Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mivel Ukrajna a 1919-20-ban...

Mivel Ukrajna a 1919-20-ban elméletileg "nem létezett" így lehetne e tárgyalni vele Kárpátalja ügyében?

Figyelt kérdés
Akarom mondani,mivel állítólag 1919-20-ban nem létezett ukrán-állam,csak névleg, Szovjet-oroszország részeként,ennél fogva elméletileg "nem illetné meg"Kárpátalja birtokjoga,mert úgy tudom,hogy a Trianoni"békecsinálók"anno azt Csehszlovákiának adták,mely csak a 2.-világháború után került a Szovjetúnióhoz,állítólag a csehek adták oda nekik ajándékba. Nem lehetne e esetleg majd egyszer erről tárgyalni az ukránokkal? Ausztria milyen jogon tartja meg magának Várvidéket(-Burgenland),nem lett volna e illő részükről azt Magyarországnak visszaadniuk? Egyáltalán lehetséges e az Európai-únió keretein belül a határok kiigazítása? Mert én úgy vélem,hogy ha Németország újra egyesülhetett,akkor nekünk is elvileg jogunk lenne határmódosításokat kiharcolni,már csak azért is,mert sok nyugati is már úgy véli,hogy mind az első,mind pedig a második világháborút lezáró határrendezések igazságtalanok,s megalázóak voltak,s az első világháborút lezáró St-germaini,s Trianoni-"békerendszerek"közvetlenül okolhatóak a második világégést megelőző,s azt kirobbantó események kialakulásáért!
2012. jún. 5. 15:44
 1/5 Theorba ***** válasza:
89%

Ha feltétlenül ragaszkodsz egy harmadik világháborúhoz, akkor faggass ki minden népet európában mi fáj nekik, és mit tartanak igazságtalannak. Majd csillantsd meg előttük a rendezés közeli eljövetelét.


Szerbia (—Koszovó a szerbek bölcsője, csak kiszülték őket az albánok), Lengyelország (arrébbtólták), Baszkföld, Katalónia, Romiánia(—Moldáviát tekintik az ő Erdélyüknek).


Stb.,Stb..........


Ezt a naiv történelemszemléletet szerencsésebb volna föladnod.

Tudom, ezekkel minden nemzetnek embernek nehéz megküzdenie.

2012. jún. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező!


Sok sebből vérzik már az érvelésed.

1. Nemzetközi jogban olyan, hogy valakit valami „megillet”, vagy hogy valami „illő”, na olyan nincs. Valami tartozik valahova, ezen lehet vitatkozni, érveket felhozni, de gyakorlatilag attól függ egy terület hovatartozása, hogy a két ország miben állapodik meg, illetve a nemzetközi közösség elfogadja-e ezt vagy sem.

2. Tárgyalni tárgyalhatunk róla, de hogy érvet nem tudunk felhozni a hozzánk tartozásról, így Ukrajna úgy hajtana el minket, mint Iluska néni a libákat a mezőre. Magyarok alig laknak ott, több ott a ruszin meg az ukrán.

3. Ránk már nem az úgynevezett trianoni-szerződés vonatkozik, mert volt közben néhány bécsi döntés, meg egy másik világháború, amit aztán lezártak a párizsi békeszerződésekkel ( [link] így ezt kellene nekünk felülvizsgálnunk.

4. Németország egyesült, ez két ország szuverén döntése volt (persze a nagyhatalmak beleegyezésével, de ez más kérdés), a korábbi határokon nem változtattak (gondolok itt Elzászra, Danzigra, Königsburgra, stb…). Nem jó példa.

2012. jún. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

"Mivel Ukrajna a 1919-20-ban elméletileg "nem létezett""


Ukrajna 1919-20-ban létezett. Kárpátalját 1945-ben csatolták a SZU-hoz, szovjet-csehszlovák egyezmény alapján. 1920-ban Csehszlovákiához csatolták.


"Nem lehetne e esetleg majd egyszer erről tárgyalni az ukránokkal?"


Lehet velük tárgyalni, csak éppen eredménye nem lesz.


"jogunk lenne határmódosításokat kiharcolni"


KiHARCOLni nem.


"sok nyugati is már úgy véli,hogy mind az első,mind pedig a második világháborút lezáró határrendezések igazságtalanok"


Ez nem nemzetközi jogi kategória.


"az első világháborút lezáró St-germaini"


Azt sikerült megváltoztatni, katonai úton (nyugat-magyarországi felkelés, aminek következménye volt a soproni népszavazás).

2012. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehetne.
2012. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Nem lehetne, mert Ukrajna egy teljesen mesterségesen összetákolt valami, amit csak terrorral lehet összetartani. Olyan, mint az afrikai országok többsége. A legkisebb engedmény is oda vezetne, hogy felbomlana az egész és még Lemberg és Kijev is külön ország lenne. Ha szétesik, akkor lehet csinálni valamit.
2012. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!