Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiai Magyarok! Milyen...

Szlovákiai Magyarok! Milyen életetek van a szomszédban?

Figyelt kérdés
Média? Elegem van! Szeretném Töletek hallani, hogy valóban mekkora mértékben ér Benneteket odahaza diszkrimináció és mennyiben korltátozza ez az érvényesülési lehetöségeiteket egy szlovákkal szemben.
2009. aug. 6. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Magyar vagyok, magyar kornyezetben, magyar nyelvu iskolába járok, barátaim, ismeroseim magyarok. Ha uzletbe megyek, magyarul beszélek. Pozsonytol nem messze lakom, de eddig meg soha semmi gondom nem volt azert, mert magyar vagyok. Soha nem vertek meg, nem szoltak be az utcan. Folyekonyan beszelek szlovakul, van sok szlovak ismerosom is, akiknem abszolut nem baj, hogy en otthon magyarul beszelek. A regi osztalyombol tobben is szlovak iskolakban tanulnak most tovabb, ahova siman felvettek oket es toluk sem hallotam meg olyat, hogy gond lett volna, mert magyar.

Nekem jo itt, tetszik ez az elet, legalabb egy plusz nyelvet is tanulhatok

2009. aug. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
91%
Jó neked. ěn érsekujvárban lakom, és elég gyakran odaszólna nemtől és korosztálytól fügetlenül hogy szlovákiában szlovákul. Már azon is elgondolkoztam hogy ha felnövök, akkor magyarországra költözök.
2009. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
85%
Dunaszerdahely. a nyelvtanulasban hatranyunk van. mig ti 2vilagnyelvet tanultok kiskorotoktol, mi csak egyet, mert a masik a tót, amit tomnek az agyunkba. kozepiskolaban szinten, csomo idot elfecsereltunk szlovak irodalom tanulasara, de minek?magyar nyelv es irodalom, tortenelem, szinvonalon tanuljuk. viszont hogy elfogadjak a diplomamat, a gyorit, 4evig a szlovakot kellett kotelezoen valasztanom idegen nyelv helyett, szlovakul is kellett allamvizsgaznom. eredmeny? nem fogadjak el a sulimat. ugyan miert tennek? mehetek 2 evet nyitrara tót fosulira, ismet diplomamunkairas, ugyanazt tanuljuk, lenyeg, a penzt fizeted abba a suliba, mert ujat nem tanulsz. ez lenne jo nekunk?
2009. aug. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tade ***** válasza:
44%
Kedves utolso. Azert nem ilyen drasztikus a helyzet. En is dunaszerdahelyi vagyok, nem tudom melyik alapsuliba, kozepsuliba jartal, de nalunk a szlovak mellett valaszthattad vagy a nemetet, vagy az angolt. Nekem a szlovak nyelvvel semmi bajom sincs, es valljuk be Szlovakiaban elunk, ha ervenyesulni akarsz, akkor bizony folyekonyan kell beszelned szlovakul. Nekem eddig semmi hatranyom nem szarmazott abbol, hogy magyar vagyok, sot rengeteg szlovak baratom is van. En is Gyorbe jartam suliba, de en utanna hitelesitettem az erettsegimet Szerdahelyen, es elfogadtak az osszes munkahelyemen. Tudom, neha nem konnyu magyarnak lenni Szlovakiaban,mert van 1-2 degeneralt politikusunk, de azert a szlovak politikusoknak is koszonhetjuk, hogy euronk van, es ez mentette meg Szlovakia gazdasagat.Egyszoval mindegy hol elsz, mindehol vannak jo es rossz emberek.
2009. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
85%
jaj, istenem...előző válaszoló, olvasd el még egyszer, én a főiskoláról beszéltem, nem középiskoláról.
2009. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
84%
Eddig nem volt semmi gond, de most ez a sok gyűlölködés... Én olyan szivesen tartoznák MO.-hoz, de sajnos nem úgy történt a határ elvágás. Mától Pozsonyban nem lehet magyarul beszélni, szerintem ez röhejes és ugyanakkor siralmas is. Nem értem miért nem figyel erre senki(EU)! A Szlovákok ezzel a törvénnyel saját magukat szégyenítik és nézetik le. Ugyanakkor a politika a LEGNAGYOBB hibás ebben a dologban, uszítsák a szlovák embereket ellenünk.A nyelvtörvénnyel azt akarják elérni, hogy szlovákosuljunk el és ne éljenek itt magyarok- ez nem fog nekik sikerülni, Csehekkel se jottek ki. És nagyon sajnálom hogy a szlovák nyelvtanulássa utom el az idot, angollal tobbet érnék el.Remélem, hogy még egyszer elfog jonni az az ido is, amikor az állampolgárságom az lesz amit, minket szlovákiai MAGYAROKAT megillet- a MAGYAR! Soha nem éreztem magam szlováknak, és ezután sem fogom, tehetnek bármit! Malina Hedviggel is mit tettek, mert magyar! Szánalmasak
2009. szept. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

