Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » 1956-ban miért nem segített...

1956-ban miért nem segített egy kapitalista ország sem Magyarországnak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 22:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyik vélemény sem igaz. Srm Izraelnek, sem Szueznek nem volt hozzá köze. Szuezzel csak utólag mentegeti magát Amerika.

A háború után a győztes hatalmak megkötötték a Jaltai Egyezményt, és ebben felosztották, hogy a vesztes országok kinek a fennhatósága alá tartozzanak. Magyarországot a Szovjetnek "ítélték."

56-ban hidegháború volt a SZU és Amerika között.

Ha a nyugati hatalmak beavatkoztak volna, megszegve a Jaltai Egyezményt, az könnyen kirobbanthatott volna egy III. Világháborút.

Ezt nem kockáztatta meg senki, szerencsére.

2012. okt. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 tavol elo ***** válasza:

11'es


"A háború után a győztes hatalmak megkötötték a Jaltai Egyezményt, és ebben felosztották, hogy a vesztes országok kinek a fennhatósága alá tartozzanak. Magyarországot a Szovjetnek "ítélték."


Ez igy nem teljesen pontos! Ugyanis pl lengyelorszagot is felosztottak pedig nem volt vesztes nemzet ahogy a Csehek, Szlovakok sem igazan. Egesz Europa fel lett osztva, a Szovjeteknek olyan szomszedokra volt szukseguk akik az O befolyasuk alatt volt ezzel is mintegy eloretolt vedelemmel szamoltak. Sajnos Magyarorszag ha gyoztes lett volna is igy jart volna. Ha akkor a Szovjetek elengedik a magyarok kezet es kiengedik oket a communista iga alol, valoszinuleg 90%, hogy a tobbi szocialista orszag is rogton fellazadt volna, azert annak mar lehet a nyugatiak sem orultek volna ha hataraik menten folyamatos forradalmak es verontasok lettek volna ami barmikor atterjedhet hozzajuk.

2012. okt. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A Jaltai Egyezmény az akkori erőviszonyok következménye volt. Több ellentétes körülmény játszott közre. Nem volt mindenről pontos információ, például a hadban állók tényleges lehetőségeiről se. Mindenki a saját érdekeit nézte. Nem beszéltek róla nyíltan, de a hadszínterek alakulása mutatja azt az általános vélekedést, hogy a háború utáni egyezmények aszerint alakulnak, ki mekkora területet foglal el. A Nyugat ezért akart támadni az Adrián át is, csak nem tudott. Tehát Magyarország sorsa akkor megpecsételődött, mikor '45 tavaszán a frontok Németország közepén találkoztak.

És valóban rendkívül veszélyes lett volna a magyar eseményekbe beleavatkozni. De azt is látni kell, hogy ebben egy országon belül sem azonos az álláspont. Az oroszok még talán be is tartják a "valamennyire történő" kivonulást, ha nem jelentjük be a VSZ-ből való kilépésünket (ezzel a "kapitalista határ" eléri a Szovjetuniót - kapitalistának az akkori Nyugat számított). A nyugati hatalmak vezetői között is voltak, akik a beavatkozás hívei voltak, ezért mondhatta a Szabad Európa rádió, hogy "jövünk". És kétségtelen, hogy a józanabb politikusoknak igen jól jött a szuezi válság, amiről szintén nagyon nehéz pontosan megmondani, hogy mi volt a gyújtópont. Nem felejthetjük, hogy ott is SZU kontra Nyugat volt, hiszen a nasszeri Egyiptom szintén szovjet szövetséges.


A mai szemmel, megismerve az akkori különféle dokumentumokat, vezetői véleményeket, persze könnyű bármit is mondani. De akkor dönteni csak az akkori információk alapján lehetett. Ez jött ki belőle. Nem ritka, hogy a hév olyasmit cselekedtet, ami egyébként nem racionális. Ahogy a molotov koktél kontra tankhadsereg is egyértelmű eredményt sugall. Sőt, következményeket is. De ki az, aki akkor ezzel foglalkozott?

2012. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Jaltai egyezmény... azért volt Görögországban egy évtizeden át polgárháború közvetlen a világháború után?
2012. okt. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem 56-ban, de mikor segített ?
2012. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!