Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az a zöld technika?

Mi az a zöld technika?

Figyelt kérdés
sajnos nincs már netem és telóról tolom a netet és nem tudom meg mutatni a linket, olvastam egy cikkben olyat hogy az EU-nak van zöld csúcstechnikája de az mi?
2012. jún. 4. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak valami hangzatos név állítólag környezetbarát, valójában valószínűleg a normál, nem "zöld" dolgoknál drágább cuccokra.
2012. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudni, mit olvastál egészen pontosan, így nehéz megmondani miről lehetett szó, de az tény, hogy Európán belül rengeteg különböző környezetbarát technológia létezik. Ezek többségét mondjuk egyáltalán nem mondanám csúcstechnikának, de mivel az EU és Japán a két élenjáró hatalom a környezettudatosságban, ezért nem tartom kizártnak, hogy valamelyik mostanában indított kutatásról van szó, amit EU-s pénzekből finanszíroznak - kismillió ilyen projekt van Svédországtól Máltáig és Nagy-Britanniától Cipurusig, így látatlanban nem mernék tippelni mire gondolt a cikk szerzője.
2012. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindent így hívnak, amiről úgy gondolják, hogy környezetbarátabb, mint a hagyományosan elterjedt technológiák. A napelem is zöld technika, a biokertészkedés is az, a bioüzemanyagot is annak hívják (bár ez erősen vitatott, mert lehet, hogy erdőt kell irtani az így megnövelt szántóföldigény miatt).
2012. jún. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!