Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem választanak arab...

Granulátum kérdése:

Miért nem választanak arab pápát - Wojtylához hasonló céllal?

Figyelt kérdés

Ugyebár a lengyel bíborost azért választották meg, hogy egy keleti blokkból származó pápa legyen.

Nos, ezt használhatnák a muszlim blokk ellen is, és mondjuk megválaszthatnák a libanoni vagy az egyiptomi érseket.



2013. márc. 14. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Pápaválasztásnál senki nem veszi figyelembe a politikai, és egyéb célú "lehetőségeket".
2013. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És ez így van rendjén.
2013. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a következő pápa arab származású lesz , vagy kínai.


A jelenlegi választásnál is volt egy kelet-ázsiai jelölt.

2013. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

21:14


És te melyik bolygóról jöttél, kedves idegen? :) Azt hittem, a földönkívüliek először azért megismerkednek a kultúrával, gyarló emberi szokásokkal :D


De ha nem, hát nem - na, de én elmesélem. Az egyháznál jobban a politikával foglalkozó intézmény kevés van eme bolygón :)

2013. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor milyen politikai cél lehet Argentínával hamár argentin a pápa?
2013. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az arabok nem a katolikus egyházhoz tartoznak.


Akkor indiai vagy kínai pápát is választhattak volna, ezekben az országokban sokkal több a katolikus (17 illetve 9 millió).

2013. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért akadnak katolikusok az arabok között is. Kevesen, de vannak.
2013. márc. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem: a bíborosok elsősorban maguk között keresik a következő pápát. Más csak akkor jön szóba, ha egyik sem alkalmas. Így aztán, ha nincs arab bíboros, akkor nagyon kicsi eséllyel választanak arab vezetőt. Viszont kínai bíboros biztos akad néhány.
2013. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért mert csak 1 pápát tudtak választani. Amúgy meg a katolikus egyház nem politikai szervezet. A bíborosoknak nem kell az olaj lelőhelyeket figyelembe venni.
2013. márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22:22 én nem lennék biztos abban, hogy kínai bíboros van, mert Kínában üldözik a Katolikus Egyházat.
2013. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!