Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA milyen indokkal hódítot...

Az USA milyen indokkal hódította el Mexikótól Texast és Kaliforniát?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mi volt ennek a háborúnak a neve?

2012. jún. 11. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
1836. március 2-án Texas kikiáltotta függetlenségét. Ez év április 21-én a San Jacintó-i csatában serege vereséget mért a Santa Anna vezette mexikóiakra.
2012. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az oka meg az volt, hogy angolszász telepesekkel volt tele Texas.
2012. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Most meg mexikóiakkal van tele, úgyhogy jó lesz vigyázni. Új-Mexikóval, Kaliforniával, Arizonával, Nevadával egyetemben.

Hallom is már a mexikóiakat: mindent vissza! Területi revíziót!

2012. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a mexikói kormány annak idején szívesen fogadta be az angol-szász telepeseket, cserébe ők elszakadással hálálták meg.
2012. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen indokkal?Ugyanazzal az indokkal amivel a magyarok is területeket hódítottak a környéken.
2012. jún. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy működött mint nálunk Sopron esete.A soproniak szavaztak hogy kihez akarnak tartozni.Ők Magyarországot választották.Valahogy így lehetett California és Texas is csak nagyban.
2012. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Valahogy így lehetett California és Texas is csak nagyban."

Én úgy tudom, hogy csak Texas akart elszakadni, Alta California pedig a jutalomdíj volt, hadizsákmány. Igaz, az USA utólag kiperkált 18 millió dollárt (éppen a fele annak, amit még a konfliktus előtt kínáltak a jenkik a területért).

2012. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Granulátum ***** válasza:
100%

Azért a többség már akkor is latinó volt.

Végül is ez volt Mexikó Trianonja, csak ők tesznek is valamit a visszahódításért :)


OFF-kérdés: Hogyhogy megmaradt San Francisco, Los Angeles, Las Vegas és a többi spanyol neve?

2012. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
már bocs de az említett államok nem akarnak visszakerülni Mexikohoz.úgy vannak vele még az amerikai latinók is hogy" én már szerencsére itt vagyok az Usában de a többi magamfajta maradjon csak otthon"
2012. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyhogy megmaradt San Francisco, Los Angeles, Las Vegas és a többi spanyol neve?"

Gondolom úgy, hogy már a mexikóiak felosztották a területet közigazgatási egységekre és jobb híján megtartották azt, ahogy egy sor másik város/terület esetén (egyébként is ott elég sokáig spanyol-ajkúak éltek stb.). De ilyen például Florida is, az is spanyol név, sőt a spanyoloktól vagy a mexikóiaktól vették, már nem is emlékszem.

2012. jún. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!