi köztársaságnak számított akik önként vállalták a csatlakozást(és abból bármikor kiléphettek, ha akartak). Persze ez csak mese volt.
2013. júl. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Ukrajna a Krím-félszigetet Hruscsovtól kapta, egyfajta "kárpótlás" Holodomor miatt. A keleti, orosz többségű részek nem tudom miért tartoznak Ukrajnához. Ott is ukrán többség volt, csak ugye jött a II. VH, Holodomor, majd az oroszok odatelepülése, vagy betelepítése.
A Szovjetunió a belső határok mentén vált szét, pont mint Jugoszlávia.
Egyébként Kazahsztán északi része is orosz többségű. Fehéroroszország teljesen más tészta. Ott nem teret nyert az orosz, hanem gyakorlatilag oroszok élnek ott. Hiába vallják magukat fehérorosznak. A mai napig sokan szeretnének egyesülni Oroszországgal. (a fehérorosz nyelv meg gyakorlatilag kihalt)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!