Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország tényleg nagyon...

Németország tényleg nagyon lecsúszott?

Figyelt kérdés

Már ott sincs akkora jólét?

Itt olvastam a fórumon, hogy több millió német kénytelen ún. Ein-Euro-Jobs-ból élni, ami havi 360 eurós segély.


2012. máj. 24. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Németországban épp most van történelmi mélyponton a munkanélküliség, és relatíve jól megy a gazdaság. Nem, nincsen lecsúszva.
2012. máj. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Én ma pont ezt olvastam:


[link]

2012. máj. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Németország nem csúszott le. A mini- és midijobokban dolgozók persze szívnak, és tényleg több millióan vannak, de ha nem lennének ezek az állások, akkor elmehetnének munkanélkülinek. Spanyolországban mondjuk 24% a munkanélküliség, biztosan sok spanyol van, aki szívesen dolgozna akár havi 360 euróért is.
2012. máj. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

00:19


Mondjuk ehhez azért hozzá kell tenni, hogy a rekord alacsony munkanélküliség pont azoknak a munkaügyi reformoknak köszönhető, amelynek eredményeként kettészakadt a német munkaerőpiac. Vannak egyfelől (egyre kevesebben, de még 60-70%) azok, akik teljes munkaidőben, normális bérekért dolgoznak, és másfelől vannak azok, egyre többen, akik támogatott állásokban, vagy fizetés nélkül ("munkaalkalom") állami segélyt "keresve" dolgoznak. Ezekkel a konstrukciókkal tud Németország versenyképesebb lenni, mint a szociálisabb országok.


Mondjuk vicces, hogy mindenki ünnepli ezért Németországot, de amikor Magyarországon hasonló dolgokat bevezetnek (a "munkáért segélyt" pontosan ugyanez), akkor itt megy a sírás-rívás.

2012. máj. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Spanyolországban mondjuk a feketegazdaság is virágzik, ahogy Olaszországban is.


Mondjuk szerintem innen sokan tengetnék az életüket 360 euróból... Na jó, tudom, hogy azért itt 360 euró meg ott nem ugyan az.

2012. máj. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Milyen szép is lenne, ha Magyarország úgy le lenne csúszva, mint Németország...
2012. máj. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!