Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mik az esélyei az euro övezetn...

Mik az esélyei az euro övezetnek? Néhány éven belül bedől? Esetleg hosszabb távon működni fog nyögvenyelősen? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 19:02
 1/4 EagleHUN ***** válasza:

Igen valószínű hogy bedől, gazdasági elemzők szerint is.

Gazdaságilag mindenki mindenki irányában eladósodott, a Görögök adósságának egy részét is most csak átvállalták.

Az adósság azt jelenti hogy gyakorlatilag a jövőben keletkező jövedelmeket élték föl, de annyit amennyi nem is fog keletkezni belátható időn belül.

A politikai probléma alapvetően az hogy mindenki aki belépett az nem abba az Unio-ba lépett be ami ma van és amit a jövőben akarnak. Bizonyos nemzetek gazdasági és politikai hatalmukat fölhasználva a saját javukra formálják az Unio-t, és ez sokaknak nem tetszik.

Másrészt részben már antidemokratikus is, bizonyos bizottságainak és szerveinek vezetőit nem megválasztják hanem kinevezik (persze adott érdekek alapján).

Pl Barosso -ra senki sehol nem szavazott mégis nagy Unios vezető lett. Ez már már diktatórikus.


Más problémakör hogy minden tagra rákényszerítenek mindent amit megszavaznak és nem érdekli őket működik-e ott helyileg.


Erre jó példa az ivóvíz arzéntartalmára való korlátozás, aminek a határértékét a sok tengeri eledelt fogyasztó nyugatiakra találták ki, de mi Magyarok hiába nem fogyasztunk magas arzén tartalmú tengeri élelmet attól függetlenül a keleti országrész víz importra szorul a határértékek miatt, holott Európa ivóvízben leggazdagabb országa vagyunk. :S

2012. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki ma erre jóslatot mond, felelőtlen, mert fogalma sem lehet a várható dolgokról. Ma javában folyik a meggyőzés különböző elvekről, még nem dőlt el semmi. A kérdés, mennyire lesznek észnél a lényeges döntéshozók. Például Merkel véleménye elég sokat változott az elmúlt időben.


Az Unió egyfelől politikai kényszer miatt tagjai közé vett lényegesen kisebb gazdasági fejlettségű országokat (például bennünket), aminek következtében a döntéshozás nagyon lelassult. Másfelől a lényegesen eltérő fejlettség eltérő érdekeket eredményez, az Unió viszont elvei szerint ezt összehangolja - ez nem is mindig lehetséges. Olyankor elnapolnak, ami általában senkinek se jó. De most már a feloszlás se jó, sőt, rosszabb.

2012. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Befog dőlni,hisz már az alapításkor is ez volt a cél
2012. aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg éppen hogy nem fog bedőlni. Nagyon nem érdeke Németországnak, nagyon sokat veszítene vele. És mint tudjuk, az EU-ban az van, amit a németek akarnak.

Szerintem előbb-utóbb rá fogják beszélni a többi tagállamot az Európai Egyesült Államok szükségességére.

2012. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!