Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU népességének majdnem...

Az EU népességének majdnem 100%-a beszél vagy angolul, vagy németül, vagy franciául, nem?

Figyelt kérdés

[link]

Itt van ez a lista.

Ha az anyanyelvieket összeadjuk angolból, németből és franciából, már eleve az az EU népesség 43%-a. Ha az összes beszélőt összeadjuk ebből a három nyelvből, akkor pedig már 109%-ot kapunk, bár nyilván sokan vannak, akik kettő vagy akár három nyelven is beszélnek. De akkor is, 80-90% körül simán lehet az a szám, amennyien az EU népességéből beszélik ezt a 3 nyelvet.

Tehát a hivatalos munkanyelv problémája már most meg van oldva, így akik az Európai Egyesült Államok ellen vannak, egy mínuszt kihúzhatnak.


2012. aug. 1. 02:25
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
és ki akar egységes nyelvet?
2012. aug. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Mért is kéne elhagynunk a magyar nyelvet?

vagy 2 nyelven beszéljünk?


emlegeted a 43% ot és a többi 57% al mi legyen szerinted?

már ne is haragudj de a magyar 1 kimondottan szép és választékos nyelv amit én személy szerint nem cserélnék le semmire


azért mert több az angol,német,francia nem mondanám hogy azokon a nyelveken kéne közös nevezőre jutni


ahogy én meg tudok tanulni angolul,stb úgy az angolok franciák,németek is megtanulhatnak magyarul,horvátul stb stb

2012. aug. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Elmondanád nekem, hogy ha az EU lakossága a 100%, akkor hogy jöhet ki 109% mint összes beszélő száma?


Az EEÁ ellen nem a nyelv, a kultúra, hanem a makacs nacionalizmus a legfőbb érv. Ha ezt leküzdötték, akkor minden más megoldott. Másrészt egységes nyelv az lesz majd, amit majd a vezető hatalom (Németország, Franciaország) mindenki számára előír. És lényegtelen ez a nyelvi diverzitás, mert egy egységes Európa kialakulása esetén nem telne el 150 év és az egész homogenizálódna...

2012. aug. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Már neharagudj, be akik 40évnél idősebbek(meg akik fiatalabbak is páran) oroszt tanultak. Gondolod mióta leváltották az oroszt azóta ők megtanultak angolul is?
2012. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úristen, hogy lehet ennyi hülyeséget összehordani?

Senki nem mondta egy szóval sem, hogy "beszüntetnék" a nyelveket, a magyar ugyanúgy hivatalos nyelv lenne, mint az angol, lengyel vagy akár a szlovén.

Csak ha valaki pl. az EU-ban akar érvényesülni, annak kellene MINDENKÉPPEN tudnia angolul/németül/franciául, de szerintem ez így korrekt, lévén, hogy ezek az EU legbeszéltebb nyelvei.

És egyébként meg, mint írtam, azért jöhet ki több, mint 100%, mert valaki több nyelvet beszél (pl. angolt és franciát vagy angolt és németet). Ehhez nem kell túl sok logika...

Egyébként pedig egy Európai Egyesült Államokkal nem halnának ki a nyelvek egyáltalán, ott van pl. India, ahol huszonakárhány hivatalos nyelv van, s mellette még több száz beszélt nyelv. Mindegyik megvan, köszöni szépen, nagyon jól. Ugyanez lenne a helyzet Európával is.

2012. aug. 1. 16:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, olyan sötétek a válaszolók néha, hogy hihetetlen. Munkanyelv, emberek! Vagyis az EU-s intézményekben a politikusok és egyéb bürokraták angolul/franciául/németül beszélnének. Ez nem azt jelenti, hogy hiphop Mari néninek a postán ezentúl angolul kell feladnia az almáspitét a pesti rokonoknak. Bár én személy szerint ezt az ötletet fölöslegesnek tartom, mert most is remekül megoldják a dolgot a tolmácsokkal.
2012. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem hinném a keltei illetve a déli államok lakónak nagyjából fele egy idegen nyelvet sem beszél ,a maradék se biztos hogy olyan szinten és azt a nyelvet amit kéne.
2012. aug. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Háháhá, te se beszélgettél még sosem külföldivel, kérdező. Közel sem olyan f*sza az angoltudásuk, mint amilyennek beállítják a statisztikák.
2012. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Úristen, hogy lehet ennyi hülyeséget összehordani?"

Szerintem inkább hülyeség idealistának lenni, mintsem realistának.


"Senki nem mondta egy szóval sem, hogy "beszüntetnék" a nyelveket, a magyar ugyanúgy hivatalos nyelv lenne, mint az angol, lengyel vagy akár a szlovén."

Én sem azt írtam. Csak annyit, hogy majd a "hivatalos" nyelvről az EU főbb hatalmai döntenek, pont. Azt hinni pedig botorság, hogy idővel nem homogenizálódna az egész. Ami lehet kétszáz év is, de bekövetkezik.


"Csak ha valaki pl. az EU-ban akar érvényesülni, annak kellene MINDENKÉPPEN tudnia angolul/németül/franciául, de szerintem ez így korrekt, lévén, hogy ezek az EU legbeszéltebb nyelvei."

Csakhogy maga az EU-sem a korrektségről szól, hanem hatalmi érdekekről.


"És egyébként meg, mint írtam, azért jöhet ki több, mint 100%, mert valaki több nyelvet beszél (pl. angolt és franciát vagy angolt és németet). Ehhez nem kell túl sok logika..."

Valóban nem, csak éppen az írásodból nem tudtam kivenni, hogy mire gondolsz. A fáradságot meg nem vettem, hogy megnézzem a hivatkozásod. Így jártam.


"Egyébként pedig egy Európai Egyesült Államokkal nem halnának ki a nyelvek egyáltalán, ott van pl. India, ahol huszonakárhány hivatalos nyelv van, s mellette még több száz beszélt nyelv. Mindegyik megvan, köszöni szépen, nagyon jól. Ugyanez lenne a helyzet Európával is."

Én is ezzel szoktam jönni az EU melletti érvként, csak hát lássuk be: Európa nem India. Kezdjük ott, hogy ott a nyelvek azért nem homogenizálódtak, mert a képzetlen, analfabéta lakosság nem mozdul ki még a falujából sem. Nyilván ez a milliónál több beszélővel bíró nyelvekre már nem igaz, de azok meg közel állnak egymáshoz.


És ezeket úgy írom, hogy egyértelműen mellette vagyok egy európai föderációnak, csak sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy az EU nagyon rossz irányba megy. Eleve több dolgot szabályoznak, mint az USA-ban a szövetségi állam; ilyen mértékű reguláció esetén a jenkik már a kormányra rontottak volna (pl. az uborka mérete és formája, hogy csak egyet említsek). Ahol meg kellene ott egyáltalán nincs közösségi, föderális szabályozás (hadügy, külügy, pénzügy). Már ez az egész monetáris bohóckodás is visszatetsző számomra, már a kezdetektől tudták, hogy nem fog menni közös kassza, pénzügyminisztérium nélkül, de belevágtak lesz, ami lesz alapon.

2012. aug. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!