Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy még mindig a...

Hogy lehet, hogy még mindig a brit királynő Ausztrália és Kanada államfője?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát úgy..hogy így alakult a történelem és az ott lakóknak ez most is teljesen elfogadott és normális.

De csak formálisan van így ez,az angolok nem nagyon szólnak bele a kis horderejű dolgokba ,azaz szabad-kezet adnak az ottani kis főnököknek.

Ha háborús helyzet lenne mindjárt másképp lenne az irányítási jog,,és ekkor azonnal bele avatkozna a nagy tesó(usa) persze Brit kérésre.

2012. nov. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
te miről beszélsz első? anglia alkotmányos monarchia már 400 éve, a király(nő)nek beleszólása nincs a politikába
2012. nov. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 rémuralom ***** válasza:
A Westminsteri Statútum (amely addig hallatlan függetlenséget adott az említett domíniumoknak) így rendelkezett. A statútum ugyan még meghagyott bizonyos jogköröket a briteknek, de azokat később eltörölték. Az államfő személye meg annyira formális (pláne úgy, hogy az egykori gyarmatok államfői feladatait nem a királynő látja el), hogy semmi értelme nincs azon rugózni, hogy most akkor van-e királynő vagy nincs.
2012. nov. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Mint láthattad..Angolokat írtam..és nem A királyt(nőt).

Hivatalosan a Királynő az államfő Kanadában,és full autonómiaként "viselkedik" Ausztrália és Kanada is,

szabad és abszolút független országként.


Én azt írtam ha konflitus lenne..akkor Londonban diktálnának és nem Canberra-ban vagy Ottava-ban.

2012. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A megkoronázásakor Ferenc Józsefnek is volt tudtommal olyan címe, hogy Jeruzsálem királya. Semmit nem jelent, megmaradt a régmúltból és senki nem foglalkozik vele, annyira nincs jelentősége.
2012. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 okoska31 válasza:

kb. egy jelentősége azért van - a mai napig a brit aktuális uralkodó arcmásával verik mind Kanada, mind Ausztrália pénzeit (illetve nyomják is.).


Ahogy előttem is írta valaki: a Brit Birodalomban sokkal hamarabb lezajlott az alkotmányos monarchiára való áttérés, ha úgy tetszik a szabadságjogok kivívása, mint bárhol máshol. Így a gyarmatok főleg két világháborút követő felszabadulási kísérletei kevésbé érintették (azért persze India, és az afrikai országok esetében megtudták mi az a függetlenedés) a Brit Birodalmat. Gondolom az is közrejátszott, hogy Ausztrália elszigetelt, ahogy Kanadának is a szomszédja a már független USA volt - így nem lázították egymást a gyarmatosítók ellen (plusz régebbi gyarmatok voltak, mint a többi).

És persze ugye Brit Nemzetközösség van. Annak meg az a feje, akit akarnak.


A háborús konfliktussal nem értek egyet - az, hogy a hagyomány a britek mellé állítja az ausztrálokat és a kanadaiakat is, nem jelenti azt, hogy konfliktus esetén rendelkeznének ezek hadseregeivel a britek....

2013. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága, Ausztrália, Saint Kitts és Nevis, Antigua és Barbuda, Saint Vincent, Saint Lucia, Salamon-szigetek, Grenada, Barbados, Bahama-szigetek, Kanada, Belize, Pápua-Új-Guinea, Új-Zéland, Jamaica, valamint Tuvalu egymással perszonálunióban állnak, így mindegyik országnak ugyanaz a személy az államfője (jelen esetben II. Erzsébet). A brit kormányzatnak, illetve uralkodónak annyi joga van ebben a 15 országban, hogy az uralkodó (gyakorlatilag a brit kormány) nevezi ki ezen országok de facto (azaz tényleges) államfőjét, a főkormányzót, akinek kb. annyi joga van, mint nálunk a köztársasági elnöknek. Tehát nem csak Ausztrália és Kanada államfője a brit királynő. Azaz a brit királynő csak az Egyesült Királyság királynője. Ausztrália királynője az ausztrál királynő, Jamaica királynője a jamaicai királynő, akiknek személye megegyezik, de egyik sem a másikból ered. Így mondhatnánk azt is, hogy a belizei királynő Ausztrália királynője, vagy hogy a tuvalui királynő egyben az Egyesült Királyság királynője. Ezen 16 ország így perszonálunióban áll a Nemzetközösség keretein belül, melynek jelenleg 53 ország a tagja, a legtöbb brit gyarmat, ebből 16 nemzetközösségi monarchia, azaz ezek az országok perszonálunióban állnak. 6 ország önálló nemzetközösségi monarchia, ezekben az országokban a helyi uralkodó vezeti az országot (uralkodik de nem kormányoz, kivéve az abszolút monarchia Szváziföldet). A többi tagország nemzetközösségi köztársaság, ezek államformája köztársaság, de a Nemzetközösség tagja. Tehát így lehet, hogy még mindig a brit királynő Ausztrália és Kanada (és még 13 másik ország) államfője.
2014. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!