Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az olyan országokban ahol az...

Az olyan országokban ahol az adók alacsonyak, miből gazdálkodik az állam?

Figyelt kérdés
Pl. az USA-ban, ahol nem is elsősorban a szövetségi állam kasszájába folyik be a pénz és a state tax is alacsony a legtöbb esetben, miből van pénz fenntartani a rendszert? Csak azért megy ez így jól, mert az állam sok minden alól kivonja magát és nem osztogat segélyeket vagy alapból sokkal jobban gazdálkodnak a pénzzel?
2009. júl. 4. 05:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Tudod bürokrácia mindenhoil van, de ilyen szintű korrupció csak kis haznánkban ismert.

Nyiulván hallottad a közgazdasági tényt, hogy az összeg amely évente eltűnik a korrupociós csatornákon keresztül, bőven fedezné itt a hiányosságokat, és netán még normális ország is lehetnénk.

Hát így valahogy .... Van ahol ép ésszel gazdálkdonak, van ahol meg lenyúlják.

2009. júl. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor az mivel magyarázható, hogy bizonyos gazdag országokban viszont nagyon magasak az adók és még sincs korrupció ilyen szinten? Pl. Norvégiára vagy Dániára gondolok. Nem értem, hogy az USA-ban, ahol nincs pl. ÁFA vagy nagyon minimális, a fizetésednek csak kb. 15%-a adó, hogy tud gazdálkodni a pénzből? Azt sem mondhatjuk, hogy azért, mert sokan vannak, hisz akkor az államnak is több a kiadása.
2009. júl. 4. 06:35
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert ott az állam sokkal kisebb. Például az egészségügy teljesen magánkézben van, a legtöbb egyetem úgyszintén, de még a középfokú/alapfokú oktatást is sokkal többen oldják meg "alternatív" úton, mint nálunk.
2009. júl. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ez Magyarországon nem lenne megoldható? Úgyis fizetni kell már az egyetemen, a kórházakban is adják a hálapénzt, normális szintű szolgáltatásért a magyar embernek nem érné meg fizetni? A kevesebb adóban és a magán kórházban/egyetemben az a jó, hogy mindenki annyit fizet, amennyi maga után szükséges, nem pedig másokat tart el az adójából.
2009. júl. 4. 07:45
 5/19 A kérdező kommentje:
De ha belegondolsz, van nagyon sok olyan kiadás is pl. az USA-ban, ami Mo-n nincs. Pl. a haderőre milliárdokat költenek. Miből telik rá?
2009. júl. 4. 07:46
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb is írták, az USA jóval kevesebb doogra költ egy-egy ember után, mint Magyarország. Pl az egészségügy oktatás, nyugdíj nem az államon keresztül megy, hanem magáncégek által. Ez ahhoz vezet, hogy aki nem tud fizetni annak nem járnak ezek a szolgáltatások. Így sokan vannak akit egyszerűen nem látnak el az orvosnál, mert nincs biztosítása, vagy nem jár felsőoktatásba, mert nem tudja fizetni a tandíjat.

Magyarországon más rendszert láttak jobbnak megvalósítani. Mivel 15 éve még mindenkinek minden szolgáltatás alanyi jogon járt, nem lett volna kivitelezhető, hogy egy csapásra mindent rázúdítsanak a lakosságra. Tömegesen estek volna ki az emberek a rendszerből, mert egyszerűen nem ilyen felállást szoktak meg.

Az pedig megint már más kérdés, hogy járhasson-e a szegény ember egyetemre? Ezt és hasonlókat minden ország maga döni el, nálunk úgy döntöttek, hogy igen, ez viszont az adóteher növeléséve jár. Minél több szolgáltatást vállal fel az állam, annál több az adó.

2009. júl. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem az a kérdés ,h az USA ,h csinálja, mert tény ,h lehúzza az embereket és gyakorlatilag semmi nem jár nekik amiért nem fizetnek. Norvégia hasonlók,meg kis ország. De pl. Kanada, ahol ugyanolyan szociális háló van ,mint szerény kis hazánkban, miért működik sokkal jobban azt kéne megfigyelnie valamelyik okoskának ott fönt.
2009. júl. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

Az USA-ban kevesebb szolgáltatást nyújt az állam kevesebb adóból. Az amerikai állam ne képzeld, hogy sokkal hatékonyabb a magyarnál. Ugyanis az adók ott sem nagyon alacsonyak (a GDP 30%-ára rúg az újraelosztás, miközben Magyarországon kb. 45%-ra), viszont a szegények gyakran kiszorulnak az eü. ellátásból és a felsőoktatásból. (Nem mindig, ugyanis az sem igaz, hogy az USA-ban csak magánbiztosítás és magánegyetemek vannak).


Nagy és hatékony állam pl. a svéd. Kicsi és hatékony pl. a japán. Közepes és hatékony a német és a francia.

2009. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

"De ha belegondolsz, van nagyon sok olyan kiadás is pl. az USA-ban, ami Mo-n nincs. Pl. a haderőre milliárdokat költenek. Miből telik rá?"


Abból, hogy az amerikai állam dollárszázmilliárdokat költ fegyverkezésre, miközben arra pl. egy fillért sem, hogy 40-50 millió embernek ne legyenek igen rondák a fogai a fogászati ellátás csillagászati árai és amiatt, hogy az ő fizetésükből nem tudnak eü.-biztosítást fizetni. Az USA egy nagyon elborult ország európai szemmel nézve, nem tudom, miért rajongják egyesek annyira körül.

2009. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdés, hogy elborult-e vagy sem, hanem hogy van mit elkölteni. Egyébként ez hülyeség, hogy nem látják el, akinek nincs biztosítása. Mindenkit ellátnak a sürgősségin, amit utána az adófizetők pénzéből fizettetnek ki. Azt sem hiszem, hogy csak a gazdagok járhatnak egyetemre, vannak ösztöndíjak a kiemelkedő tanulóknak és diákhitel is. Magyarországon meg semmi sincs szolgáltatás szintjén. Főleg az egészségüggyel vannak problémák. Nem értem, hogy miért nem látják be az emberek, hogy az állam nem képes fenntartani és a privát eü. sokkal jobb lenne. Most is ugyanúgy odaadják a pénzt, csak az orvos zsebébe.
2009. júl. 4. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!