Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Európai uniónak mik az...

Az Európai uniónak mik az előnyei? Mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
Egyáltalán volt értelme csatlakozni hozzájuk? Ma Magyarországon ki támogatja az Eu-t, ki nem? Én csak 20 éves vagyok, és nem sokat értek a politikához, ezért érdekelne, h nektek mit jelent az Eu? Mert én semmi értelmét nem láttam eddig azon kívül, h át lehet menni lazán a határokon. Meg h az árpádsávos barbárok eus zászlókat égetnek, a másik oldalon ez a zsidó liberális maszlag meg nagyon nyomatja,h milyen jó nekünk az eu, európai parlament hip hip hurrá...De kérdem én, miért? Aki egy kicsit is nemzeti érzelmű ebben az országban, az miért írtózik annyira az eutól? Azt érzem h valami nincs rendben, de nem igazán értem ezt az egészet. Elmagyarázná nekem valaki?
2012. nov. 16. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Pl.munkerö szabad áramlása.Ez mindjárt válasz is a másik kérdésedre.A nemzeti érzelmü egyed szellemi leárnyékoltsága okán magyarul is csak gyenge középfokon tud.Mivel idegen nyelvhez fingja sincs munkát se tud kinn vállalni.Hát inkább köpköd ha már elönyt nem tud kovácsolni a tagságból.
2012. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, én egyébként politikailag független vagyok, egyedül a radikálisokat, szélsőjobb, szélsőbal...nem szeretem.


A munkalehetőségek jó érv különben az eu mellett. Köszönöm! Ilyenekre gondoltam.

2012. nov. 16. 15:52
 3/4 Komplikato ***** válasza:
100%

28.000 milliárd.

Ennyit lapátoltak ide pénzt, már az EU, hogy élhetőbb legyen az ország. Jó része persze nyom nélkül költődött el, főleg a munkahely teremtésre kapott vagy a kisebbségi integrációra adott pénzek. De ez sok pénz és pozitív, hogy kaptuk. Ha körülnézel az országban millió kis táblán láthatod, hogy tőlük jövő pénzből épül vagy fejlődik valami.


A hátránya inkább a bürökrácia, most volt róla cikk, hogy 41.000 bürokrata van csak a központban. És sokszor annyira átláthatatlan a működése, hogy csalás nélkül is rossz helyekre mennek pénzek. Nem ártana kicsit ráncba szedni ezt a részét.


Amúgy az egyik fő lényege a piac védelem lenne, de valahogy csak mi kis hazánknak nem sikerült ebbe jól belemenni. Meg kell nézni a lengyeleket, szlovéneket, cseheket, stb. Nekik sikerült sokkal jobban megoldani.

2012. nov. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nem ott kezdődik, hogy 28 ezret adott, és nem is a többinél.


hanem ott kezdődött és mai is tart:


Többek között le kellett mondanunk a saját vámbevételünkről, import illetékről, áfáról, ami az eu országokkal történő kereskedést illeti.


Továbbá arról a függetlenségről is, ami a nemzetet megilletné, de a közös célok érdekében - amiben a közép és kelet európai országok érdeke nagyon haloványan szerepel, sokkal inkább egy érdekcsoport, nyugati nagy vállalapcsoportok érdekei - le kellett mondani róla. Itt azért a saját nemzeti bankunk kiemelendő, mert az már csak akkor nemzeti, ha a veszteségét a magyar adózók adóiból kell rendezni, viszont, ha külföldi bankok itt magasabb kamatot érnek el, akkor azt is mi fizetjük, tehát az unió csak irányítja a magyar nemzeti bankot, de pénzügyileg a mi sarunk.

És még saját pénzt sem nyomtathatunk! Mert nem engedik.


Igen, jó a nagy jövés-menés, de, ha az uniós cégek nem zsigerelnék ki az országot, akkora jövés-menés sem kellene. Már ami a munkavállalást illeti.


Tény: ugyanaz a cég a magyar munkavállalónak 3-ad, 4-ed bért fizet, mint a saját országában.


Tény: ugyanaz a szolgáltatás drágább nálunk, mint a cég saját országában.


Tény: ha pl. a német autók gyártásához a bérköltség magasabb volna nálunk, akkor a német állampolgárok is drágábban vehetnék az autót. Ezért, ha nálunk kevesebbet fizetnek a dolgozóknak, akkor a német polgárnak is olcsóbb az autó. Miközben eleve olcsóbban is kapják, mint mi.


Minden idejövő cég azért jön ide, mert kevesebbet fizet ugyanazért a munkáért a magyar munkavállalónak.

Továbbá azért, mert egy csomó kedvezmény, támogatás a jutalmuk nálunk. És ennek fejében képes 3-ad, 4-ed annyi bért fizetni nekünk, mint a saját országában.


Várja még valaki, hogy apl Ausztria szintjét elérjük? Vagy a többi országét?


Alacsony bérek, alacsony adóbefizetés.


Gondoljátok, hogy, ha annyit fizetnének munkabért, mint a fejlettebb országokban, akkor a több adóbefizetés mellett is kellenének megszorítások?


A jövedelemadók, de a jövedelemből vásárolt termék, szolgáltatás forgalmi adói is sokkal nagyobb összegben állnának az állami költségvetésben, ha rendes munkabért fizetnének. De, nem!!!!!!!!!!


Ez nem túl nagy áldozat az eu tagságért?

2012. nov. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!