Mi a baj Spanyolországgal, Görögországgal, Szerbiával, hogy 25 százalékos a munkanélküliség? Mi okozza ezt a siralmas helyzetet, mit lehetne tenni?
Görögországban az, hogy vették fel a hiteleket a jóléti intézkedésekre.
Olyan magas életszínvonal volt amit a gazdaság teljesítménye nem indokolt.
Szerbia meg a délszláv háború óta nem tért magához.
"Mi okozza ezt a siralmas helyzetet, mit lehetne tenni?"
Igazából egy négybetűs ország: Kína. Értem én, hogy olcsó, de segélyből még azt se fogjuk tudni megvenni. És egy idő után segélyre se fogja futni.
Magyarországon mennyi lehet? Több 100 ezer eldugva közmunkásként. Számolatlanul eldugva közhivatalokba. 300 új járás több 100 új kormányablak. Több 100.000 kiesve az ellátásból. A statisztika érdekes dolog. Németországban az infláció hivatalos adatok szerint 1%. Szerintem minimum 10%. Büfében ahol eszem most ment fel a szendvics 1.5-ről 1.7-re. Fél grill csirke 2.7-ről 3.2-ra.
Kenyér a boltban .49-ről .55-re. Áram januárban közel 20%-ot drágult. stb. Munkanélküliség is alacsony. Más oldalról munkaképes korú ismerőseim fele nem dolgozik. (Németország). A statisztikáról jut eszembe sokan azon sopánkodnak, hogy csak 90 ezren jelentkeztek felsőoktatásba, amikor 2 éve még ez a szám 144 ezer volt.
Olyan korosztályról beszélünk, melyben a születések száma évi 100.000 körüli volt. Még ha az előző évekből fel nem vett újra jelentkezőket is hozzáadjuk, akkor is irreális számok. Ez a pont ahol a statisztikusok még arra sem veszik a fáradságot, hogy a kimutatásaikhoz kapcslódó kontroladatokhoz igazítsák eredményüket. Ex-has(raütés) módszerrel dolgoznak.
"Hidd el nekem, hogy Magyarországon is van bőven ennyi."
A munka nélküli és a munkanélküli nem ugyanaz. Attól még, hogy valaki munka nélküli, nem biztos, hogy munkanélküli és a munkanélküliek közül sincs mindenki munka nélkül, sokan feketén dolgoznak.
Sok tényező ami befolyásolja.
Az első a nyugati országok, közülük is Németország jövedelem elszívása. Mivel nincsenek vámok stb stb és a globális kapitalizmus tombol, egy fejlődési ék keletkezik a felzárkózni akaró országokkal szemben. Egyrészt a bérmunka, másrészt az magas hozzáadott értékű import.
Mivel a görögök és a spanyolok is eurozónások, a leértékeléssel megteremthető árucsere érték nem lehetséges. Maradt volna a folyamatos béremelésekkel szemben a bércsökkentés, ami viszont politikailag nem kivitelezhető. Maradt az eladósodás, a munkanélküliség stb stb. A globális kapitalizmus nagyon nem díjazza az alacsony hozzáadott értékű termelés, az az csak a nagy tőkeerős ipari országok profitálnak belőle. Mivel a görögök és a spanyolok relatív magas munkabérekkel rendelkeznek az alacsony hozzáadott teremtésére képes szektorban, a versenyképességük folyamatosan csökken, míg az adósságuk nő. Nyilvánvaló hogy ez a rendszer nem tartható fent, hiszen egyre több ország fogja ezt a pályát a jellemző mechanizmusok miatt járni. Ugyanis magára a fejlettekre is kontraproduktív hatást gyakorol maga a rendszer, hiszen ők csak az olcsó bérmunka és magas hozzáadott értékű importtal képesek fejlődni.
Így a kör bezárul és a mai válság egy okaként nem talál megoldást rá a világ!
4-es válaszoló!Tévedsz!!!!!
Magyarországon 10-15 százalék között van a munkanélküliség.
Görögországban, Spanyolországban 25 felett van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!