Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Én, mint szlovákállampolgár,...

Én, mint szlovákállampolgár, de magyar nemzetiségű, szavazhatok magyarországban?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Hát én, mint magyar állampolgár, Nálatok?
2012. szept. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Te szlovák nemzetiségű vagy?
2012. szept. 8. 09:39
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

A helyesírásodba nem kötök bele, lehet, hogy nem volt módod magyar iskolába járni, de ha ennyire szeretnél szavazni, azért Magyarország nevét illett volna nagy kezdőbetűvel írni! Ez minden nyelvben - ahol különbséget tesznek - így van!

A válasz, kérdésedre, egyébként: Nem!

2012. szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Csak akkor, ha felveszed a magyar állampolgárságot, hiába vagy magyar nemzetiségű.
2012. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Kire, mire szeretnél szavazni - és miért -, ha így névtelenül nem titok?
2012. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem Magyarországon élsz,és nem itt fizetsz adót,milyen erkölcsi jogod van a mi bőrünkre szavazni? Szavazz ott,ahol élsz!
2012. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
egyébként az egyik válaszadónak igaza van. Én Németországban élek pár hónapja, és nem szándékozom szavazni otthon, egyszerűen azért, mert nem élek ott. szerintem nem szerencsés, és nem is jogos, hogy a külföldön élő magyarok szavazhatnak. pl aki Amerikában él 40 éve. már nem azért, de milyen alapon akar szavazni akármire is? nekem még talán jogos is lenne, mert lakásom és hitelem és családom van otthon, de mivel mégis itt vagyok, nem tartom erkölcsileg helyesnek, hogy mások életéről én hozzak döntést.
2012. szept. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Költözz ide, kérd meg az állampolgárságot, és szavazhatsz. De nem értem, miért is kéne más f@szával verni a csalánt? Miért akarsz szavazni? Majd ha a saját bőrödön érzed az egészet, szavazz akkor.
2012. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Semmi szín alatt! Szavazz otthon!
2012. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Magyar állampolgárság kell hozzá. Nem elég a nemzetiség.
2012. szept. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!