Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi miatt mennek rossz irányba...

Mi miatt mennek rossz irányba gazdaságilag a dolgok a világban?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 07:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"mélyebben megvalósult okok"


Nem tudom mire gondolsz. Ha a mélyére ásunk, el lehetne menni egészen a magántulajdon létrejöttéig, vagy a javak termelésének kezdetéig, szükségletek, felesleg termelése, kereskedelem, stb. Persze hogy nem pár soros a teljes válasz, mivel ez egy egész tanagyag is lehetne. :DD

2012. júl. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"A hitel meg nem magától jön, azt valakiknek el kell bírálni a kockázataival és a hatásaival együtt kezelve."


Ez az ami nem igazán történt meg 2006-2008 körül, ha elolvastad a wiki cikket. :)

De abban igazad van, hogy ez konkrétan a mostani válságra jellemző egyik ok.

2012. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Megosztom természetesen, de ha valakinek lenne előtte a mélyebb kiváltó okokat illetően elképzelése, az szívesen elolvasnám.
2012. júl. 23. 10:42
 14/19 A kérdező kommentje:

Nyilván az őskorig visszalehet menni az evolúciós kérdésekben, de van egy szakasza az emberré válásnak is ami meghatározó. A mai válságnak is van egy meghatározó eleme ami az alap közgazdasági fogalmakat kiüresítette és olyan torziós hatásokat keltett ami a klasszikus elveket felrúgta.

Talán eddig a pontig lehetne visszamenni a kontúrok értelmezésével.


Sajnos a nyugati világ nem akarja a saját szörnyetegét felfedni, és inkább a szörnyetege által okozott "kárt" mutogatja példaként. Az az, a hitelek ilyen egyoldalúan sekélyesen kontrolált kihelyezése, gyanús hogy nem a véletlen műve volt, hanem nagyon is tudatosan egy egy behatárolható érdekcsoportnak a műve.

2012. júl. 23. 10:53
 15/19 anonim ***** válasza:

Mit nevezel klasszikus elveknek?


"Az az, a hitelek ilyen egyoldalúan sekélyesen kontrolált kihelyezése, gyanús hogy nem a véletlen műve volt, hanem nagyon is tudatosan egy egy behatárolható érdekcsoportnak a műve."


Ez pontosan így van. És semmi sem véletlen, mindennek oka van. De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a céljuk is a válság volt vele. Egyszerűen követték azokat a játékszabályokat, amik szerint a (szabad piaci) gazdaság működik. Ennek egyik eleme a kockázat.

2012. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Mit nevezel klasszikus elveknek?


A kereslet kínálat, és a keynes-i alapértékek.

Az hogy a kereslet indukálta tőkereakciók teljesen okukat vesztette, és a kétpólusú szemlélet "kereslet és kínálat" a globális tér adottságai miatt figyelmen kívül maradt.

Az az, a termelékenység gépiesedése és a tőke olcsóbb termelési területekre kivonulása, gyakorlatilag kizabálta maga alól a fogyasztást.


""Ez pontosan így van. És semmi sem véletlen, mindennek oka van. De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a céljuk is a válság volt vele. Egyszerűen követték azokat a játékszabályokat, amik szerint a (szabad piaci) gazdaság működik. Ennek egyik eleme a kockázat.


Pontosan hogy nem követték!

Ha követték volna, akkor nem tartanánk itt.

A reálgazdaság transinternacionális vállalatai és a pénzvilág ma már teljesen összefonódott. Az az, az olcsó hiteleket ugyan az a kör helyezte ki valójában aki érdekelt volt a hitelek okozta töretlen növekedés fenntartásában. A növekedés fenntartása pedig a globálkapitalista neoliberális gazdasági hatalmasságoknak az egyedüli érdeke.

2012. júl. 23. 11:43
 17/19 anonim ***** válasza:

Gazdasági érveket szívesen kifejtenék és megbeszélnék!


DE!!!!


Ha a te véleményed beletorkollik egy titkos zsidó összeesküvésbe vagy más világhatalomra törő titkos társasági törekvésre, netán világállam létrehozása stb(mert még millió van ebből) akkor nincs sok értelme ezzel vitatkozni!

Vagyis ész érvekkel vitázok de a fentebb felsoroltak számomra nem ész érvek!

2012. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"zoli7980 válasza:



Nézd, én nem etnikum alapján osztályozom az embereket.

Nem is az emberek a lényegesek, hanem a trend ami kialakult az elmúlt 20-25 évben. Nyilván nem egy valami terelte az egész világ gazdaságát ebbe a mederbe, és nyilván a Lugánói tanulmány "amire céloztál" a mozgató rugó. Nem hiszek én sem a nagyívű összeesküvés elméletekben, de azt nagyon is valószínűnek tartom hogy az átlagnál sokkal okosabb és a makrogazdaságban nagyon is penge agyak tudatosan a profittól orientáltak képesek hatásokat gerjeszteni.


