Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Korea egyesulhet?

Korea egyesulhet?

Figyelt kérdés
Mert az eszaki resz mar igy is eletkeptelen. Valamint hogy kivitelezheto egy ilyen egyesules? Mert ugye a ket resz gyakorlatilag a ket veglet.Az eszaki resz a vilag egyik legszegenyebb orszaga,a deli pedig a G20 tagja,nyugat europai eletszinvonallal.Szoval ha rendszervaltas utan egybol egyesulnenek,az csodbe vinne a deli reszt is.
2012. aug. 2. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Most észak koreában egy diktátor van. Hogy akarnának egyesülni?
2012. aug. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyesülhetne és fog is.Szörnyű hogy egy nemzet két ország.

Északot amíg ilyen erős a rendszer csak elfoglalni lehet megdönteni máshogy nem. Csak remélni tudom hogy ott lehetek amikor kiszabadul a börtönéből az észak.

Amúgy csődbe nem menne dél mert nemzetközileg óriási támogatást kapna a felzárkóztatáshoz és 10 évnél tovább nem stagnálna a gazdasága mert az új területek fejlesztésével új lehetőségei nyílnának. Nem vagyok szakértő, de én így látom.

2012. aug. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyesülhet, már Kína is "tervezgeti", hogy mikor engedi szárnyát a déli kis tesónak, mert már neki is kezd kínossá válni. Amúgy pedig Dél-Korea külön félretesz pénzt egy esetleges újraegyesítés utáni rendbehozatalra. Elég húzós lenne így is: a németek majd "belesajdultak" az újraegyesítésbe, jelentősen visszavetette a teljesítményüket. És ők még csak nem is voltak olyan "távol" egymástól gazdaságilag, mint Észak- és Dél-Korea.
2012. aug. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Voltak már ilyen próbálkozások de rendre elhaltak. Nagy a külömbség a két fél ideológiája között és ezt még a rokonságuk sem tudja velük feledtetni, valamint külső tényezők sem segítik az egyesülésüket.
2012. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma 07:52

FYKI: a nyugatnémetek fizujából mind a mai napig vonnak le egy bizonyos (igaz, nem túl nagy) összeget, amelyet az egykori NDK felzárkóztatására fordítanak. Ezt egy német mesélte nekem, amikor kint voltam.

2012. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A két Korea népe max csak annyiban rokon egymással mint a németek és az osztrákok.

Régebben 3 királyság létezett a mostani Koreai-félszigeten, Silla , Pekcse és Gogorjo.

2012. aug. 3. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem semmi esély rá. Úgy utálják egymást mint a sz*rt! A déliek nem élnek olyan erős rendszerben, míg az északiak vasfegyelemben...különbözők a nézeteik, az egyiknek a nép a fontos, a másiknak a vasfegyelem, és a világnak is jobbat tennének, ha nem erőltetnének semmit;)
2012. aug. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!