Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az afrikai országok (kivétel:...

Az afrikai országok (kivétel: Északi arab államok) miért nem bírnak kitörni a szegénységből?

Figyelt kérdés

Ipari fejlődés, meg GDP növekedés ide vagy oda, szinte az összes országban a lakosság 80-90%-a jóval a szegénységi küszöb alatt él, többségük naponta kevesebb mint 1 dollárból él. Miért nem bírnak ebből kitörni? Persze könnyű Európából beszélni, de komolyan érdekelne.


Mert véleményem szerint :


Azt a fajta extraigénytelenséget ami Afrikát jellemzi (voltam már párszor kint segélyszervezetekkel) fel lehetne számolni rengeteg közmunkával. Ergó csökkenne a munkanélküliség, több embernek lenne egy picivel több pénze. Ha nincs igénytelenség, nyílt szennyvíz, stb, és az afrikai kormányok meg az Afrikai Unió biztosítaná az országok nagy részén az elfogadható közbiztonságot, akkor máris fellendülne a turizmus, mert Afrika gyönyörű. Turizmusból pedig rengeteg bevétele lenne az országnak, amit szintén visszaforgathatnának, élénkítve mindent, stb.

(jó, az oké, hogy turizmusból nem lehet megélni, de löketet azért adna)


Pedig ez nem nehéz, de egyáltalán nincs sehol előrelépés, hiába növekszik a GDP. A lakosság 80%-a a mezőgazdaságban dolgozik, már ha dolgozik.

Ráadásul rengeteg afrikai kormány fegyverkezésre költi a segélyeket.

Miért?



Miért nem tudnak kitörni a szegénységből?


(Meg mi ez a magas igénytelenség? [szegények tudom, de akkor is...])



2013. ápr. 13. 19:49
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A Dél-Afrikai köztársaság is csúszik vissza a törzsi társadalom szintjére.
2013. ápr. 13. 19:53
 2/16 A kérdező kommentje:
(és ezt a gyarmatosítókra se lehet már ráfogni mert már régóta függetlenek ezek az országok)
2013. ápr. 13. 19:55
 3/16 anonim ***** válasza:

"(kivétel: Északi arab államok) "


Miért kivétel? Azért mert ott egy nagyon szűk réteg megszedte magát az emberek maradék 99%-a nem élt jobban mint Etiopiában vagy Szudánban, csak mivel ott diktatúra volt így a hírek nem nagyon jutottak el az országhatáron kívülre.

2013. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Afrika , az ásványkincseit tekintve verné Európát.


A probléma , ott...kereshető.Ha elmondom letörik a választ.


Afrikának volt 1 esélye fejlődni , az apartheid.

Az alatt a rendszer alatt nagyon szépen fejlődött Dél-Afrika , Zimbabwe.Ha megmarad az apartheid akkor lehet ,hogy ma skandináv színvonal lenne ott.

2013. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Zimbabwe?

Az rosszabb mint Dél-Afrika. Egyik kimutatásban (ami a Föld "bukott államait" sorolta) egyszer elérte a 2. helyezést a listán...(Csád volt az első)

2013. ápr. 13. 20:01
 6/16 anonim ***** válasza:

Amióta megbukott az apartheid , azóta csúsznak vissza.

Ez volt az egyetlen lehetőségük a fejlődésre.

Ők primitív emberek ,meg kell tanítani nekik hogy kell fejlődni.


Mivel az apartheidet megdöntötték ezért esély nincs arra hogy fejlődjenek.

2013. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Először is: közmunkával semmire nem lehet menni, mert az a közhiedelemmel ellentétben, nem termel értéket, hanem hatalmas nagy kiadás az államnak. Egyszerűen nincs pénz a munkásokat fizetni azért hogy dolgozzanak valamin amire nincs igénye a gazdaságnak. Persze léteznek célzott projectek, amit a Világbank támogatásával csinálnak is, de:


A fő probléma a TULAJDONJOG hiánya. Egyszerűen annyira botrányos a közbiztonság és a korrupció, hogy nem éri meg befektetni semmibe, nem éri meg semmit építeni, semmire félretenni, mert sose tudhatod hogy mikor nyúlja le az állam, vagy valamelyik kalasnyikovos szabadcsapat.


És végül: nagyon komoly etnikai háttere is van a dolognak. A negrid rassz termékeny környezetben fejlődött ki az evolúció során, amíg az europid rassz a jégkorszak során folyamatosan rá volt kényszerítve a gondolkodásra az élelemszerzés és a szálláshely kialakítása miatt. Így mikor a civilizáció beindult, nagyjából 10 ezer évvel ezelőtt, a feketék már brutális hátrányban voltak intelligencia terén a fehérekhez képest. Ez az IQ-beli különbség ma is fennáll. Tudom, nem PC ilyet mondani, de így van.

2013. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Közbiztonság konkrétan SEHOL sincs, pont azért mert a rendőröket, és az erre megbízott személyeket vagy alapba nem érdekli az egész, vagy lefizethetőek. A korrupció ellen harcolni pedig senki sem akar, még a kormányok sem. Nem is lehet, meg nincs is mivel. Mert mindenki szegény.


Én egyáltalán azt nem értem, hogy a segélyeket, és egyéb juttatásokat milyen jogon költik a hadseregre és a fegyverekre. Pedig ha nem költenének semennyit fegyverekre, akkor a szabadon kószáló csapatoknak sem lenne fegyverük, mert gondolom ők is úgy kapnak, hogy "ha kaptok fegyvert akkor a pártot támogatjátok".


Hallottam, hogy az élelmiszereket is sokszor nem a népnek adják, hanem a "támogatóknak", és sokuknak szükségük sincs rá.


Szóval itt alapba az összes kormány is hibás. De ilyenkor már tényleg nem lehet semmit se tenni?


Én 2 országban voltam : Közép-Afrikai Köztársaság, és Zambia.

Amikor K.A.K-ból elindultunk (nem sok időt töltöttünk egyik helyen se) Zambia felé, akkor kijelentették az illetékesek, hogy Ruandát és Burundit meg Zimbabwét is messziről kerüljük el, mert lelőnek.

2013. ápr. 13. 20:25
 9/16 hollófernyiges ***** válasza:
Azért nem mindegyik szegény, Botswana egy főre eső GDP-je veri Romániáét és Namíbia is kb ukrán szinten van. Oké a bányászatból, de ők nem is fegyverekre költik a pénzüket.
2013. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Botswana-ban csak a főváros egyes részein élhetnek olyan szinten, mint Romániában az átlag emberek. A többi településen szintén mérhetetlen a szegénység. Ahogy mondtam, a GDP növekedésből az átlagember nemigen lát semmit.


Namíbiáról nem tudok nyilatkozni.

2013. ápr. 13. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!