Olaszországban tényleg sokkal népszerűbbek a szélsőbaloldali nézetek, mint a szélsőjobboldaliak?
Elözőnek : nem ugrik be neked a névről :
Internazionale = I, és II. Internacionálé, kommunisták, Lenin stb.
Történelemórára jártál ? Mit gondolsz miért másért adtak ilyen nevet a futballcsapatuknak, ha nem azért mert ultrabalosak ?
Nem biztos, hogy népszerűbbek, de 1945-ben a kommunista partizánok brutalitása a jobboldaliakkal szenben egyértelművé tette mit szabad és mit nem, kihasználva a szövetségesek győzelmét.
A jelenlegi fülbemászó szabadkőműves olasz himnusz is azt jelzi, kik uralják jelenleg is ezt a szép országot.
Attól függ, mit értesz szélsőbal alatt. Az értelmiség körében sokan rokonszenveznek a baloldali eszmékkel, de ez jobbára a klasszikus szocialista nézeteket jelenti, ami azért nem éppen a balszél. Természetesen a jobboldali sajtó igyekszik őket -ott is- szélsőbaloldalinak beállítani. Szerintem részben innét jön az a feltételezés, hogy Olaszországban erős a szélsőbal.
Valóságban többnyire annyira szélsőségesek, mint nálunk Tamás Gáspár Miklós. Ténylegesen szélsőbaloldali párt -ha jól tudom- jelenleg nem létezik Olaszországban. Korábban a Vörös Brigádok volt ilyen.
A jobboldalon tényleg létezik egy erős nosztalgia Mussolini iránt, és sokan szimpatizálnak szélsőjobbos eszmékkel. A helyzet itt is ugyanaz, a baloldali sajtó következetesen szélsőjobboldalinak nevez minden markáns jobboldali megnyilvánulást. (csak zárójelben, az Északi Ligát onnét nézve nehéz másnak tekinti, hiszen Olaszország integritásának megbontására törekszik, azzal együtt is, hogy retorikájában nem feltétlenül szélsőjobbos)
Saját tapasztalatom szerint az átlag olasz fejében teljes káosz van a politikai irányokat illetően. Sokan gondolják úgy, hogy vissza kellene térni Mussolini elveihez, de ugyanők pl. mintaként tekintenek Kubára, vagy Hugo Chavez Venezuelájára. Összességében én úgy látom, hogy az olasz belpolitikában elsősorban a populizmus "népszerű" mind bal, mind jobb oldalon.
Kedves #3. Az Internazionale nemzetközit jelent. Azért így hívják a klubbot, mert amikor 1908-ban kiváltak az AC Milan-ból, ők elfogadták, sőt támogatták a külföldi játékosok tagságát, szemben a Milan-nal melynek vezetése ezt ellenezte.
Még egy pontosítás: az első és második Internacionálénak még semmi köze nem volt az "ultrabal"-hoz, mert az első 1864-1876-ben, a második 1889-1916-ban zajlott, amikor ilyesmiről még nem lehet beszélni. Annyira nem "ultra", hogy a II. Internacionáléról ki is zárták az anarhistákat, akiket akkoriban szélsőbaloldalinak nevezhetnénk
Utolsó: köszönöm.
Te meg, number 3, hiába csápolsz itt a történelemmel (bár mint láttuk ahhoz sem értesz), nem mindig van annak köze a drukkerekhez (lásd az exkomcsi országok csapatainak táborait, holott sok csapatot éppen a komcsik alapítottak, és a klub címerekben mai napig ott virít a veres csillag, a táborok mégis jobbosak) Az Interre meg különösen nem érvényes, hiszen a táboruk pont a szélsőjobb egy derék példája. Nem véletlenül ápolnak barátságot a Lazio táborával.
Ez igaz.
Nagyon erős az iparban a szakszervezeti mozgalom is,és
a baloldali nézetek is.
A szélsőbal azért nem hiszem,kommunizmust azért kevés olasz szeretne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!