Szerintem mindenért a globalista kapitalizmus és a neoliberális gazdasági túlterjeszkedés tehet.

Természetesen nem ránk kihegyezve és nem gonoszságból.

Egyszerűen a profithajhász felelőtlen a pillanatnak élő gyakorlatból adódóan.


A globalizmusnak az alapja a növekedés.

A növekedés pedig a fogyasztás függvénye.

A fogyasztás pedig a munkajövedelmek emelkedése, és a munkalehetőségek szélesedése, illetve a befektetési alapú hitelek generálódásának a függvénymetszete.

Ha bármelyiket kivesszük a sorból vagy nem megfelelően alkalmazzuk"hitel" az esetben borul a bili.


Gyakorlatilag a globálkapitalizmus alapja kérdőjeleződött meg, azáltal hogy a fejletlen országok fejlődési ampitudoját alacsonyabb szintre skálázták, míg a várható fogyasztás emelkedését magasabbra. Az az, a fejlett országokban a globálkapitalizmus az alapelvének nem volt képes megfelelni, nem volt képes huzamosabb ideig szinergikusan a keletre kivont alacsony hozzáadott értékű munkák helyébe magasabb hozzáadott értékű munkákat létrehozni. Amire valójában alkalmas volt, hogy hitelekkel táplálja a fogyasztás okozta termelésből származó humán erőforrás igényét. Gyakorlatilag nem vagyunk versenyképesek a kelettel vagy akár D-Amerikával sem. Ez nem pusztán munkabér különbség vagy szoc rendszer kiadási hátrány. Hanem a tőkejövedelmekből kialakuló jövedelem elszívás az élőhely költségeinek az aránytalanságai és a kultúrkörnyezeti és demokráciaelvűség különbségéből fakadó versenyhátrány.

Pld

Hogy versenyezhet egy ipari egység itt az Eu ban egy kínai egységgel, ahol a bérek alacsonyabbak, az energiaszektor állami és dotált, a környezetvédelemnek meg híre sincs. Ha pedig úgy kell versenyeznünk hogy a német nagytőke invesztál oda, miközben a félperifériák gazdaságát is uralja a fogyasztáslefedés oldalán, akkor esélyünk nincs.


A globálkapitalizmus előtt, a tőkének elemi érdeke volt a kellő fogyasztás lokális indukálása a megfelelő adók "szocrendszer" és a megfelelő bérek kialakításával.

Ennek a kornak az USA színész megjelenésével valamikor a 80as években vége lett. Gyakorlatilag teljesen szétesett a klasszikus gazdasági modell és rotáció ami a kereslet kínálat arányát és a profitkitermelhetőség limitjét kialakította. Kettős hatás érvényesült valójában.

Egyrészt a fogyasztás és a termelés szétválasztása, a hitelek nélkül egyre fogyó keresletet plántált, ami a egyre szűkülő munkaerőpiacnak köszönhető a termelés elvándoroltatása miatt. Illetve hogy a célországok gyorsan integrálódva elszívják a fejlesztési lehetőségeket is az alacsonyabb munkabérrel.

De az a versenyhelyzet amit a nagytőke gerjesztett az adóversenyek szocrendszer leépítő magatartásával, amiből lehetett egy ideig finanszírozni a rendszert. Ugyanis nagy tévedés az, hogy a középréteg versenyképessége nő az adók csökkentésével. Nyilván valamilyen szinten igen.

De igazán a nagytőke aki az offshore lovaglás és a támogatási rendszerek nagy haszonélvezői, hiszen a fogyasztási rotációja elvén, és az egyre nagyobb jövedelem elszívás miatt, a profit nagy része ott köt ki.


Ezeknek a hatásoknak az eredője vezeti oda a világot, hogy nem képes, és ezekkel a feltételekkel nem is lehetséges a válságot valamilyen formában megzabolázni, és kijutni belőle.

2012. júl. 23. 13:35
 19/19 anonim ***** válasza:

kedves kérdező! Ez amibe Te szeretnél belemászni és megvitatni, ez olyan összetett mint az univerzum legalább.

ha a kezdetét akarod kibogozni kezd onnan mikor a pénz mint fizetőeszköz felváltotta a cserekereskedelmet.

Ha a mostani időszakra vagy kíváncsi a baj a Kapitalizmussal van, mert fent tarthatatlan a rendszer.

Egy kevéske ember birtokolja a javak 99% és rengeteg embernek csak morzsa jut. A gazdasági egyenlőtlenség okozza + az emberek kapzsisága. Ez a gazdaság arra épül, hogy az embert aszerint ítéljék meg, hogy mije van mennyi mindent ért el életében, hol ott minden ember egy érző lény és saját gondolata van. Szóval kicsit konkrétabban kérdezz mi is érdekel.

2012. aug. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!