Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon örökre megmarad USA-Izra...

Vajon örökre megmarad USA-Izrael "szerelmi" páros? Mennyiben változna a világ, ha "szakítanának"?

Figyelt kérdés
USA folyamatosan ugrik, ha Izrael csettint. Mindig kiáll az USA Izrael mellett, és fordítva.

2013. ápr. 6. 14:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Izrael nem kapott kulso segitseget sokaig. Masreszt pedig az arabok viszont kaptak szovjet segitseget, meghozza nem csak fegyvereket, kikepzoket, hanem a fejlettebb eszkozoket SZOVJET katonak kezeltek. Vagyis a SZU - stikaban ugyan - de kozvetlenul harcolt Izrael ellen.
2013. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Azért kaptak a SZU-tól segítséget az arabok, mert Izrael mögött ott volt az USA. Gondolkozz már...
2013. ápr. 6. 20:36
 13/18 anonim ***** válasza:
49%

Nem. A Kozel Keletre mind az USA, mind a SZU be akarta tenni a labat. Az, hogy az ENSZ egyaltalan megszavazta a zsido allam helyreallitasat, az azert tortent, mert elore lattak, hogy ott ellensegeskerdes lesz, es egy teruletet konnyebb "megszerezni", ha "tamogathatok" valakit.

Mind az USA, mind a SZU az ARABOKRA fogadott. Tehat eleinte mindenki - az angolok foleg! - az arabokat tamogatta.

Csak aztan rajottek, hogy tevedtek, es akkor meg mindegyik probalt Izraelhez kozeledni. Izrael az USA-t fogadta el.

(Ez egyebkent akkor Izraelben erosen vita targya volt, mert Izraelben is volt kommunista part, es az a SZU melle akart allni)

2013. ápr. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Jó. Izrael az összes arab állammal egyedül, mindenféle katonai segítség nélkül fel tudta venni a harcot. Azért annak nézzél utána, hogy az USA mióta van Izrael s*ggében.
2013. ápr. 7. 13:04
 15/18 anonim ***** válasza:
Idióták! Mit csináltam én???? Provokáltam??? Úristen. Hát valami nagy baj van a fejetekkel halljátok e. Milyen jobbik mi van???? Te is Európában élsz nem? Jobb lenne ha betörnének ide az izraeliek és szétlőnének mindenkit? először értelmezze mindenki a választ mielőtt beszól vagy lepontoz. Komolyan, jószándékból írtam a válaszom.
2013. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De megyek is innen, túl sok itt az okos.
2013. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Minden szerelem elmúlik egyszer, nem tudjátok?


Utána következik majd Ázsia... ne akarjátok meglátni!

2013. ápr. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
utolsó, tűnés! :D ne provokáld a kérdezőt, te is jobbikos vagy mint én XDXD és csak szítod a helyztet :P
2013. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!