teljesen egyet értek veled. (08-30 18:55)

és én pl. kozépsulis vagyok. nem mondanám hogy csak egy világnyelvet tanulhatok mert a másik a szlovák. ez nem így van. régen igy volt. de már sok helyen megvaltozott. pl én most vagyok 3-os kozépsuliban.

tanulok: magyar nyelvet és irodalmat, szlovák nyelvet és irodalmat, angolt, és németet.

szoval nem hátrányunk hanem előnyunk van igy. mert a magyar+2 világnyelvhez nekunk még hozzá jon a szlovak.

mar aki megtanul szlovakul :D én ígen :D

2009. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Megint az érsekujvári vagyok. Hát egyetértek veletek. Van 1 osztálytársam aki szlovák csajal jár. Jó tudom de ha 1x szlovák lányt vesz el akkor ott abban a családban biztos hogy nem fog magyar iskolába járni a gyerek, és ez így fog menni szép lassan, generációkon átt.nem olyan régen volt olyan is hogy ha 1 szlovák család szlovákiai magyar faluba költözik akkor az a család 17 000 euro segélyt kap. Íg persze jottek is a szlovákok a magyar falukba mert hát kinek nem jonne jól az építkezéshez fél milla skk. de ez csak rövid ideig volt.nekem is csak mesélték
2009. szept. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
21%

én is szlovákiai Magyar vagyok,és szerintem ugyanolyanok vagyunk,mint a többi Magyarok.

sokszor gondolkoztam azon,h mi lenne ha... de sajnos ez van,idegen nyelvű emberek közt kell élni,és úgy kell beszélni,mert ha nem tudsz szlovákul,mondhatni szar vagy a szemükben,elég csúnyán néznek rád.mármint a szlovákok,nem örülök h itt kell élni,de ezt adta az Isten,ez van ezt kell szeretni,elfogadni

Higgyétek el magyarok,mi is szeretnénk visszacsatlakozni,h minden a régi legyen,sajnos nem toom sikerül-e mi bízunk benne.Szeretünk titeket magyarok!

Üdv innen Szlovákiából! :* :)

14/F

2011. febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
84%

utolsó vaok:

Magyar környezetben élek énis,magyar iskolába járok,magyar feluban lakom,de ha fel kell utazni nagyobb városba,pl : Kassa akkor elég rossz érzés h nem hallok magyar szót és h vmit nem értek,v ha magyarul beszélek hangosan,eléggé csúnyán néznek.tény h a szlovákok nem szeretnek minket,mi se szívleljük őket,vannak jó emberek köztük : vannak rokonaim akik szlovákok,és tök rendesek,sőt az idegenek közt is van millió rendes,de sajnos sok van aki nem szeret minket,ez van.nah sziasztok üdv minden MAGYARNAK!! :* :)

2011. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!