Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi miatt mennek rossz irányba...

Mi miatt mennek rossz irányba gazdaságilag a dolgok a világban?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 07:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt amiatt, hogy az emberek végtelenül pazarló életmódot folytatnak, és ez a gazdasági rendszer nem fenntartható. A rendszer ugyanis folyamatosan kiszolgálja az igényeket, hiszen abból él meg. Az emberek meg fogyasztanak, költenek, pazarolnak, és közben hisztiznek, hogy valaki csináljon valamit, mert ez így nem jó.
2012. júl. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%
Mert a zsidók kezében van minden
2012. júl. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Robi.88. ***** válasza:
0%
Sztem azért mert a döntéshozók nem a közösség hanem a saját önös érdekeiket nézik mindig.
2012. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem ez az egyetlen ok, de érdekes olvasmány:

[link]

2012. júl. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Nem ez az egyetlen ok, de érdekes olvasmány: "


Sőt, ez messze csak okozat.

Semmi köze a valódi okokhoz.

2012. júl. 23. 10:01
 6/19 anonim ***** válasza:
Akkor félreértettem. Aktuális gazdasági jellegű a kérdésed, vagy inkább filozófiai/szociálpszichológiai?
2012. júl. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

""Sir Butcher válasza:



Hogy ne már!

Hedonizál az egész világ, miközben az elmúlt 10-15 évben olyan perverz jövedelem elszívás ment végbe a nagytőke irányába ami példátlan és indokolatlan.

2012. júl. 23. 10:11
 8/19 anonim ***** válasza:

"az elmúlt 10-15 évben olyan perverz jövedelem elszívás ment végbe a nagytőke irányába"


Nem is a jövedelmükből pazarolnak az emberek, hanem hitelből. USA-ban ez általános gyakorlat, nálunk csak most kezd bejönni, sajnos.


Kérdező, szerintem neked kész válaszod van a kérdésedre. Megosztod velünk? :)

2012. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Akkor félreértettem. Aktuális gazdasági jellegű a kérdésed, vagy inkább filozófiai/szociálpszichológiai?



Nem lehet a gazdasági szempontokból kiemelni a szocpolitikát, mert ugye a termelés oldalán és a fogyasztás oldalán is az ember áll. Az az, alapvetően formáló hatással vannak egymásra.


A kérdés komplexebb egy sornál, és bár nekem határozott elképzelésem van a történtekről ami logikailag is és a valóságot is teljesen lefedi, ahogy az események alakulása is alátámasztja.


Kíváncsi vagyok mások véleményére, arra hogy a mélyebben megvalósult okokat miként látják mások.

2012. júl. 23. 10:24
 10/19 A kérdező kommentje:

""Kérdező, szerintem neked kész válaszod van a kérdésedre. Megosztod velünk? :)



Igen, nagyon jól látod!

De nem veszekedni szeretnék, hanem a témát megvitatni másokkal. Nem erőszakoskodni, hanem levonni konzekvenciákat.

Bár az én érvelésem elég logikus és konzekvens, de másokét is elfogadom ha hasonlóak.


Szeretném ha nem csak a felszínt találnánk meg.


A hitel meg nem magától jön, azt valakiknek el kell bírálni a kockázataival és a hatásaival együtt kezelve.

Az az, nagyon magasról kell eldönteni, főleg globális szinten hogy meddig érhet a takaró.

2012. júl. 23. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!