Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet Kína Demokratikus...

Hogy lehet Kína Demokratikus Népköztársaság amikor kommunista diktatúra van ott?

Figyelt kérdés

Olvastam egy termék címkéjén , hogy származási hely : Kínai Demokratikus Köztársaság .

Hogyan lehet demokratikus ha ott kommunista diktatúra van ?


2012. dec. 2. 22:34
1 2 3 4
 11/32 Atomnindzsa válasza:
0%

10-es (meg mindenki, aki lepontozta az 5-öst):

Kommunista diktatúra tényleg nem létezik, ha valahol kommunizmus lenne, ott nem is lehetne diktatúra, mert a kommunizmus lényege a nép hatalma, az, hogy nincsenek társadalmi osztályok, tehát diktatorikus vezetés sincs. Az, hogy valamikor régen léteztek errefelé úgynevezett kommunista diktatúrák, az semmit sem jelent. Azok diktatúrák voltak, de a kommunizmushoz közük sem volt. És itt nyilván ideológiákról beszélek, engem k.rvára nem érdekel, hogy 1. Azok a pártok és emberek, akik akkor hatalmon voltak kommunistázták (vagy szocialistázták) magukat 2. Azok az emberek, akiket 30 éve elpic$áztak a rendőrök a cpg koncert után, most szitokszóként használják a 'kommunista' jelzőt. Annak annyi köze volt a kommunizmushoz, mint most Kínának, vagy amennyire Kínának, Észak-Koreának, vagy Vietnamnak köze van a népi (vagy egyáltalán bármilyen) demokráciához.

2012. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Pro Patria ***** válasza:
34%

03:20


Ütött. :D:D:D


Amúgy érdekes, milyen trükköket vetnek be, hogy valahogy visszaszivárogjanak a hatalomba...

Először szétszakadoznak, majd mikor kellőképpen módosult az emberek tudatában, hogy már külön-külön pártokat alkotnak, akkor egy "hatalmas, összellenzéki tömörülés" látszatát keltve egybefogják az MSZP minden vadhajtását (Mesterházy MSZP-je, Gyurcsány DK-ja, Bajnai Millája), és így próbálják erősnek mutatni magukat. Valójában nem csináltak mást, mint az egykori szoci miniszterelnökök újra összeálltak.

2012. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Pro Patria ***** válasza:
49%

Kedves 13:02-es válaszoló, ajánlom neked Hahner Péter könyvét, az "újabb 100 történelmi tévhit"-et, annak is a 89. fejezetét, miszerint:

"- A marxista tanítás megvalósítására tett kísérlet nem vezet feltétlenül elnyomó rendszerekhez."

Részletesen kifejti, hogy ez miért nem igaz. Hogy ami volt, az valójában nagyon is megvalósult, papírforma szerinti kommunizmus, annak minden velejárójával, központi államosításokkal, meghatározott tervgazdasággal, TSZ-ekkel, a társadalmi osztályok akár erőszakos eltörlésével, és igen, az egypártrendszerrel. Marx ugyanis azt mondta, hogy szükség van egy szervezetre (ha úgy tetszik, párta), ami nem engedi eltévelyedni a népeket a proletarizmus útjáról.

És bele volt kódolva a Szovjetunió erőszakos terjeszkedése is, a "világforradalom" nevében.


Ez csak egy divatos eufemizmus, hogy valójában "nem volt kommunizmus", azok ültették el ezt a marhaságot a köztudatban, akik nem bírnak lemondani ideológiájuk imádatáról, de tudják, hogy az embereknek semmi igényük rá a tapasztalataik után.

Ezért volt ez a magyarázkodás, hogy "ez még csak szocializmus, még csak egy átmeneti időszak, még vannak nehézségek, de majd jön a kommunizmus, és akkor tényleg szuper lesz minden."

Pont mint Kubában, ahol papíron még mindig "tart a forradalom", hiszen azt ígérték, hogy a forradalom után tök jó lesz, és lám, nem lett jó, ezért kell hitegetni az embereket, hogy nem ért véget a forradalom, még dolgozni kell és tűrni.

A kommunizmus ez.

