Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol van Berlinben a Führerbunk...

Hol van Berlinben a Führerbunker és miért nincs megnyitva túristák számára?

Figyelt kérdés
Nem értem, ha a volt NDK-rezsimmel kapcsolatban szinte mindent meg lehet nézni (meg van hagyva a Fal egy része, meg lehet nézni a volt Stázi központot meg a börtönüket stb.) akkor Hitler bunkerébe miért nem engednek be túristákat.

2012. jún. 18. 15:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Berlinben voltál, vagy most készülsz oda? Esetleg csak olvasgatsz?

Mert ha mész, akkor a Niederkirchener utcában (ahol otthagyták a fal egy részét) van egy kiállító tér, ott sokat olvashatsz ebben a témában is! Itt: [link]

Ez az utca volt régen a Prinz-Albrecht Straße. A Topographie des Terrors kiállítás helyén régen (1956-ig) egy hatalmas épület állt (8-asz szám alatt), ebben dolgozott a titkos állami rendőrség, gestapo börtön is volt). A birodalmi biztonsági főhivatal a szomszédos Prinz-Albrecht Hotel volt az SS székhelye. A 2. világháború szörnyűségeit a németek erről a területről irányították (Potsdamer Platz, Anhalter Str., Wilhelmstraße által határolt).

Na ettől északra helyezkedik el a Voßstraße, ahol a hitler-bunker volt. Ettől még néhány tömbnyivel északabbra van hatalmas területen egy holokauszt emlékhely, föld alatt kiállítás, föld felett magas kőtömbök (félelmetes). (Gondolom ezt említette az #5-ös válaszoló, ez azonban északabbra van a bunker helyétől.

Mindez az egykori NDK oldalon van. És igen, a fal e terület mellett húzódott. Brandenburgi kapu mellett az Eberstraßén délre, majd a Niederkircheneren keletre kanyarodott. Arról én magam nem sokat olvastam, hogy a bunkernak milyen járatai voltak, konkrétan merre is mentek, mennyire volt kiterjedt, de könnyen elképzelhető, hogy voltak menekülési útvonalak, így akár a későbbi NSZK részig is elnyúlhatott. Bár e két szörnyű történelmi dolog nem függ össze csak területileg érdekes. Az viszont rémlik, mintha a fent említett épületetekkel összeköttetésben lett volna. (Már rég voltam Berlinben, nem emlékszem.)

Ezeket a helyeket a 80-as években kezdték feltárni, de igazán aktívan csak a fal lebontása és az egységesítés után...

2012. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 85%, magyarázkodásoddal magad alatt vágtad a fát :D

Ez, a válaszod előtt kereklő 0 vagyis nulla tükrözi.

2012. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Máskülönben mindenki a Wikipédiáról másolgat össze vissza. Senki nem tud hasznos infót hozzátenni egy politikai kérdéshez sem, ami a sajátja volna.
2012. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%

Nem látogatható a szovjetek Berlin ostromának befejezésekor felrobbantották.

A bunker romjai: [link]

2012. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyen helyeket azért rombolták le, mert a németek igyekeznek eltörölni Hitler minden emlékét. Félő, hogy a mai szélsőséges csoportok körében kegyhellyé válna. Ugyanezért nincs semmi nyoma Hitler egykori berchtesgadeni rezidenciájának, a Berghofnak. Szerintem jobban is teszik.
2012. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Csak a bejáratát rombolták le a belsejét nem
2020. jan. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
08:53: igaz, de a belsejét feltöltötték törmelékkel.
2020. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!