Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol van Berlinben a Führerbunk...

Hol van Berlinben a Führerbunker és miért nincs megnyitva túristák számára?

Figyelt kérdés
Nem értem, ha a volt NDK-rezsimmel kapcsolatban szinte mindent meg lehet nézni (meg van hagyva a Fal egy része, meg lehet nézni a volt Stázi központot meg a börtönüket stb.) akkor Hitler bunkerébe miért nem engednek be túristákat.

2012. jún. 18. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha jól tudom, a Führerbunkert lerombolták.
2012. jún. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Jól tudom. A Wikipedia szerint lebontották az egészet: [link]
2012. jún. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Beütöd a google-be, és kidob egy wikis cikket:


"Az Otto-Grotewohl-Straßéra (ez volt akkoriban a mai Wilhelmstraße neve), így a bunker helyére is 1980-as évek közepén panelházakat építettek az NDK prominens politikusai és hírességei számára. Itt kapott lakást például a kétszeres műkorcsolya-olimpiai bajnok Katarina Witt is. Az épületek alapozásakor homokkal, építési sittel töltötték fel az üregeket, a megbontott bunker tetejére parkoló és néhány fa került."


Azaz ez nem a jelenkori kormány döntése, hanem egy korábbi, "vörös" döntés volt.


[link]

2012. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

1/ A turista rövid u-val írandó.

2/ A bunker lerombolva, betemetve. És pont felette autók parkolnak, a parkoló mellett meg épület áll.

3/ Egy tábla van a sarkon, amin jelzik, hogy hol volt a bunker.

4/ Valószínűleg ha még ma is megközelíthető lenne a bunker, akkor sem lenne látogatható, mert könnyen megtörténhetne, hogy neonáci gyerek gyülekezőhelyévé válna...

2012. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen lerombolták. Ha jól tudom ma lakóházak vannak a környékén, felette pedig egy holokauszt emlékhely...
2012. jún. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Granulátum ***** válasza:
53%

Azért mert feltÚrják :)

a turista rövid ú

2012. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy a Berlini Fal idején, éppenhogycsak az NDK területére került a bejárata, a határsávban volt a Fal és a vasfüggönyi erődítmények között, aztán mára tényleg valami parkoló épült rá, viszont a bunkernek csak 2 folyosója omlott be, a többi manapság is járható.
2012. jún. 18. 19:22
 8/17 anonim ***** válasza:
38%
mert könnyen megtörténhetne, hogy neonáci gyerek gyülekezőhelyévé válna... - figyelj haver, ha már ennyire belekötsz a helyesírásba: "gyerekek".
2012. jún. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
70%
szia a Berlini Führerbunker-t már rég re lombolták sajna pedig én is meg akartam nézni!
2012. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

"figyelj haver, ha már ennyire belekötsz a helyesírásba: "gyerekek"."

Na öcskös, ezzel nagyon sokat tettél hozzá a témához! Tudod figyelmetlenség és helytelen helyesírás között van némi különbség. Aki bizonytalan abban, hogy hogyan írandó a turista, abban e kérdést olvasván az erősödik, hogy inkább hosszú az az u, főleg, hogy következetesen kétszer is ugyanúgy van írva. Az elírás, figyelmetlenség pedig mindenki számára egyértelmű. (Kivéve talán egy magyarul tanuló külföldit. De azok valószínűleg nem ilyen fórumokból tanulják a nyelvet.)

Egy sietségből leírt, de kibogarászható elírás (azért a gyerek után mindenki oda tudja képzelni a többes számot) kevésbé zavaró, mint amennyire elbizonytalanító vagy irritáló egy magabiztosan leírt helyesírási hiba.

Persze máskor is kötözködj csak, ha már válaszolni vagy bármiféle adalékot adni egy témához nem tudsz!

2012. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!