Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország helyzete?

Oroszország helyzete?

Figyelt kérdés
Hogy áll most? Mi lesz évek múlva? Putyin mennyire csinálja jól a kormányzást? Mi a véleményetek az ország jelenlegi és jövőbeli helyzetről?

2012. aug. 14. 02:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Engem jobban érdekel a hazai "pálya"
2012. aug. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy áll most?"

Röviden? Elég szarul. Egyre veszíti el pozícióit.


"Mi lesz évek múlva?"

Ezt senki sem tudja megmondani, lehet, hogy rosszabb, de az is lehet, hogy jobb lesz a helyzetük. Bár inkább a negatív tendenciák érvényesülése a valószínűbb a mai helyzet alapján.


"Putyin mennyire csinálja jól a kormányzást?"

Putyin állítólag az egyik leggazdagabb orosz; lop, csal, hazudik. Az hogy ő lehet az elnök, mutatja azt, hogy milyen szarban is van az ország. Az ő elnöklése az ország tükre. Egy prosperáló, gazdag, gondoktól mentes Európában elképzelhetetlen egy kvázi diktátor. Ahol viszont gond van, káosz és gazdasági hanyatlás ott felüti a fejét a diktatúra.


"Mi a véleményetek az ország jelenlegi és jövőbeli helyzetről?"

Szerintem egy, de maximum két évtized múlva szétszakad a föderáció. Valószínű, hogy a kaukázusi térség kiválik és ezzel újabb szeparatizmusnak szolgáltat táptalajt. Az orosz távol-kelet helyzete is kérdéses; állítólag Szibéria déli részét ellepték a kínaiak.


Oroszországnak sok gondja van, nagyjából: korrupció, terrorizmus, szeparatizmus, radikális népességfogyás, alkoholizmus, iszlám (és ezzel nem a vallást akarom sérteni), maffia, oligarchiák, stb.

Pedig a nyersanyagai a világ élvonalába juttathatnák, ígéretes hely lenne...

2012. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Bizonytalanság, infláció, korrupció, szervezetbűnözés, föderáción belüli egyes népcsoportok harca az oroszokkal, bevándorlók stb. Most próbálják kiheverni a 2009-es válság okozta károkat. A válság tetőpontján a munkanélküliség kb. 5 millió fő volt, jelenleg kb. 3 millió.- papíron, a valóságban teljesen más.

Továbbra is a peresztrojka (перестройка) hevében élnek.

2012. aug. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A Szovjetunió újraalakulása felvirágoztatná!
2012. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb, mint a kilencvenes években volt. 2000-től 2009-ig stabil, évi 7 százalék körüli gazdasági növekedés jellemezte; 2009-ben ugyan 8 százalék volt a recesszió, de azóta újra növekszik a gazdaság. Putyin: látom, hogy valamelyik előző válaszolónak nem tetszik, én sem kedvelem maradéktalanul a nyílt autoriter vonásai miatt, de akkor ő kit látna helyette szívesen, amikor az ellenzék olyan figurákból áll, mint Eduard Limonov, vagy Zsirinovszkij, vagy Kaszparov? Szerintem Oroszország jelen pillanatban elég stabil, és nem veszíti folyamatosan a pozíciókat: ez elég csattanósan kiderült 2008-ban Dél-Oszétiában.
2012. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
2. Neked ezért a f@szságért fizettek valamit, vagy te még a bögrés akcióból maradtál itt?
2012. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 15:48


Pl. mi a f@szság? Fel is sorolhatnád, indoklással együtt, hagy lássuk mennyire okos is vagy te!

2012. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszadó a jelek szerint nem tudja, mi a peresztrojka. Neki is mondom: Oroszországban, bár súlyos problémák vannak, de elmúltak a kilencvenes évek.
2012. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Úgy ahogy van az egész. Nem tudom jártál e mostanában Oroszországban és a 90-es évek közepén. De hagyjuk is, elég tényadat van a tapasztalatokon kívül is.


