Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy törzsgyökeres NY EU...

Egy törzsgyökeres NY EU polgár boldogabb lehet mint egy magyar?

Figyelt kérdés

Nem egy kitelepült magyar hanem egy rendes német, holland vagy osztrák.

Ugye minden családtag megkeresi a nettó 1500-3000 Eurót, az élet pedig sokkal nem drágább mint itthon. Van rendes megtakarításuk, aki akar dolgozni az válogathat a munkák között. Telik autóra, üzemanyagra, nem kell centizni a pénzt hó végén. Évente 2-3 nyaralás, minőségi élelmiszerek, stb. Ez őket boldogítja vagy már annyira megszokták a jót, hogy ez természetes?

Csak, mert én dolgoztam mindegyik országban, de nem tűntek sokkal boldogabbnak nálunk.


2012. okt. 8. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért a szegény emberek is szoktal boldogok lenni. Az afrikaiak sem búval b*szottak, csak mert nincs kajájuk, meg ivóvizük, és kicsit aids-esek, meg hasonló faintos dolgok. Don't worry, be happy!
2012. okt. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ők azt szokták meg,nem tudom boldogabbak e.De az 7 szentség,hogy itt BOLDOGTALANABBAK lennének ők is.
2012. okt. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye minden családtag megkeresi a nettó 1500-3000 Eurót,"


Azért ez nem teljesen igaz. Itt is vannak helyi viszonylatban keveset keresők, ők nem keresnek 1500 nettót! Sokszor még bruttót sem!


"az élet pedig sokkal nem drágább mint itthon"


Szintén nem igaz! Az élelmiszer kicsit drágább vagy hasonló, de a szolgáltatások, lakhatás jóval drágább.


"Évente 2-3 nyaralás"


A válság hatására már itt sem mennek sokan ennyiszer nyaralni.


"minőségi élelmiszerek"


Azért itt is rengeteg ember jár olcsó boltokba, ahol nem a minőség az első!


Az tény hogy jobb az életszínvonal Nyugaton, de nem annyival, mint amennyire otthon gondolják! Itt is folyamatos áremelkedések vannak, a fizetés pedig nem követi azt! (Az elmúlt évhez képest 50 €-val nőttek a kiadásaim, a fizetésem viszont csak 15 €-val lett több.)

2012. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezeket a nem igazokat!

Mondom, hogy éltem kint én is nem keveset. Ismerős fia diákmunkában kapott 1000 Euró fölött gyárban.. Lakhatás pedig náluk annyira nem égető kérdés, mert ott van a szülői ház ahonnan lehet indítani az életet. Egy vendégmunkásnak meg lakást kell bérelni. A kaja, szolgáltatások, etc. 1,2-1,5X-osa az itthoninak. A fizetés meg 4-6.. De ha olyan az Euró árfolyam cipelem haza a kaját, mert 70-80%-a az itthoninak.

2012. okt. 8. 22:39
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

Igen, mert kiszámíthatóbb az életük, nem kell rettegniük egy balesettől, betegségtől, mert jobban tudnak gondoskodni magukról, és jobban gondoskodik róluk a társadalom. Arról már nem is beszélek, hogy nincsenek ezek az állandó pitiáner megélhetési problémák, valóban jobb minőségű élelmet tudnak enni, és jóval tovább élnek egészségben.


Csak egy konkrét példával próbálom felvillantani a különbséget: Hollandiában nekem az tűnt fel, hogy milyen sok rokkant van ott. Itthon a töredékét se látom. Kis elektromos kocsikon száguldoznak a bicikliutakon, mennek fagyizni stb. Vajon betegebbek lennének ott az emberek? Nem, csak meg tudják engedni maguknak, hogy a mozgásképtelenségük vagy -korlátozottságuk ellenére teljes életet éljenek. Mert akadálymentes házban, lakásban lakhatnak, hozzájutnak a kocsikhoz és minden más segédeszközhöz stb. Itthon meg havi pár 10 ezerből tengődik egy rokkant, és évi 7 ezer Ft közlekedési támogatást kap. Esélye sincs rá, hogy emberhez méltó életet éljen, hogy lemenjen az utcára.

2012. okt. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Hagyjuk már ezeket a nem igazokat!

Mondom, hogy éltem kint én is nem keveset. Ismerős fia diákmunkában kapott 1000 Euró fölött gyárban.. Lakhatás pedig náluk annyira nem égető kérdés, mert ott van a szülői ház ahonnan lehet indítani az életet. Egy vendégmunkásnak meg lakást kell bérelni. A kaja, szolgáltatások, etc. 1,2-1,5X-osa az itthoninak. A fizetés meg 4-6.. De ha olyan az Euró árfolyam cipelem haza a kaját, mert 70-80%-a az itthoninak."


Én sem azt mondtam, hogy nem lehet jobban élni, mert sokkal jobban meg lehet élni Nyugaton, de azt állítani, hogy itt mindenki jól keres, mindenki évente többször nyaral, meg csak minőséget eszik, az hülyeség. Itt is van szegénység, sok echte német ismerősöm nem volt évek óta nyaralni, mert nincs rá pénzük! A kérdésed alapján te azt állítod, hogy Nyugaton mindenki jól él, pedig ez közel sem igaz!

2012. okt. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azt állítom, hogy az őslakos, diplomával, szakmával rendelkező német jól él! Nem nagyon keres 1500 Euró alatt, és a fiataloknak egyszerűbb az életkezdés a meglévő szülői ház miatt!

Legyen egy csóró 4 tagú család, fejenként keresnek 1400-at, az 5600. Lakbér rezsi 1600! Marad 4000 minden másra.

Itthon saját ház, keres mindenki 130 E HUF-ot. Az 1700 Euróban. Rezsi 300. Marad 1400!


Külföldiként persze nem ekkora buli, mert nulláról kell kezdened! Mintha nálunk egy román felköltözne Pestre dolgozni.. Úgy próbáltam összehasonlítani ha mindenki a saját országában akar boldogulni.

2012. okt. 8. 23:09
 8/16 anonim ***** válasza:

Senki sem boldog az életben


Ha a németek kijönnének ide akkor visszasírnák Németországot


Viszont ha mi kimennénk Etiópiába akkor mi is vissza sírnánk ezt az országot,de tény hogy ami tt megy az katasztrófa és az a baj hogy sokkal jobban élhetnénk ha nem lenne ennyire korrupt az állam

2012. okt. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Mi az a törzsgyökér?
2012. okt. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nagyon komoly beszélgetés a nyugatról .... Legalább meghatározhatnátok, hogy Spanyolország, Olaszország hozzátartozik-e a ti nyugat-nak nevezett fogalmatokról....

Ha pedig nem (mivel Spanyolország,Olaszország az EU perifériája lett), akkor baromira TERMÉSZETES, hogy az EU gazdasági centrumában (német-belga-holland-angol) sokkal jobban élnek.

2012. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!