Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiában vagy Romániában...

Szlovákiában vagy Romániában miért nem hivatalos nyelv a magyar, ha Svájcban hivatalos a rétoromán?

Figyelt kérdés

2012. júl. 11. 13:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Örüljetek, hogy Szlovákiában éltek! Most néztem, hogy a legszegényebb szlovákiai kerületben (Eperjesi kerület/Prešovský kraj) is több ezer forinttal az átlagkereset, mint Magyarországon.
2012. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Menj ki, és nézd meg, mennyivel drágább minden, hogy néznek ki a közterületek, stb.

Ugyanilyen volt, amikor kárpátaljaiak mondták, hogy 30-40ezer ft-ból élnek havonta, én meg csodálkoztam, hogy lehet annyiból élni. Na igen, de amikor ezt mondták, 140 ft volt egy liter benzin és vagy 55 ft egy kiló kenyér...

2012. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Igen, persze, és mit szólsz a déli régiókban levő 30 %-os munkanélküliséghez? Mellesleg nem minden a pénz, ezért és nem fogok ugrabugrálni örömömben... Nem az anyagiak miatt nehéz itt az élet, hanem lelkileg nehéz ezt elviselni.
2012. júl. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
előző vagyok, *én
2012. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az EU-s fölmérés szerint az unió 3 legszegényebb országa: utolsó: Bulgária, utsó előtti: Magyarország, 3. legutolsó: Románia... Szlovákia mégcsak a környéken sincs... És ezt úgy számolták ki, hogy összevetették a kereseteket az árakkal... Nálunk kb. annyi az átlagkereset, mint a románoknál, viszont ott minden olcsóbb.. főleg a rezsi...
2012. júl. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ez mind rendben is van, előző, csak az a baj, hogy ez egy hatalmas nagy OFF. Ismétlem magam: nem csak az anyagiak döntik el, hogy mennyire jó élni egy adott ország területén. A kérdésben a nyelvhasználati jogról volt szó, ami nektek természetes, nekünk pedig harcolni kell érte... És nem lesz könnyebb ez a harc attól, hogy esetleg valamivel többől élünk havonta...
2012. júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
előzőnél a pont...
2012. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Igaz... De nekem szlovákiai ismerősöm azt mondta, hogy szeret ott élni. És nincs baj a szlovákokkal...
2012. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ez annyira egyéni... Valakinek a környezetében normális szlovákok élnek, van, akinek ezek a dolgok nem annyira számítanak, van, akinek nem volt rossz tapasztalata, van, aki nem a politikára, hanem inkább a mindennapi életére koncentrál, és ha ott nem korlátozzák, akkor azt mondja, hogy nincs semmi gond. Én is ismerek nagyon rendes szlovákokat is, de a többség a pokol fenekére kívánna minket, és emiatt nehéz itt...
2012. júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Most meg már olyan kevesen vannak, hogy nem érdemes"


Svájcban 80 ezer rétoromán él a 8 millió svájciból és ott a rétoromán hivatalos nyelv. Ezzel szemben 1,4 millió magyar él Romániában és 0,52 millió Szlovákiában a 19 millió, illetve 5,4 millió lakosból.

2014. nov. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!