Az igazság az, hogy az Orosz Föderáció éppen azért nem szakadt szét, mert Putyin hatalomra lépett, az alkoholista Jelcintől akár a Kreml aranydíszeit is kilophatták volna az országból. Jelezném, hogy Jelcin alatt a hadsereg nem kapott fizetést, a technikát hagyták szétmenni, eladni, és az ezredfordulón ott tartottak, hogy küszöbön állt az a helyzet, hogy az orosz MIG-ek gyakorlatilag amerikai jóváhagyás nélkül fel se szállhattak, ugyanis szépen lassan az amerikaiak kezére játszották volna át az orosz gáz és olajvállalatokat. Ekkor jött Putyin és tett rendet az oligarchák között. Aki hajlandó volt az új feltételeket elfogadni, annak haja szála sem görbült, aki nem, az vagy börtönben végezte, vagy külföldre menekült, vagy kapott egy golyót a fejébe.

A hatalomra kerülése után az ország gazdasága folyamatosan bővült, az életszínvonal nőtt. Európa csaknem összes országában ezalatt a nyugdíjkorhatárt emelték, Oroszországban nem, és mind Putyin mind az exelnök (jelenlegi miniszterelnök) végső lehetőségnek tartja.

Való igaz, hogy katasztrofális demográfiai helyzetben vette át az országot, és láss csodát, Oroszországban a friss adatok szerint folyamatosan nő a születések és csökken a halálozások száma, nőni fog az átlagéletkor.

Az orosz hadsereg újra ütőképes, bár még nem éri el a korábbi szovjet szintet, de tartanak tőle, és egyébként is a világ talán legütőképesebb nukleáris csapásmérő erejével rendelkezik még mindig ezt ne feledjük. Óriási haderőfejlesztés zajlik Oroszországban is.

Hogy pozíciókat veszítene? Én ezt nem így látom, inkább az USA-ra igaz.Obama nemrég nyilatkozta, hogy aki úgy gondolja, hogy az USA pozíciókat veszít az téved, ezzel gyakorlatilag beismerte, hogy igen, régen ilyen kihelentésekkel foglalkozni se kellett. A grúz háború megmutatta, hogy Oroszország ha kell, akkor az erő eszközéhez nyúl és a térségben nem ismer el más hatalmat. Ugyanezt tenné egy azeri-örmény konfliktus esetén is. Szíriában gyakorlatilag azt látjuk, hogy külföldi beavatkozás azért nem történt még (itt szárazföldi erőkre, légierőre gondolok) ,mert Oroszország ott van, ez is azt mutatja, hogy a súlya megnő. Emlékezzük Koszovóra. Csak alig több mint 10 éve volt és mennyi minden változott! Közép-Ázsiában van ahol veszít van ahol nyer, de itt nagyon nehéz még megmondani, hogy kinek áll a zászló. Oroszország viszont elkezdte meghódítani az északi sarkot, ami elsőre butaságnak tűnik, de valójában itt már megindult a helyezkedés az ott rejlő energiahordozókért.


Oroszország előtt problémák állnak igen, de azt hiszem ezt a kvázi nyugatról mi ne mondjuk olyan lefitymálóan, mert ha valahol komoly problémákkal néznek szembe akkor ez a nyugat.

Oroszországban elsősorban az a kérdés, hogy az olajár milyen magas lesz, ugyanis a további tartós gazdasági növekedéshez egy 100 dollár körüli olajár szükségeltetik. De az oroszok állításuk szerinte fel vannak készülve a válságra. A másik probléma, hogy az EU - egyértelműen politikai okokból - szabotálja, ellehetetleníti az oroszok befektetéseit. Ez azonban meg fog változni, mert Európának választania kell majd. Kínai, vagy orosz(tehát európai) befektetőket fogad szívesebben.


Az meg, hogy egy prosperáló, gazdag Európa mit tűr meg... Egyrészt Európa jelenleg éppen recesszióban van... másrészt meg nem az ő ügye.

2012. aug. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem jártam. Köszönöm a válaszokat. Tehát azt vettem ki, hogy egyre jobb, de még így se jó annyira.


Még mindig nagyhatalomnak számít akkor?

2012. aug. 15. 13:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!