Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy is van ez? Amíg a görögök...

Hogy is van ez? Amíg a görögök, a spanyolok, az olaszok, a portugálok, a ciprusiak nem voltak tagjai az EU-nak meg az euróövezetnek, . (folytatás lentebb)

Figyelt kérdés
az emberek viszonylagos jólétben éltek, nemzetgazdaságuk prosperált. Most meg mind a csőd szélére kerültek! Ugyan kitől, mitől lett ennyire rossz a helyzetük? Még az a kérdés is feltehető, hogy esetleg van-e ebben szerepe magának az EU-nak?

2013. márc. 17. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a spanyolról tudok nyilatkozni, azért az EU belépés után rengeteget fejlesztettek. Sok minden épült EU-s pénzből.


Csődről meg annyit, hogy itt a gyerekeim tanárának sokkal jobb a kocsija míg az otthoni tanáruk magántanítványokat vállalt és így sem tudott kijönni a fizetéséből, itt az ismerős autószerelő nemrég vett quadot, szóval azt látom, hogy az átlag emberek akiknek megmaradt a munkájuk, azok nem élnek olyan rosszul.

Persze nem ismerem egész Spanyolországot, biztos vannak régiók amelyek a válság után rosszabbul jártak (nem a csatlakozás után, mert akkor fejlődtek), de errefelé nem látom a csődközeli helyzetet. A kávézókban vidáman csivitelnek az emberek és nyugi van.

2013. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem az Eu a lecsúszásukban a bűnös, hanem a globális kapitalizmus és annak a közvetlen hatása a világ és a lokális gazdaságokra. Az Eu annyiban rossz hogy a fejlődő országokat lenyomja és konzerválja az állapotát.


Nem lesz sokáig fenntartható a rendszer, max 10 év és vagy paradigma váltás jön, vagy háború.

2013. márc. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Az EU egy új gyarmatbirodalom ,csak elintézték hogy az országok önszántukból legyenek gyarmatok.


Ugyebár , a 20. században véget ért a Brit Birodalom , a francia gyarmatbirodalom és a német hegemónia is , ezért kitalálták ezt az EU-t , amit úgy alakítottak hogy csak a tőke erős országoknak kedvezzen.Hisz hogy lenne egyenlő Szlovákia meg Németország?!


Az EU-ba be sem kellett volna lépni , Magyarország is sokkal jobb volt Eu csatlakozás előtt.Ezenkívül mindenféle baromságot is ránk erőltettek , mint pl:luxus tyúk ketrec...stb


Az EU-s pénzek arra valók hogy betömjék vele a gyarmatok száját ,vagy inkább kártérítés a kárért.

2013. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 50felett ***** válasza:

Nem sokat értek hozzá,de gondolom,A volt szocialista országoknak is volt olyan ipara, ami el tudta volna látni, a saját szükségleteit talán még el is tudott volna adni,de akkor a már EU.s államoknak ott lett volna a konkurencia.

nem minőségben,hanem árban, a termelésbe nem tudtak volna beleszólni, meg úgy általában semmilyen normát nem szabhattak volna, ezért kellett,hogy belépjenek, szerintem nekünk sem kellett volna.

2013. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kürasszír ***** válasza:

A görög, olasz, spanyol, portugál probléma gyökere nem az EU csatlakozásban, hanem az euro bevezetésében keresendő.


Korábban ezek az országok magas államadóssággal és költségvetési hiánnyal büszkélkedtek, de ez nem okozott komoly gondot. Ugyanis drachma, líra, peseta, escudo folyamatos leértékelésével és elinflálásával kezelhették a problémát.


Az euro kőkemény valuta, a fejlett európai centrumországok (Németország, Franciaország, Benelux államok, Ausztria,Finnország) érdeke, hogy így legyen.


A gyengébb, gazdaságilag periférikus országoknak (Olaszország, Spanyolország, Portugália, Görögország)azonban káros lett az erős euro, nem értékelhetik le az árfolyamát, nem inflálhatják el az államadósságukat, így belefulladnak abba.


Hiba volt bevezetniük az euro -t, nem voltak elég erősek és érettek gazdaságilag hozzá.

2013. márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mellékszálként megjegyezném a ruhaipar alakulását. (Magyaro.-Olaszo.)Vannak, akik még emlékeznek arra, hogy kis hazánkban léteztek fonó-és szövőgyárak. Ezeket lassan leépítették, a 90-es években a ruhaipari gyárakat fillérekért külföldiek kezére adták, akik pár éven belül bezárták azokat és több ezer szakképzett embert munkanélkülivé tettek. Természetesen a tőkeszegény kisvállalkozók labdába sem tudtak rúgni a nyugat nagy márkákkal. Közben megnyitottuk a piacunkat, így teljesen szabad utat kaptak a kínaiak aztán szép lassan a használtruha (a fejlett nyugat szemete) lett a biznisz.


Olaszországban a legnevesebb divattervezők tiltakoztak az ellen, hogy a piacukat megnyissák a kínaiak előtt, ennek ellenére ma már Firenze mellett kisebb kínai kolónia él akik ruhákat készítenek és ráírják: made in Italy... csak a nevesebb tervezők vannak a piacon, de pl a Prada is rászorul az amerikai túristákra- busszal viszik őket a vállalathoz...csak az olasz vásárlóréteg kevés lenne ma már.


Tehát a globalizáció nagyban rátesz arra, hogy egy gazdasági terület tönkremenjen. Arról nem is beszélve, hogy a helyi különlegességeket lásd. népviselet, hímzésmotívumok egyre jobban eltűnnek-melyekben mi gazdagok vagyunk-, a végén senki sem fogja tudni honnan is származik, milyen értékei vannak és nem is fogja venni.


Minden államot hagyni kellene hogy érvényesüljön a saját közegében. Ezért vagyunk sokszínűek, változatosak. Ettől gazdag az Unió is. Valójában azonban a "nagy szövetség" nem hogy segítene, hanem a maradékot is el kívánja pusztítani. Mindig a megszorításokkal jönnek aminek az eredménye nem vezet jóra, a bankokat viszont rejtélyes módon mindig megsegítik (az uniós adófizetők pénzéből).

2013. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!