Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed egy közelgő...

Mi a véleményed egy közelgő gazdasági világválságról?

Figyelt kérdés

A témához kapcsolódó cikkek: (nem muszáj elolvasni, ha nincs időd, vagy mert nem akarod elolvasni őket mivel eddig csak összeesküvéses honlapokon olvastál ilyesmiről)


"Itt a figyelmeztetés: jön az összeomlás a piacokon"


[link]



Nouriel Robuini


[link]


elismert közgazdászokból álló csapat


[link]


"Ez a minta tulajdonképpen egy veszélyes visszaszámlálást jelent, ami vészesen közeledik a nullához,” mondja Keith Fitz-Gerald, a Money Map Press vezető befektetési stratégája, aki a 2008-as olajsokkot, a recessziót elindító CDS (határidős biztosítási csereügylet) válságot és a világgazdaságot most is sújtó európai és görög pénzügyi katasztrófát is megjósolta.



[link]


Jim Rogers: „Németországban jövőre lesznek a választások, Barack Obama pedig már Novemberben megmérettetik,” mondta. Németországban és az Egyesült Államokban mindent megtesznek, hogy a világ valahogy még egyben maradjon a választásokig.”


„Ezt követően azonban nagyon rossz lesz a helyzet.”



[link]



Egy hozzászóló azért nem kívánta el olvasni a belinkelt cikkeket, mert az angolról-magyarra fordított részek csak összeesküvés honlapokon olvashatók.

Ezért ezeket a cikkeket kihagytam, aki tud angolul az eltudja olvasni, akit érdekel az angol cikkek tartalma, az küldjön privát üzenetet, elküldöm nekik a fontosabb részek fordítását, vagy kérdezze meg egy angolul tudó ismerősét.



2012. szept. 20. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

"Tizenkét hónapon belül Görögország 50 százalékos valószínűséggel elhagyja az euróövezetet"


Tehát vagy igen, vagy nem? :DDD behalok

2012. szept. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem szólok semmit, a 2008-as "válságból" sem vettem észre semmit, csak azt, hogy jó ürügyet találtak a divatnácik és a szektás vallásosok az utcai randalírozásra és rémisztgetésre.
2012. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Most nem azért de ez egy nagyon nagy hülyeség..

Ha a világ amúgy is becsödől akkor mindegy ki áll az országok élén.

Tudtommal az elnököknek sincs szuper ereje.Amúgy pedig még van egy pár év mire becsödől az egész nyugati világ.

Amúgy pedig ha jól tudom Obama eddig vezet legalábbis előzetes felmérések szerint neki nagyobb a szavazó táborra. De felesleges ilyen dolgokkal foglalkozni szerintem mert úgysem tudsz tenni ellene és én sem, senki nem tud, vagyis hát úgy lehetne tenni ellene ha a nyugati világ országai összefognának de azt tudjuk hogy ez lehetetlen.Szóval élvezze mindenki az életet amíg lehet.

2012. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
a pénzimádó szabadkőművesek mindent elcsesznek a Földünkön
2012. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az a véleményem, hogy Mitt Romney republikánus elnök-jelöltnek sikerül megkaparintania az elnöki széket, akkor megtámadja Iránt, hogy az amerikai gazdaságot fellendítse és csontig benyaljon Izraelnek.
2012. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"hogy Mitt Romney republikánus elnök-jelöltnek sikerül megkaparintania az elnöki széket"


Ez elég valószínűtlen a mostani kiszivárgott felvétel szerint: ""Áldozatnak hiszik magukat, és azt gondolják, hogy a kormánynak kell gondoskodnia róluk (...), azt hiszik, hogy jogosultak az egészségügyi ellátásra, az élelemre és a lakhatásra" - mondta Romney az állítólag május 17-én, Boca Ratonban elmondott beszédében. Az elnökjelölt kijelentette: az ő feladata az, hogy "ne aggódjak ezekért az emberekért".


"Sohasem fogom meggyőzni őket arról, hogy vállalják a személyes felelősséget, és törődjenek a saját életükkel" – mondta Romney, aki hangsúlyozta, hogy ehelyett az 5-10 százaléknyi gondolkodó függetlent kívánja megcélozni a politikai centrumban."

2012. szept. 20. 23:29
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Azt hogy ez egy rendszer válság, ami még csak most bontogatja a szárnyait. Gyakorlatilag a neoliberális felfogás elindította globalizmus anomáliái törtek a felszínre. Már a globalizmus elterjedése elején is sejteni lehetett hogy sok olyan mechanizmus amit kimagyarázva fenntarthatónak tartja a mainstream az valójában csak ideig óráig fenntartható! Számtalan és bonyolult ok és okozati összefüggések hálózata ami a ma még korán sem végeredményig elvezette a világ gazdaságát.

A teljesség hiánya mellett néhány ok és okozati összefüggés.


A globálkapitalizmus lételeme a növekedés.

Hiszen csak abban az esetben vihetik olcsóbb égtájak felé az alacsony hozzáadott értékű munkákat, ha a helyébe magas hozzáadott érték jelenik meg a fejlett világokban.

