Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániában már 2015-ben lehet...

Romániában már 2015-ben lehet euro?

Figyelt kérdés
Most nézegettem, hogy Románia minden feltételt teljesít az ERM-II-be lépéshez. Ha oda belépnek, onnan két év múlva lehet euro. A kormány 2015-re mondta, és ez nem is tűnik lehetetlennek. Szerintetek.
2012. jún. 13. 10:41
 1/10 Csiß ***** válasza:
Én nem sietnék a helyükben :) Ki tudja,mi lesz az euro sors : /
2012. jún. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Csiß ***** válasza:
sorsa*
2012. jún. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Antimod ***** válasza:
Ha lesz még egyáltalán Euro, minden elképzelhető.
2012. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha be is vezethetik, mit nyernek vele? Ezt:


[link]


Ez csak egy prognózis, de nem biztos, hogy ilyen gazdasági helyzetben jó közösködni.

2012. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szlovákoknál már van pár éve. Most a nyugdíjukból mentik azokat a görögöket, akik azért tüntetnek, mert a nyugdíjuk felére csökkentve is háromszorosa az övékének... Én sem sietnék az euróval...
2012. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet!

3 egymást követő évben kell teljesíteni a kritériumokat ami ha idén meg is van, csak 2015-ben derül ki hogy 2014-ben is teljesítették-e mert akkor lesznek meg a végleges számok!

Nah ezután tárgyalnak a feltételekről és utána bevezetik! vagyis leghamarabb 2016! De inkább 2017.

És most már jól meggondolják hogy kit és miként engednek be!

Ugye a görögök hamis adatokkal kerültek be de amúgy is hiányzott az alapos felügyelet!

És vélhetően az euro rendszere is átalakul addigra!


"A szlovákoknál már van pár éve."

És egész jól jártak vele!

A görögök meg maguknak és a költekezésüknek köszönhetik amit kaptak! Ha ezt nem érted akkor tanulj egy kis közgazdaságtant!!!! Én se okoskodok bele az agysebész munkájába ha nem értek hozzá...

2012. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
elvileg már tavaly teljesítették. De ez nem biztos. De úgy hallottam
2012. jún. 13. 12:09
 8/10 anonim ***** válasza:

""A szlovákoknál már van pár éve."

És egész jól jártak vele!

A görögök meg maguknak és a költekezésüknek köszönhetik amit kaptak! Ha ezt nem érted akkor tanulj egy kis közgazdaságtant!!!! Én se okoskodok bele az agysebész munkájába ha nem értek hozzá..."


Én meg szlovák közemberektől hallom, hogy nem jó nekik az Euró. Persze közgazdász... Nem lennétek, akkor válság sem lenne. Meg világ sem, mert valakinek az őskáoszt is okoznia kellett, a jólismert vicc(?) szerint. Az meg olyan mindegy, hogy a görögök miért kerültek válaságba, csődbe(csődközelbe). A szegényebb eurós országok nagyot szívnak most miattuk, nekik is bele kell tenni az ezermilliárdos zsákba. Ha nekünk kéne "csak" 2%-os (600 milliárd) részesedést fizetnünk jelenleg, itt sem istenítené senki az eurót.

2012. jún. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt azért én nem kapkodnám el a helyükben.
2012. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen román nyugdíjasok meg majd kapnak 100-150€t.
2012. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!