Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem veszik észre az...

Miért nem veszik észre az eurózóna tagjai hogy az adósságlufi már visszafizethetetlen?

Figyelt kérdés

Ugyanis nincs annyi pénz a világon...

Nézzétek meg: http://www.youtube.com/watch?v=aq-pEW58yhg


2012. júl. 1. 09:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Izland már leszámolt a bankár diktatúrával,miért nem teszi meg a többi állam is?
2012. júl. 1. 09:55
 2/8 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy nem veszik észre? Ezt még a leghülyébbek is tudják.
2012. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

80 éve még azt állították hogy a válság célja hogy a Rockefeller legyen az amerikai elnök és királyságot alapítson amiben ő az egyeduralkodó!

Na most láthatjuk hogy egy ekkora baromság mennyire valósult meg...


És örülök hogy a csákó szerint fölösleges Svájccal foglalkozni mert semmi hatása nincs ránk de szerintem a sok millió kelet-europai devizahiteles és pláne Magyarország ezt élből kiröhögi!!!!!


Ez az ember egy vicc aki mondja a sületlenségeit és nulla tudással rendelkezik!

Ez a baj az ilyen összeesküvés elméletekkel, hogy már az alapja is kamu! Összeollózott pár tényt és jópár kitalációt és abból kihozott egy iszonyat sci-fit!

Vicc...

2012. júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébként itt ütközik ki, mikor az átlag hétköznapi polgár a kevés pénzügyi ismereteivel elkezdi a Jobbik programjának az államadósság újratárgyalásáról szóló részét kritizálni, hogy mennyire nincs tisztában a bankrendszerek és különösen az IMF működésével. Az államadósság az összes ország számára visszafizethetetlen, hiszen itt olyan pénzről van szó, mely csak digitálisan létezik és melynek ellenértékét még soha senki sem termelte meg, sőt nem is fogja, hisz ehhez több millió év munka kellene úgy hogy közben nem eszik a dolgozó.

Nos tehát: Az államadósság visszafizethetetlen, hiszen a földön fizikai formájában nem is létezik az a pénz, illetve javak, szolgáltatások, melyek ennek ellenértékét képeznék. Azon országok akik nem kezdeményezik az államadósság újratárgyalását, vagy egyszerűen a kifizetés azonnali befagyasztását eleve halálra vannak ítélve.

Az Orbán kormány bár egy pillanatra meg próbált a helyes úton elindulni, de aztán a külső tőkés körök nyomására farokbehúzva visszatáncolt, hogy újra tárgyalásokba bocsátkozzon az IMF -el, azonban ezek a tárgyalások nem az adósság elengedéséről, vagy a fizetés megtagadásáról szóltak, hanem egy új készenléti hitel igényléséről, tehát a magyar államadósság további növeléséről. Az Orbán kormány végleg aláírta Magyarország halálos ítéletét a nemzetközi pénzpiacon. Ezen intézkedése pedig az IMF által előírt feltételek betartatását azaz újabb tömeges megszorításokat hozott az adófizetők számára.



Azoknak, akik teljesen pénzügyi analfabéták, és még az eddigiekből sem értettek semmit, leegyszerűsítve és összegzésül:


AZ ÁLLAMADÓSSÁG VISSZAFIZETHETETLEN! AZ ÁLLAMCSŐD ELKERÜLHETETLEN! Ha az államadósság újratárgyalása, vagy fizetésmegtagadás miatt holnap kerül csődbe az ország, lényegesen jobban járunk mint ha kettő tíz vagy ötven év múlva sima fizetésképtelenség miatt, hiszen az évek múlásával az adósságunk HATVÁNYOZÓDIK!

2012. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ez az ember egy vicc aki mondja a sületlenségeit és nulla tudással rendelkezik! "


Én ugyanezt állítom rólad, és a csákóval ellentétben megvan az a helyzeti előnyöd, hogy lehetőséged van itt megcáfolni. :)

2012. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Izland már leszámolt a bankár diktatúrával,miért nem teszi meg a többi állam is?"


Ezért a GDP kb 120%-a most ott az államadósság, ugye? A 2009-es nag forradalom előtti 20% után... Egyébként Izland nemhogy nem euróövezeti tagállam, nem is EU tag. Szerintem Magyarországnak a "válság szele" is sok volt, nemhogy egy gyakorlati csőd. Nem követném a példát.

2012. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Én ugyanezt állítom rólad, és a csákóval ellentétben megvan az a helyzeti előnyöd, hogy lehetőséged van itt megcáfolni. "


Na kezdetnek: Miért nem mertél reagálni az írásomra????

Én okoskodni tudsz meg felvágni a "tudásodra" de nem írsz semmit az én konkrét kritikámra! Vagyis hogy a devizahiteleseink miért nem számítanak???

Ha számítanak szerinted akkor a videón szereplő tétel egyik alapját már együtt cáfoltuk meg és onnantól nekem van igazam :)) Ha meg szerinted magasról tenni kell rájuk és hagyni hogy csődbe menjenek akkor meg szerintem egyértelmű hogy nem érted MAGYARORSZÁG(!!!!!!!) problémáját a "pénzügyi tudásoddal"!


Másik:

"Az államadósság az összes ország számára visszafizethetetlen, hiszen itt olyan pénzről van szó, mely csak digitálisan létezik és melynek ellenértékét még soha senki sem termelte meg, sőt nem is fogja, hisz ehhez több millió év munka kellene úgy hogy közben nem eszik a dolgozó."


Na akkor most azért visszafizethetetlen mert virtuális mint ahogy az elején írod és akkor csak pislogok mert valódi(!!!) gazdasági tudással értened kéne a pénz lényegét és fogalmát. De kiváncsi vagyok hogy szerinted mi a pénz funkciója a gazdaságban? Légyszi részletesen írd le.

A második részben meg azt írod hogy azért lenne visszafizethetetlen mert ahhoz minden embernek millió évekig kéne dolgoznia anélkül hogy enne! Na mutass egy olyan országot aminek az adóssága az éves GDP-jének a sok milliója? Ez így megint nem "gazdasági" megfogalmazás volt!


és tudom hogy most elkezdesz majd magyarázkodni hogy te nem úgy érted a pénzügyi tudást mert az összes közgazdász h.lye és hogy a valódi tudás az ilyen összeesküvéselméletekből tanulható!


Szóval le tudod KONKRÉTAN írni a lényeget?

Mert az összeesküvéselméletek hívőinek a 99.9999%-a nem képes értelmesen elmagyarázni és csak hadovál az "egyértelmű" és "évszázadok óta létező" pénzhatalomról ami titokban irányít minket és hogy minden gond forrása hogy a pénz nincs pontosan az áru árához kötve és nem csak annyi pénz van a gazdaságban... de ezek az emberek nem tudnak semmit a pénz forgási sebességéről(fogadjunk neked is újdonság de nézz utána a googleban), netán hogy az áru ára nem egy egzakt és pontosan meghatározható dolog csak a komcsi tervgazdaságban! És még millió hiba van az elméletekben.


Most a legutolsó ilyet nem is említem(ha akarod megkereshetem) ahol arról beszél az emberke hogy ez az összeesküvés milyen célokkal rendelkezik és mi a menetrendje!(világkáosz aztán új hatalomként kiemelkedik stb) na ennek már 2 éve be kellett volna következnie! De én még 2000-es hasonló videóra is emlékszem ahol a pénzhatalom a hatalomátvételt 2001-re tervezi!

2012. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nincs, mert az egész a körbetartozásokról szól.
2012. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!