Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Koszovó független ország?

Koszovó független ország?

Figyelt kérdés

2013. febr. 18. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Noha Koszovó kikiáltotta függetlenségét és egy csomó ország el is ismerte (és egy csomó pedig megtagadta az elismerést), Koszovó nem tagja semmiféle nemzetközi szervezetnek és jogilag még mindig Szerbia része.
2013. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Felsőnél a pont, de azt még hozzátenném, hogy míg az Egyesült Államok azt mondja, hogy Koszovó független, addig az.
2013. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
De facto (gyakorlatilag) igen mert van önálló kormánya de de iure nem mert elméletben Szerbia része.
2013. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Magyarországon függetlennek számít.
2013. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
jogilag szerbia része? melyik jog szerint???nem kötözködés hanem pont itt van a kutya elásva
2013. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem független ország, mivel a világ nagyobbik része még nem fogadta el a különvállását. Egyébként egy ilyen történetet is csak a szerb politikusok tökéletes inkompetenciájának köszönhetően lehetett véghezvinni. Addig ment a szájkarate meg a nemadjuk nemadjuk amig tulajdonképp csak létrejött egy külön állam. Szerinted Magyarországon ha valaki kikiálltaná a független baranyát, nem börtönöznék be állam ellenes izgatásér?
2013. febr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Igen, független ország. Van saját területe, ami felett a kormány teljes körű hatalmat gyakorol, és az országnak nemzetközi képviselete is van. Nincs arra vonatkozó nemzetközi jogi egyezmény, hogy mikor kell vagy lehet egy államot függetlenként elismerni, ezért csak a tudományos definícióra hagyatkozhatunk, ami ezt diktálja.


Az állam, jelen esetben Koszovó léte ténykérdés, ahhoz nem szükséges külső elismerés, bár bizonyos nemzetközi háttér és elismertség az állam működőképességének többnyire a feltétele. Ez Koszovónak bőségesen megvan, annak nincs jelentősége, hogy Koszovót bizonyos kormányok egyelőre de jure nem ismerik el.


Az előzőekből következően nem igaz az sem, hogy Koszovó jogilag Szerbiához tartozna.

2013. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ellentmondásos a státusza, mert Hágai Nemzetközi Bíróság ugyan törvényesnek mondta ki a függetlenség kikiáltását, de az szembemegy a korábbi ENSZ határozatokkal. Az USA elismerte, de az ENSZ nem és mivel a korábbi határozat érvényben van, ezért jogilag valóban Szerbia része.
2013. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

"Van saját területe, ami felett a kormány teljes körű hatalmat gyakorol, és az országnak nemzetközi képviselete is van."


Nocsak. Valamiről lemaradtam. Akkor az a 15 ezer ENSZ katona biztos dísznek van ott, meg Észak-Koszovóban is azért vannak folyamatos összetűzések, mert az ún. kormány teljes körű hatalmat gyakorol minden területe felett.

És diplomáciai képviselet? Tényleg? Arról is lemaradtam, hogy felvették volna az ENSZ-be, meg hogy sorozatba nyílnak a nagykövetségek és konzulátusok?


Menj vissza aludni.

2013. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

A 9-es egy tipikus buta, bunkó, bugris megnyilvánulás, ami választ nem érdemelne, de a tárgy miatt kénytelen vagyok helyretenni.


1. Igen, lemaradtál valamiről, nevezetesen a nemzetközi jogi leckék első fejezeteiről.


2. Koszovóban a külföldi katonaság jelenléte nem érinti az állami szuverenitást, mert nem a katonák kormányozzák az országot, és nincs is ma az ország nemzetközi kormányzás alatt. A külföldi katonaság a koszovói kormánnyal kötött egyezmény alapján tartózkodik az országban. (Ha a külföldi katonaság jelenléte kizárja az államiságot, akkor mi van Németországgal, Dél-Koreával vagy a 90 előtti Magyarországgal?)


3. Észak-Koszovó felett a pristinai kormány valóban nem gyakorol szuverenitást, de ebből még nem következik, hogy az ország területének maradék több mint 90 %-a felett ne gyakorolna. És ez bőven elegendő az állami léthez.


4. A nemzetközi képviselet nem kritériuma az államiságnak, ennek megléte csak az államiságot aláhúzó kisegítő ismérv, amivel Koszovó rendelkezik. Igen, Koszovónak vannak nagykövetségei szerte a világban, és számos állam küldött Pristinába nagyköveteket, köztük Magyarország és az USA is Az ENSZ-tagság meg különösen nem feltétele az államiságnak. (Svájc sem állam akkor?)

2013. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!