Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok Brezsnyevről? Ő...

Mit gondoltok Brezsnyevről? Ő volt jobb vezére a SZU-nak vagy Hruscsov? És Gorbacsov nem volt béna, hogy a végén mindent elcseszett?

Figyelt kérdés

2012. júl. 16. 23:21
 1/9 anonim válasza:
Gorbacsov nem biztos,hogy béna volt:az egész Szovjetunió válságban volt,elvesztette a fegyverkezési versenyt,már a felbomláson kívül nem igazán volt más látható kiút.Azt nem mondanám meg,hogy ki volt a "jobb" vagy a "rosszabb".Ez elég relatív.
2012. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gorbacsov akkor került a SZU élére amikor már mást nem lehetett csinálni.Az az ostoba vezető aki nem a lehetőségekkel él hanem szembe megy vele.Elkerülhetetlen volt a SZU szétbomlása.
2012. júl. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Én lettem volna jó vezért a szovjetúnióban ! Nem lett volna lázadés, csak mondtam volna, hogy kussoljatok puták !
2012. júl. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Brezsnyev maximum megyei párttitkárnak lett volna alkalmas. Hruscsov nagyobb gazember volt, de az űrkutatás miatt azért tett hasznosat is, de inkább ő volt az akinek a reformjai kudarcot vallottak, mert Gorbacsov pontosan tudta, hogy mit csinál.

Mi értelme volt Afganisztánnak, afrikai országok támogatásának, rengeteg értelmetlen beruházásnak miközben a mezőgazdaságban hatalmas problémák voltak (Gorbacsov is mezőgazdasággal foglalkozott, pedig az parkolópálya volt, aztán főtitkár lett, érdekes) a termelékenység alacsony volt, a hadiiparon kívül a fejlesztések messze nem elegendőek. Lehet, hogy kezdetben nem így gondolták (bár szerintem már a '80 - as évek elején tudták, hogy a SzU elvesztette a hidegháborút), de Csernobil után egyértelmű volt, hogy nincs tovább.

2012. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gorbacsov nevű tikom.
2012. júl. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A "jó" elég relatív fogalom!

Sztálin kemény kezű diktátor volt. Halálával lényegében elkezdődött a SZU hanyatlása. Megindult a harc az utódlásért! Brezsnyev és Hruscsov a sztálini utat követte,de nem volt akkor befolyásuk,mint Sztálinnak.

Amikor Gorbacsov került a SZU élére, tudta,hogy sem a SZU,sem a szoc.tábor nem maradhat fenn. Sem gazdasági,sem politikai értelemben,mert egy diktatúrára épülő,mesterséges szövetség volt. A hidegháború sem használ senkinek.

Gorbacsov NEM cseszett el semmit. A SZU felbomlása szükségszerű volt. Ezt Gorbacsov felismerte.

2012. júl. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Brezsnyev egy nagy nulla volt. Kitüntetéseket adományozott boldog-boldogtalannak, ennyi.


Gorbacsov nem tudatosan verte szét a Szovjetuniót, ellenkezőleg, annak megerősítésére törekedett. Csak éppen tehetségtelen politikuskén káoszt és zűrzavart okozott minden lépésével, ezzel aztán fel is gyorsította az amúgy valóban halálra ítélt birodalma mielőbbi szétesését.

2012. júl. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Mitől hiszitek azt, hogy "Gorbacsov hatalomra kerülésekor már vége volt a SZU-nak" vagy "már tudták, hogy vége". Ilyen butaságokat. Ez így ahogy van nem igaz. Gorbacsov idején a Szovjetunió még szuperhatalom volt, ami kétségkívül gondokkal küzdött.

Azt lehet mondani, hogy a közép-európai hegemónia elvesztése akkor törvényszerű volt. De, hogy széthulljon az egész birodalom... Nem véletlenül még a CIA se hitte. Sőt, a szakértők akkor azt jósolták, hogy az USA-ból hamarabb válnak ki tagállamok, mint hogy a SZU felbomoljon.

Gorbacsov nagyszerű munkája és majd az alkoholista Jelcin segítsége kellett ahhoz, hogy az egész Szovjetunió és a szovjet birodalom megsemmisüljön. Nem véletlenül ezért mindkettőjüket nagyra tartják errefelé és nyugaton. Hazájukban meg a többség károsnak tartja a tevékenységüket, vagy hazaárulónak tartják.

Szerintem Hruscsov jobb vezető volt.

2012. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha én tudtam, akkor ők is tudták. Nem hiszem, hogy én olyan okos lettem volna, ők meg olyan hülyék.
2012. júl. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!