2012. dec. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Atomnindzsa válasza:
Ezek a gazdasági lépések tényleg megvalósultak, de azt, hogy ez nem volt kommunizmus, azt ne vitassuk már, messze volt ez még attól. A többi értelemben pedig, mint mondtam, valóban voltak túlkapások, de a csakúgy, mint sokminden mást, a végső kommunizmust is el lehet érni többféleképpen. Ami itt volt, az egy nagyon rosszul sikerült kísérlet volt több szempontból, de ettől még a kommunizmus, mint gazdasági ideológia lehet jó.
2012. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Pro Patria ***** válasza:
34%

Alapjaiban lehetetlen. Nincs olyan, hogy minden ember egyenlő. Mindig lesznek tehetségesebbek, szorgosabbak, lustábbak, gazdagabbak és szegényebbek. Nincs olyan, hogy anarchia, ahol teljesen hiányzik a rendőrség, a bíróság, az önkormányzatok. A TSZ is egy ostobaság, ahol "mindenki a közösbe termel, majd érdemei szerint kap belőle", hiszen ha mindenki a maga termését tarthatja meg, az eleve érdemei szerint van elosztva, mert a termény mennyisége a munka minőségét mutatja. Annak sincs semmi értelme, hogy előre meghatározzák, miből mennyit kell termelni, ha van rá igény, ha nincs. Ahogyan annak sem, hogy az ügyvéd kapáljon, a munkás meg bíráskodjon, mert az eredménye az lesz, hogy mindketten éhenhalnak.

A kommunizmus egy alapjaiban bukott eszme.

2012. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Atomnindzsa válasza:
Igen, de mondtam is, hogy a megközelítés sántított. Persze, nem lehet, hogy minden ember egyenlő, legalább is jelenleg elképzelhetetlennek tűnik, de azért szép lenne. Ez alatt egyébként nem azt kell érteni, hogy aki, szorgos, meg bla bla bla, csak hogy születésnél, vagy a fogantatás pillanatában eldőlt tényezők alapján ne legyen senki jobb, vagy rosszabb helyzetben. Munkakerülőknek nyilván nincs helyük egy ilyen társadalomban. Az ügyvédnek meg nem kell kapálnia, sem a parasztnak védenie a vádlottat, mert elviekben az kéne, hogy mindenki azt csinálja, amihez ért. Nyilván kéne rendőrség is, meg bíróság, de nem azért, hogy megverje azt, aki nem ért egyet, hanem, hogy elpopsizza, azt, aki valami rosszat (olyat, ami nem fér bele az együttélés szabályaiba) csinál. Vezetők is kellenének, de optimális esetben nem néhány tucat bebetonozott ember váltaná egymást, attól függően, hogy az adott ciklus végén épp a liberális marhákat, vagy a nagymagyar parasztokat lehet-e éppen jobban megvezetni, hanem érzelmek helyett értelemre alapozva kampányolhatna, aki szeretne, és ebből választ a nép. Persze ez már inkább utópia, meg sok benne a társadalmi tényező, de ezek nélkül a gazdasági tényezők sem igazán valósulhatnak meg, mert amíg vannak, akik gyűlölködnek, addig nem is lehet mindenki egyenlő, sem társadalmi, sem gazdasági értelemben.
2012. dec. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 mustafa33 ***** válasza:

Atomnindzsa, te kambodzsi vagy? mert ha nem akkor egy...

miért sértett az téged, hogy rámutattam az egyetlen létező volt igazán kommunista országban történtekre, a vörös Khmerek "demokratikus Kambodzsájára"? Ilyen alapon én meg levétehetném a te összes hozzászólásodat, mert a kommunizmus védelmével szélsőséges ideológiát propagálsz.

2012. dec. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Atomnindzsa válasza:
Bocsi, de milyen Kambodzsás hozzászólás? Komolyan nem vágom, nem vetettem le semmit, és sem pontoztam le senkit, aki más véleményen volt, ekkora féreg nem vagyok. Amúgy meg miért ilyen rohadt nehéz megérteni, hogy én a kommunizmust, mint utópista gazdasági ideológiát védem, nem az itteni egykori vörös terrort.
2012. dec. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Pro Patria ***** válasza:
39%
De leírtam azt is, hogy a kommunizmus miért téves már alapjaiban.
2012. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Atomnindzsa válasza:
Jó, oké, az is világos, én is leírtam, hogy én mit gondolok, szerintem ezzel a vitát kimerítettük. Főleg, hogy én is tudom, hogy nem valósulhat meg, akár tetszik, akár nem, legalábbis én nem fogom látni, de még az unokáim sem. De ennyire ne legyen gond, hogy védem. Te támadod,én védem, ezzel még egyikünk sem okoz problémát senkinek.
2012. dec. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!