Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína miért nevezi magát még...

Kína miért nevezi magát még mindig "kommunistának" amikor a mostani rendszernek már semmi köze a kommunizmushoz?

Figyelt kérdés

Diktatúra van, de mellette olyan kapitalizmus, amiben az átlag magyar, de még az átlag német is beszarna. Kb. USA-szintű a szociális érzékenység. Mindemellett a diktatúra elvár a néptől az individualizmus helyett egy bizonyos szintű kollektivizmust, irányított hazafiasságot.


Én mindenképpen a császárság-alatti Kína visszatérését látom, csak most a Császárt pártfőtitkárnak hívják, a királyi udvart pedig a Kommunista Pártnak.


A kínai kultúra hagyományos izolácionizmusa is ugyanúgy megvan, kereskednek a Nyugattal és van pl. World of Warcraft, de mégis megvannak a késő 19. századi, nyitottabb, de mégis zárt Kínára emlékeztető nacionalista, kultúravédő intézkedések.


Imperializmusnak nem lehet nevezni a mai Kína rendszerét, ahogy a régi Kínáét sem, mivel nincs terjeszkedő, hódító nemzetközi politikája, demokráciának sem, és kommunizmusnak sem.


Én leginkább Orwell után az "oligarchikus kollektivizmus" nevet adnám a mai Kínának. Ez a kifejezés tökéletesen megmagyarázza, hogy van egy császárság-szerű uralkodó elit, ami csak névben tér el a Császári Dinasztiától, a népnek pedig kommunizmusnak feltűntetve erős kollektivizáló intézkedéseket hoznak.


Nektek mi a véleményetek?



2013. ápr. 21. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Fent akarják tartani ,szerintem összeolvadt a kultúrájukkal ez a kommunista szimbolizálás , az emberek megszokták , nem is akarnak változtatni.


Kínában most ipari forradalom zajlik.

Még 15 évig kell nekik a nyugat , utána saját lábra állnak.


Az USA már most is csak félseggel ül azon a bizonyos trónon , lassan leesik róla.

2013. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Még 15 évig kell nekik a nyugat , utána saját lábra állnak."


Szerintem ezzel gondjuk lesz, mert a legnagyobb felvevői piaca az USA, arról nem is beszélve, hogy az USA legnagyobb hitelezője Kína, aki nem valószínű, hogy szeretné látni bedőlni a hiteleit, így kénytelen elviselni az USA-t és egy jó darabig ez így is fog maradni.

2013. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Azért, amiért Magyarország és általában a nyugat demokratikusnak nevezi magát, pedig semmi köze a demokráciához!
2013. ápr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért nevezi magát még mindig "kommunistának", mert a vezető réteg így nem kell senkivel osztozzon a hatalmon.
2013. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pro Patria ***** válasza:

Egyetértek, és megfogalmaztam már korábban is, hogy Kína a kommunizmus diktatúráját ötvözte a kapitalizmus legmélyebb kizsákmányolásával. A két rendszer legrosszabb vonásait emelte egybe.

De nem fognak változtatni, több okból is. Egyfelől az presztízsveszteség lenne, beismernék a kommunizmus bukását; másfelől edig ugyanaz zajlik náluk, mint a középkori Európában: ami akkor nekünk a vallás volt, most nekik a kommunizmus ideológiája - minden küzdelemnek, nehézségnek értelet adó, összekötő, mindent megmagyarázó spirituális valami, aminek nevében a bölcs császár felkent szent uralkodóként sanyargathatja a népet. Ha megnézed Észak-Koreát, ott is mit látsz? Apáról fiúra öröklödik a dinasztikus hatalom, haláluk után "szentekké", "boldogokká" avatják őket, uralkodásukat az Ég rendelte el, első "államalapítójuk" születésnapja pedig a fény ünnepe, "a Nap napja", mint akár csak az ókori Egyiptomban. Autó magánkézben nem lehet, a nép éhezik, míg az uralkodó aranypalotában van. Egy az egyben a feudalizmus képeit látjuk viszont, nem? Náluk a kommunizmus tehát az, mint nálunk a vallás volt. Mindennek szentesítője, mindennek oka és megmagyarázója, a megkérdőjelezhetetlen királyi hatalom erkölcsi alapja.

2013. ápr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pro Patria ***** válasza:

*eddig; értelmet

Az elgépelésekért bocsánat.

2013. ápr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van az ideológia és van a gyakorlat.

A kettő nem összekeverendő.

Ja, és ez minden rendszerre igaz, legyen az jobb- vagy baloldali.

2013. ápr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én tavaly nyáron jártam kint, és sikerült egy-két magasabb politikai poziciót betöltő embertől is megkérdeznem ezt. A helyzet az, hogy Kína nagyon büszke az ország méreteire, lásd a harcot Tajvanért, Tibetért, meg rengeteg olyan területért ahol nagyon elenyésző számú kínai lakik csak. Fontos tudni, hogy a történelemben soha nem volt még ilyen egyesült "Kína", többek között ezért is dicsőítik a mai napig Mao-t - azon felül, hogy a hibáit is elismerik - . Viszont rettegnek attól, hogy az ország széthullik, és valljuk be, ha demokrácia lenne, és minden milliós nagyságrendű(!) kisebbség külön-külön szavazni kezdene, az rövid vagy hosszú távon de az ország felaprózódásához vezetne.
2013. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!