Milyen következményei lehetnek az elöregedő társadalomnak? Hogyan lehetne megelőzni a krízist?
A nyugdíjrendszer , szociális rendszer összeomlása , munkaerőhiány.
Iskolák , óvodák , felsőoktatási intézmények leépítése , bezárása.
Rengeteg rossz következménye lesz.
Hogy lehetne javítani?
Először a megélhetésen kellene javítani.Ami még fontos hogy öntudatra legyenek nevelve az emberek egy nacionalista kormány által.És nagy családos propagandák kellenek a médiában.Népszerűsíteni ,kell a családot.
A liberalizmusból meg vissza kell venni kicsit.
Az elsővel egyet értek.
Én úgy gondolom, nem katasztrófa, ha eltűnik pár millió magyar. HOGYmi? Nos, nem voltunk mi mindig ilyen sokan ezen a területen, és ha egy kicsivel lennénk még kevesebben, csak jobb lenne. Kevesebb éhező száj, kevesebb ellátás.
Ezt, ami van, megelőzni nem lehet. Nyugdíjas évek legtöbbeknek nem fog megadatni, sőt jelentősen fogyni fog a munkaképes fiatalok száma.
Inkább felkészülni érdemes az ínségesebb időkre, mintsem gyerekcsinálási kampányt hirdetni a tinicsajoknak.
"Én úgy gondolom, nem katasztrófa, ha eltűnik pár millió magyar."
Ez elég baj! És ha eltűnne a párszázezer ingyenélő? Erre mit lépsz?
Tudod, mi volt a legjelentősebb születésszabályozási politikai intézkedés az egész világon eddig? Érdekes, de a statisztikák szerint a gyermekek születésének száma sokkal inkább csökkent azokon a helyeken, ahol bevezettek egy bizonyos kábelcsatornát, amelyiken sok szappanopera ment. A szappanoperák alapvetően a "kis család-boldog család" modellre épülnek, ennek következtében drasztikusan csökkent a születések száma. Eddig egyetlen kormányprogram sem volt ilyen hatékony... (Bővebben Banerjee, Duflo: Poor Economics c. könyvében)
A tanulság számomra az, hogy nem igazán a körülmények határozzák meg az ember gondolkodását, hanem éppen a gondolkodás, a tudat formálása az, aminek óriási a jelentősége. A médiának nagyon nagy szerepe van ebben is: olyan hatalom, amiről sokan nem is gondolnák.
Sok minden kellene, hogy megelőzzük ezt a katasztrófát, de leginkább egy: erős családok, sok gyerekkel. A születések számának növelése tudná ellensúlyozni valamelyest a problémát, de ez is csak évtizedes átfutási idővel. EZ persze nem azt jelenti, hogy nem is érdemes már ezzel foglalkozni.
Összetett problémáról van szó, ez csak leegyszerűsített pár mondat volt.
"Hogyan lehetne megelőzni a krízist?"
Normális embernek ez nem kérdéses. Elég megnézni a mai 35 év alatti korosztályt, hogy min jár folyton az eszük és hogyan gondolkodnak, aztán egyből rájössz a titok nyitjára.
Család népszerűsítése...
Ez már édeskevés. Annak leghamarabb 20-25 év múlva lenne közvetlen financiális haszna, a demográfiai arányaink pedig folyamatosan romlanak. Itt valamelyik réteget/korosztályt kőkeményen meg kell vágni, hogy a rendszert tartani lehessen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!