Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban hogyhogy több...

Németországban hogyhogy több bevándorló él, mint a franciáknál vagy a briteknél?

Figyelt kérdés
Mi az oka ennek? Oké, magasan fejlett ország, de Németországnak alig (és rövid ideig) voltak gyarmatai, szemben Franciaországgal és Nagy-Britanniával, akik gyakorlatilag a világ urai voltak, ezáltal a nyelvük is széles körben elterjedt, míg a német nem. Ráadásul a német nehezebb is, mint az angol vagy a francia, s sokak számára ocsmányul hangzik.
2012. dec. 30. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

1. Nemtudom honnan szeded, hogy Németországban több a bevándorló, mint a briteknél és a franciáknál. Szerintem a briteknél van a legtöbb, ott manapság már minden arc megfordul, amerikai, magyar, pakisztáni, arab stb. Franciaország meg tele van a szegény gazdaságú volt kolóniáról érkezett bevándorlókkal: Haitiak, afrikaiak stb.

Németországban ehhez képest mi van? Olaszok és törökök akik még a volt NSZK-ba jöttek be vendégmunkásnak, az NDK-ba ugyanilyen céllal érkezett vietnámiak, a modern korban meg kelet-európaiak, magyarok, lengyelek stb.



2. Hiába voltak az angolok és a franciák "a világ urai" a mai Németországban sokkal jobbak az életkörülmények, mint a másik két helyen.



3. A legtöbb embernél a nyelv "szépsége" (ez egyébként egyéni ízlés kérdése) egy annyira huszadrangú érv, hogy kár foglalkozni is vele. Ha elmész valahova, megszokod, megtanulod a nyelvet, hogy tudj ismerkedni, dolgozni, ennyi. (Mellesleg ha már itt tartunk, nekem a kedvenc nyelvem a német, sokkal szebb, mint a francia, amitől a falra mászok)

2012. dec. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1) [link] Innen szedem, hogy Németországban sokkal több bevándorló él. A forrás címe pedig: "10,7 Millionen Migranten aus 194 Ländern leben in Deutschland", tehát nem csak olaszok és törökök vannak.


2) Mégis miért lennének sokkal jobbak az életkörülmények Németországban, mint a másik kettő helyen? Hasonló fejlettségű mindhárom ország.


3) Nem egy olyat hallottam már, hogy "Berlin bejött volna, de a német nyelvet nem bírtam megszokni, úgyhogy inkább kimentem Angliába". De egyébként az én véleményem is az, hogy a német egy nagyon jó nyelv.

2012. dec. 30. 01:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg is látszik, hogy nem voltak gyarmatai, a bevándorlók többsége európai, akik régen azért mentek oda, mert a háború után munkaerőhiány volt, most meg azért, mert fejlettebb más európai országoknál, és persze mert még mindig több a munka (az angliai mosogatást leszámítva).
2012. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!