Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a nyugat Abháziát nem...

Ha a nyugat Abháziát nem ismeri el, mondván, hogy az Grúziáé, akkor Koszovót miért ismeri el?

Figyelt kérdés

Valaki elmagyarázná?


Mert Abháziában dettó nem él már egy darab grúz sem, mert az egyik háborúban kiűzték onnan őket.

Mégsem ismerik el Abháziát, mondván, hogy nem szabad aláásni Grúzia területi egységét.

Amikor Koszovó kikiáltotta a függetlenségét, akkor egyből elismerte a nyugat.


Félreértés ne essék, nekem nincs a nyugattal bajom, csak érdekelne, hogy mégis mi a különbség a 2 eset között?

Mert első ránézésre ugyanolyan szituáció mind a 2.

Szerbia miért nem hivatkozott arra, hogy "de Abháziát nem ismerték el..." ?


2013. jan. 31. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Az élet igazságtalan. A politika meg plááááne
2013. jan. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom.

Grúzia Amerika szövetségese.

Szerbia Oroszország szövetségese.


A világ nagy része (NATO) Amerika mellett van és Oroszország ellen.

Hogy szívassák Oroszországot, elismerték Koszovót, de hogy Grúzia maradjon Oroszország ellensége, nem ismerik el Abháziát.

2013. jan. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Koszovót a NATO szállta meg, Abháziát Oroszország.

Mindkét nép egy háborúban vívta ki a függetlenséget, nagyhatalmi támogatással. Tehát nincs különbség.


A nemzetközi jogban a határokat egyoldalúan nem lehet módosítani, de Koszovó megszállása után a nyugatiak úgy látták hosszú távon az egyoldalú függetlenség hozhat csak békét a Balkánon. Ezzel megsértették a nemzetközi jogot, de azt mondták, hogy Koszovó "kivételes eset", többet soha nem fordulhat elő. Az oroszok is megismételték 2009-ben ezt Grúziában, így már nem olyan kivételes.

Mivel azonban Szerbia Oroszország szövetségese, Koszovó pedig Amerikáé, Németországé, így nem ismerik el egymás hódításait.

Azonban mivel kiengedték a szellemet a palackból, ha egy ország kivívja a függetlenséget, utána már nem hajlandó lemondani róla, így hosszú távon valószínű mindhárom ország jogilag is elnyeri a függetlenséget.

Koszovó esetében a nagyhatalmak megfeledkeztek az északi szerbekről, azt hitték majd belenyugszanak az elcsatolásba, de a szerbek nem ilyen békés nemzet. Valószínű majd elcserélik a területet a presevoi albánokra, így talán hosszú távon megbékél a két nép egymással.

Abháziának és Dél-Oszétiának kisebb a nemzetközi elismertsége, viszont egyedül Oroszországtól függnek, mely nem valószínű, hogy visszavonja döntését. Grúzia pedig belenyugszik majd a veszteségbe.


4. ilyen állam Észak-Ciprus. Ezt Törökország hozta létre és mivel Ciprus már beletörődött a veszteségbe és lemondott a területről, Észak-Ciprus egy új török állam lesz. Csak ugye ebben az esetben is erőszakos hódításról van szó és ha ezt elismeri a nemzetközösség az másokat is további hódításra ösztönözhet.

Igazából ezek olyan konfliktusok, hogy nem létezik jó megoldás.

2013. jan. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hollófernyiges ***** válasza:
A szerb-albán konfliktusban a szerbek voltak a hunyók, ők kezdték el százezerszámra kikergetni az albánokat (akkor saját állampolgáraikat) Koszovóból. Abháziában az abházok követték el az etnikai tisztogatást, a 80-as években ott még 45%-nyi grúz élt, most más nem nagyon maradt. Az etnikai tisztogatást meg nem szeretik támogatni, azért van még egyben a totál életképtelen Bosznia is.
2013. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"

A szerb-albán konfliktusban a szerbek voltak a hunyók, ők kezdték el százezerszámra kikergetni az albánokat (akkor saját állampolgáraikat) Koszovóból. Abháziában az abházok követték el az etnikai tisztogatást, a 80-as években ott még 45%-nyi grúz élt, most más nem nagyon maradt. Az etnikai tisztogatást meg nem szeretik támogatni, azért van még egyben a totál életképtelen Bosznia is."


A szerbek nem maguktól kezdték el a albánok bántalmazását, annak előzménye az UCK által elkövetett szerbek elleni merényletek voltak. Az albánok már a 80-as évek elején független Koszovóban gondolkodtak és mindent elkövettek, hogy ezt megvalósítsák. Az etnikai tisztogatásoktól sem riadtak vissza, elűzték Koszovóból a szerbeket, cigányokat, hogy egy homogén albán államot hozzanak létre.


Ugyan ilyen etnikai tisztogatások történtek Abháziában, Karabahban és Boszniában is. A daytoni békeszerződéssel a nagyhatalmak lényegében jóváhagyták az etnikai tisztogatást és két entitásra osztották Boszniát, egy szerb államra és egy bonyák-horvát államra.

2013. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!