Ennek az alapfeltétele hogy a növekedés és a kereslet teremtse meg az igényt a kutatásfejlesztésekhez stb, illetve hogy ezeket a munkákat ne vigyék a termeléssel együtt keletre. Jelentem a kezdeti időktől eltekintve ez nem jött be. Ugyanis pld Kína, nagyon is tudatosan nagy súlyt fektetett a képzésre stb, így ma már versenyképesebb kína a kutatásfejlesztésben mint a fejlett világok. Az az, lassan de biztosan a tőke,kizabálta maga alól a fogyasztást. Hisze ahol magasak a jövedelmek ott a munkanélküliség rohamosan nő, ahová meg a munkákat elviszik, a tőke érdekei miatt nem emelkednek megfelelően a jövedelmek. Illetve a feltörekvő piacok egyre több önálló termékekkel jelennek meg.

A másik a tőke és a munkaerő közötti ellensúlyok lebomlása, hiszen a tőke nem ott gyártat ahol értékesít, így nem kell a megfelelő termelési mennyiség miatt megfizetni a dolgozóit. Sőt annyira eltolódott a sok megjelenő töke szegény régió miatt a tőke választási lehetősége, hogy gyakorlatilag alig fizetnek adókat és nincs verseny a munkavállalókért. Kialakultak eleinte az extra profit miatt az offshore cégek, de annyira gyorsan terjedtek el hogy ma már az offshore a nagy vállalatok esetén versenyképességi eszközzé lépett elő. Az az, az egyre növekvő munkanélküliség, a demográfia, problémáira csak rátetéz hogy a nagytőke adóelkerülését a középosztálynak kell megfizetnie. Miközben egyre kevesebb szabad pénzeszközt működtetnek a közép és a kkv szféra, egyre durvább perverz jövedelem átcsoportosítás indult meg a nagytőke irányába. Az iszonyatosan szabadjára engedett hitelezés egy jó 8 évre még megoldotta a fedezetlen fogyasztás révén a növekedést, ami mindennek az alapja, de mára teljesen kiürítette a lehetőségeket.


Mi jön ezután?


Nem lehet előre tudni, de nagyon nagyon kemény és háborgó hektikus világ lesz!

2012. szept. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a cikkeket, mert a felét már úgy is olvastam, a másik feléről pedig sejtem, hogy mi állhat benne. Szóval, mit lehet erre mondani? Egyrészt én úgy gondolom - és sokan mások is -, hogy eddig is egy világgazdasági válságban voltunk (2008 óta) és mindenki azon igyekszik, hogy kikecmeregjünk belőle (FED mennyiségi könnyítés, EKB kötvényvásárlás). Kína mutatói is visszafogottabbak, szóval szerintem eddig is világgazdasági válságban voltunk - persze nem olyan katasztrofálisban, mint a '29-es volt.

Hogy lehet ebből még nagyobb baj? Hogyne, miért is ne?! Persze azt nem gondolom, hogy éppen Merkel v. Obama újraválasztásáig, esetleg leváltásáig várnának a piacok, stb. Ez baromság, szerintem.

2012. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy közeleg. De ismeri valaki a tempót? Egy év, száz év?

Nevezhetjük gazdasági világválságnak is, de nevezhetjük evolúciós fejlődésnek is.

Az ember alaptermészete a szerzés. Az is tudható, hogy mindig az erők eredője határozza meg a haladás irányát és nagyságát.

Az ember mindig igyekezett többet szerezni, mint a szükséglete. Ez eleinte a technikai lehetőségek hiánya miatt nehezen ment, később térben jelentősen eltért egymástól. A technika fejlődésével más és más dolgok voltak könnyebben megszerezhetők, más dolgok alapozták meg az erőt, vagyis a hatalmat. Eleinte a testi erő, később a csoport, majd a fegyver, a kifinomultabb esetekben a pénz, még áttételesebben a kapcsolatok.

A tőkekoncentrálást a későbbiekben a tudomány is elősegítette, ez a meglévő tőke védelmére és a tőkenövelés módjainak eltitkolására is alkalmas volt.


A fejlődés mai szintjén az információ kezd a tőke alapfeltételévé válni, de ma már ehhez nem kell a helyszínen lenni. Ezért mind a tőke védelme, mind az eltitkolás egyre nehezebb, más szóval a régi struktúrákkal nem lehet hatékonyságot elérni. Új struktúrák viszont új kapcsolatokat, új feltételeket, új ismereteket igényelnek, a harc tehát most nem a tőke növelésére hanem ezek kiépítésére szolgál. Ezt hívjuk válságnak. Amíg az új rendszer nem stabilizálódik, nem alakulnak ki az új érdek- és erőviszonyok, harc lesz, és abban lesznek vesztesek és győztesek. Itt már nem a pénz, hanem a tudás és információ számít - az hozza a hatalom egyéb kellékeit. Persze az információ eltitkolása is a harc része, ezért van például olyan elképesztően sok naiv kérdés itt ezen a fórumon is. Az ilyen kérdések feltevői lesznek a vesztesek - mert nem ismerik fel a helyes információt.


A Fidesz eddigi regnálásának nagyon sok vesztese van. Nem a jó kapcsolatokkal rendelkezők, az információhoz hozzájutók, vagy megszerzők között. Sokan vannak, akik nem szeretik a Fideszt, nem is szavaztak rá, de nincsenek a vesztesek között, mert tudják, mi a teendő az új helyzetben. Nem könyvekből.

2012. szept. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!