Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Afrikában miért bukott meg a...

Afrikában miért bukott meg a szocializmus? Az Afrikai Uniót miért nem alakítják át az EU mintájára?

Figyelt kérdés
A nyersanyagokon kívül mással nem tudnak bekapcsolódni a globális piacgazdaságba, így jobban tennék, ha létrehoznának egy zárt piacot és megpróbálnának úgy fejlődni.
2013. jan. 29. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Tök jó ötlet!! Csak az a baj, hogy olyan országokról bezsélünk Afrikában, ahol igazából egységes, nép, nemzet sincs. Vagy 30 törzs alkottja őket, akik rendszerint háborúznak egymással. Na most ehhez képest elég nehézlenne egy politikailag egységes Afriát éltrehozni. Persze reméljük egyszer ez lesz. Én abban is bízom, hogy az EU is előrébb lép hamarosan egy Európai Egyesült Államok irányába.
2013. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szocializmusnak mindig, mindenhol bukás a vége.
2013. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kommunizmus és szocializmus a legszebb eszme. A világ legelégedettebb emberei szocializmusban vagy erősen baloldali államokban élnek ( [link]

A világ nagy gazdaságai, a jövő nagyhatalmai közt sok a szocialista (Kína, India), vagy inkáb kommunistákkal, semmint kapitalistákkal együttműködő (Brazília, Irán) ország.

Ha Lenin halála után nem egy Sztálin nevű őrült kezébe csúszik át a hatalom, hanem Lev Trockij viszi tovább a proletárállamot, ma a Dicső Szovjetunió boldog polgáraiként jobban élnénk, mint az amerikaiak.

És sajnos a legtöbbször, a legtöbb helyen, sztálini módon jön a bukás.

Egy őrült, aki a kapitalizmusban gyártulajdonos lenne, beszáll a pártba, terorrista diktatúrát alakít ki és a Munkásság nevében kizsákmányolja a Munkásságot, a Párt pedig újkori burzsoáziává válik. (Rákosi hatalmas luxusvillája...)

Afrikában ez eddig sajnos szinte mindig lezajlott, ha pedig nem, a CIA a saját érdekei szerint buktatta a (gyakran a nép által támogatott) kormányokat. Az átlag afrikai diktátor, amint a Nép hatalomra segíti rögtön palotát épít és hagyja továbbra is éhezni a hazáját.

Ha pedig neadjisten mégis a Népét szolgálja (tízből egy), az amerikaiak hirtelen elkergetik a francba, az "emberijogi helyzet", vagy bármilyen más kitaláció nyomán, amit azokkal szemben lehet megjátszani, akik nem elég bő nyállal nyalják a Szabadság Hazájának a hátsóját.

A vonalzóval rajzolt afrikai határok gyakran kettévágnak népeket, egyúttal több (gyakran ősellenség) népet egy országba kényszerítenek. Ha minden törzsnek terület kéne, akor egész Afrika nagyon felaprózódna.

Működőképes alternatíva lenne, ha az afrikai országokat föderációkká alakítanák, Indiában is alig az ország negyede etnikailag hindi, mégis messze lehagyták Afrikát, pedig hasonló helyzetből startoltak. Ma ott hivatalos szövetségileg a hindi és a angol, valamint regionálisan 22 további nyelv, az indiai 28 tagállam pedig általában etnikai határok mentén van meghúzva.

Afrikában is működhetne ez a modell, csak kevés afrikai vezető van, aki a márványpalotánál messzebb lát. Amelyik pedig igen, azt a "Demokrácia és világbéke ellenségeként" elintézi a CIA és az amerikaimádó kollaboráns zsoldosok.

2013. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!