Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A második világháborúban...

A második világháborúban miért nem vetették be a vegyi fegyvereket?

Figyelt kérdés

A rengeteg áldozat szerintem nem számított, hiszen 50 millióan haltak meg így is a háborúban. Drezda bombázásánál például 2 nap alatt legalább 50 ezren.


Valószínű, hogy féltek egy szintén vegyi fegyverekkel elkövetett válaszcsapástól. De például logikusnak tűnne, hogy a japánok az atombomba szörnyű pusztítását vegyi fegyverekkel torolják meg.

Amerika nem félt egy esetleges ilyen válaszcsapástól?

Japánnak voltak vegyi fegyverei?


2012. szept. 6. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem használtak vegyi fegyvereket.
2012. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Használtak, de a körülmények miatt nem olyan sokat, mint az elsőben, nem volt állóháború.

Pl.: mérgező gázgránátokat, tüzérségből(mint a nebelwerfer, howitzer, tehát füstgránátot kilőni képes fegyverekből) kilőtt mérgesgázt is használtak, de ritkán.

2012. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A válasz igen prózai. Hitler aki maga is megjárta az első világháborút és részt vett a Ypern-i harcokban maga is megtapasztalta a vegyi hadviselés poklát. Személyes élménye miatt megtiltották a harcokban a vegyi fegyverek használatát és mivel a tengelyhatalmak sem alkalmazták, a szövetségesek sem akartak egy olyan pusztító harc felé elmenni, amivel saját imázsukat romba dönthették volna.


Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a háború alatt folyamatosan folytak az erre irányuló kísérletek, melynek eredményeként olyan anyagok születtek mint: Tabun, Szarin, Szoman.

2012. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogyne használták volna?
2012. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És Japánnak lett volna lehetősége az atomtámadás utáni válaszcsapásra?
2012. szept. 6. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb tisztázzunk valamit, harcászati, vagy hadászati szempontból használtak-e vegyi fegyvereket. Mert harcászati szinten, elképzelhető, bár véleményem szerint kizárt, hogy történt ilyesmire példa (bár a távol-keleten bármi megtörténhetett...), de hadászati szinten 100 %, hogy nem létezett. Egyik félnek sem volt olyan katonai doktrínája, melynek részét képezte volna a vegyi hadviselés.


Japán esetében mire gondolsz? Katonai támadásra vagy vegyi támadásra?

2012. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy az atombombára válaszul, lehetséges lett volna-e egy olyan válaszcsapás, ahol például egy amerikai várost mérgesgázzal árasztják el?

Ha nem akkor azért nem mert Japánnak nem voltak ilyen fegyverei vagy azért mert gyenge volt a japán flotta?

2012. szept. 6. 22:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Japán akkor már majdnem 2 éve egyáltalán semmilyen sikeres offenzívát nem tudott felmutatni. Visszatámadhatott volna, de miért tette volna, miután látta, hogy az USA mire képes? Bakker, két városukra ledobtak egy atombombát! Egy bombával több embert öltek meg, mint komplett bombázási hadműveletekben!
2012. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem megtehette volna, de távol áll az a Japán háborús mentalitástól, hogy civileket öljön meg, igen messze a frontvonaltól. Ráadásul számolni kellett azzal is, hogy az USA is ugyanezt megtehette volna és még mindig ott volt a kérdés, mennyi nukleáris fegyvere maradt az amerikaiaknak.
2012. szept. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!